BRZDY-NESVÍTÍ
BRZDY-NESVÍTÍ
Mám takový problém:Při sešlápnutí brzdy mě nesvítí vzadu světla.Počítač to ukazuje taky jako závadu.Pojistkou to není a dráty vypadají taky o.k.Netušíte čím to je?Díky
- Tweety
- Příspěvky: 6122
- Registrován: 16. 07. 2004 17:52
- Bydliště: Ústí nad Labem
- Kontaktovat uživatele:
Re: BRZDY-NESVÍTÍ
Mě to dělalo a byl to jen špatný dotyk pojistky, nikoliv pojistka...a rozebral jsem kvůli tomu půl auta, takže zkus nejprve trochu ohnout nožičky, než něco začneš rozebíratjanek61 píše:Mám takový problém:Při sešlápnutí brzdy mě nesvítí vzadu světla.Počítač to ukazuje taky jako závadu.Pojistkou to není a dráty vypadají taky o.k.Netušíte čím to je?Díky

Re: BRZDY-NESVÍTÍ
Když to vidí i check-control, je někde prerušenej okruh.janek61 píše:Mám takový problém:Při sešlápnutí brzdy mě nesvítí vzadu světla.Počítač to ukazuje taky jako závadu.Pojistkou to není a dráty vypadají taky o.k.Netušíte čím to je?Díky
Vezmi si měřák a hledej, kam až jde napětí.
Nevím, při demontáži se spínač rozpadl. Pravda, pomohl jsem mu trochu kleštěma, když jsem ho v minus 15 stupních lámal ven.Venca píše:Jemu ovšem nesvítí.Fx píše:Taky bych šel jako první po tom spínači... Mně to na E36 blblo tak, že brzdy sice svítily, ale check hlásil, že nesvítí. Byl to problém ve spínači u pedálu...
--
Co bylo za problém ve spínači tý E36?
Tak jako tak to spínačem může být, nebo ne?
E39 535i sedan
Spínač může způsobit, že světla nesvítí, pokud třeba nespíná.Fx píše:
Nevím, při demontáži se spínač rozpadl. Pravda, pomohl jsem mu trochu kleštěma, když jsem ho v minus 15 stupních lámal ven.
Tak jako tak to spínačem může být, nebo ne?
Ale pokud mu ukazuje Check-control závadu brzdových světel, vidí někde přerušený okruh.
Kontrola okruhů brzdových světel, pokud se nepletu, probíhá bez nutnosti obsluhy brzdovýho pedálu.
Neznám rozdíly mezi check controlem E30 a E36, můj problém se týkal toho, že check chybu nahlásil ve chvíli sešlápnutí pedálu. Spínač je na E36 dvoupolohový a při zkoumání mi přišlo, jako by první poloha byla pro kontrolu check controlem a druhá pro rozsvícení. Kde je pravda, nevím.
Proto by mě zajímalo, kdy se na checku rozsvítí, že nesvítí brzdovky.
Proto by mě zajímalo, kdy se na checku rozsvítí, že nesvítí brzdovky.
E39 535i sedan
Je to nějaké relé pod volantem když se oddělají ty plasty.Když se doněj sem tam drbne tak brzdy svítí ale jinak ne.Omlouvám se že to nedokážu přesněji vysvětlit ale nejsem žádný odborník.Ještě se zeptám na jednu věc:Mám v autě 100ampérovou baterku.Zdá se mě že je to celkem hodně.Já měl vždy menší.K čemu to je dobré?
Je to možný, že u E36 je to jinak (dva oddělený okruhy spínače..?).Fx píše:Neznám rozdíly mezi check controlem E30 a E36, můj problém se týkal toho, že check chybu nahlásil ve chvíli sešlápnutí pedálu. Spínač je na E36 dvoupolohový a při zkoumání mi přišlo, jako by první poloha byla pro kontrolu check controlem a druhá pro rozsvícení. Kde je pravda, nevím.
Proto by mě zajímalo, kdy se na checku rozsvítí, že nesvítí brzdovky.
E30 má spínač jednoduchej - dva přívody.
Baterka 100 Ah je dost, tohle auto má podle výbavy 44 - 66 (72?).janek61 píše:Je to nějaké relé pod volantem když se oddělají ty plasty.Když se doněj sem tam drbne tak brzdy svítí ale jinak ne.Omlouvám se že to nedokážu přesněji vysvětlit ale nejsem žádný odborník.Ještě se zeptám na jednu věc:Mám v autě 100ampérovou baterku.Zdá se mě že je to celkem hodně.Já měl vždy menší.K čemu to je dobré?
Pokud je ta baterka v dobrým stavu, dobíjení funguje, pak by to ničemu vadit nemělo.
To relé pod volantem - to je divný, okruh brzdových světel jde takto:
+ baterie,
pojistk. skříň. - rozvodná lišta 30,
spínací skříňka - svorka 30,
spínací skříňka - svorka R,
pojistk. skříňka - vstup na pojistku 6,
pojistka 6 - odchod ke spínači brzdy,
spínač brzdy - kabeláž dozadu ke světlům,
modul žárovek Check-control (pokud ho auto má),
žárovky,
kostra -.