Mazani problem

Co a jak opravit v E30? Standardní servisní úkony. A podobně.
adoSK
Příspěvky: 16
Registrován: 29. 08. 2016 08:06
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Mazani problem

Příspěvek od adoSK » 11. 09. 2019 05:32

Takže zistenie že zaslepka není prasknutá z dôvodu že tam nieje vôbec žiadna :-D diera celkom veľká sa čudujem že to malo aj nejaký tlak na studený olej. Takže podľa info by sa mal v tyčke nachádzať závit m12x1 takže asi tam niečo nakrútiť a malo by byť po probléme v najbližšich dňoch sa ešte pokúsim vybrať tyčku bez demontáže hlavy čo neviem či sa mi podarí :-) resp. Ju aspoň posunut aby sa tam dalo niečo zašrobovat .

Uživatelský avatar
MattyX
Příspěvky: 12273
Registrován: 06. 07. 2008 17:31
Bydliště: Zatáčka před Wídňou - Štatl - Vopičí hory

Re: Mazani problem

Příspěvek od MattyX » 11. 09. 2019 07:03

Ta vahadlová tyč se dá krásně vytáhnout bez demontáže hlavy ;) jen si musíš prvně natočit vačku na 6. valci oběma palcema dolů, posuneš obě vahadla na sací stranu, pokud to teče na výfukové tyči, nebo naopak prostě. Následně když natočíš vačku palcem na 6. válci nahoru tak uvidíš že zbylých 5 ventilů se neotvírá a je možné odjistit excentry a vahadla a tyčku bez odporu vytáhnout. Problém bude, pokud je hlava trochu prohnutá - ona se sice rovnala, ale jen v dosedací ploše, aby jsi to měl echt gold tak by jsi musel vystružit díry pro vahadlové tyče a uložení vačky :) Takže možná se klepání nevyhneš.
Vahadlovou tyč pukud vytáhneš, tak ty koncové hrany trochu zalešti flexou - jakože udělej si tam náběhy, protože jak to budeš dávat zpět tak ta ostrá hrana s sebou vezme trochu šponu...
Některé ty vahadlové tyče mají tu záslepku hladkou, některé tam mají šestihran že se ta záslepka dá vytahnout a přes ten závit použít třeba reverzní kladivo apod... ale většinou už to někdo domrdal no :D

adoSK
Příspěvky: 16
Registrován: 29. 08. 2016 08:06
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Mazani problem

Příspěvek od adoSK » 29. 09. 2019 18:30

Zdravím takže problém vyriešený kým si mi napisal bola už hlava dole :D kedže som po tej tyčke nechcel moc buchať aby som to nedomrdal ešte viac hlavu som vybral tyčku som mierne vyklepal von aby trčala z hlavy a dieru zavaril :D samozrejme som to moc neprehrieval nehaval som to vychladnuť a postupne bodoval dneska, síce som tlak oleja ešte nemeral ale po najazdeni cca40km (už by mal by olej zohriaty) na volnobehu mazanie nemalo ani náznak bliknutia takže myslim že fajn.

Odpovědět