Prosba o pomoc - baterky v budících

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
Odpovědět
Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 26. 02. 2020 08:45

Ahoj,

našla by se zde, prosím, dobrá duše, co by mi vyměnila baterky v budících (e30 1,8i chrom)? Marně se snažím zhasnout servisní interval, už mi svítí i červená dioda. Někde tady jsem se dočetl, že by se s tím nemělo jezdit, že se tak může nenávratně poškodit i celá ta čipová deska v budících. V okolí Prahy dovezu (to bych preferoval), někam dál pošlu poštou, nicméně raději bych, kdyby mi ten někdo ochotný i následně vyresetoval ten interval, abych přesně viděl, jak se to dělá a příště už jsem si to mohl udělat sám... Samozřejmě, že to nechci zadarmo...

Díky moc předem - piště, prosím, sem nebo SZ.

Honza
Sepp

Uživatelský avatar
adam320
Příspěvky: 4562
Registrován: 26. 08. 2004 16:28
Bydliště: mt. Blanc

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od adam320 » 26. 02. 2020 09:27

Vyresetovat to muzes uplne v klidu sam. Sundej vicko z diagnostikacni zasuvky, najdi pin cislo 7. Dratem ho prikostri ke kastli nebo motoru a otoc klickem. Za tri az pet vterin se rosviti zaleny diody

Misto kostry motoru muzes pouzit i pin cislo 1 u chromaka a nebo 19 u plastaka.
smyk prekvapi pouze toho kdo v nem neni

Uživatelský avatar
adam320
Příspěvky: 4562
Registrován: 26. 08. 2004 16:28
Bydliště: mt. Blanc

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od adam320 » 26. 02. 2020 09:28

Uplne na me jde nostalgie :D
smyk prekvapi pouze toho kdo v nem neni

Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 26. 02. 2020 10:47

Jasně, propojil jsem v zásuvce 1 a 7 drátem... otočil klíčkem... A nic.... A pak jsem se dočetl (i tady), že někdo to dělá takhle, jinej místo pozice "1" v zásuvce kostří rovnou ke kastli, další, že nejdřív klíčkem zapíná elektriku a pak až zasunuje drát atp. Vyzkoušel jsem všechno možný, ale "inspection" stále svítí... Prostě dokud nebudou vyměněný baterky, nehnu se z místa (a to se ještě modlím, aby ta čipová deska už nebyla stejně vypálená)... Dokonce jsem (na doporučení) sehnal jiný budíky, s tím, že onen doporučující má někoho, kdo tam přeletuje ty baterky. Dopadlo to tak, že po budících se slehla zem a pán už mi nezvedá telefon. Tak jsem zkoušel poprosit jiného člověka, který na svém webu inzeruje, kromě jiného, i repase budíků - už se neozval zpět... Dělá to na mě dojem, že se jedná o nějakou hrozně tajemnou alchymii... Z Budějic jsem teda koupil další budíky - jasně jsem prodávajícímu zdůraznil, že musí být na chroma no a co byste řekli - krásný budíky na R4, s hodinama, akorát r.v. 1989... Takže mi DC vysvětlil, že mi nepůjde palivoměr... Bych se z toho už pos*al... :evil: Kdybych to uměl udělat sám, tak ty lidi neotravuju. V normálním servise na mě vejraj jak na Tatara, že to oni teda v žádným případě neé, kluk, co začínal jako autoelektrikář, řek, že v budících se vrtat nebude, že se toho bojí... Takže založení tématu tady beru jako poslední možnost... :(
Sepp

Uživatelský avatar
Jirkoj
člen E30.cz
Příspěvky: 2029
Registrován: 12. 02. 2010 08:29
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Jirkoj » 26. 02. 2020 15:35

Cau, baterky máš s plechem na napájení do tistaku, nebo bez?

Nějakej rok zpět to dělali v Kolíně v CT servisu. Pro sebe jsem si to dělal i doma sám.
Autodiagnostika, převozy na platě, opravy - Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Nymburk a okolí - Tel.:+420 703 494 595

Cyklo servis, prodej kol, elektro kol, koloběžek atd.... www.cyklogaraz.cz

Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 26. 02. 2020 16:15

Jirkoj: Neměl jsem to rozebraný a budíky už jsem zase zamontoval do palubky, aby auto bylo pojízdný...:oops:

Dostal jsem tenhle odkaz:
https://www.google.com/search?q=baterie ... e&ie=UTF-8
že to hlavně musí být baterka s kódem Cr14250. Jenže link odkazuje jak na baterky bez plíšků, tak na ty s plíškem...

Myslíš, že bych Tě mohl požádat, že by ses mi na to podíval, když už máš zkušenost? Do Kolína to nemám kraj světa... Sezona se blíží, chtěl bych to mít v cajku... Baterky zkusím sehnat oba dva typy, halt jedny budou k ničemu... Jinak ještě - chápu dobře, že ty baterky jsou NEdobíjecí?

Mimochodem, jak píšu výše, měl jsem za to, že ten kluk z ČB, jak jsi mě na něj odkázal nedávno, mi pošle zrovna ty Tvoje budíky, no nezadařilo se...

Díky, Honza
Sepp

Uživatelský avatar
Jirkoj
člen E30.cz
Příspěvky: 2029
Registrován: 12. 02. 2010 08:29
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Jirkoj » 26. 02. 2020 19:01

Čau, jak jsme se bavili po telefonu, dej vědět a zkusíme to nějak rozchodit. Mám doma i ten kabel na nulování inspekce. Třeba bude ještě funkční 😉
Autodiagnostika, převozy na platě, opravy - Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Nymburk a okolí - Tel.:+420 703 494 595

Cyklo servis, prodej kol, elektro kol, koloběžek atd.... www.cyklogaraz.cz

Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 26. 02. 2020 20:10

Jasně, díky moc za ochotu, určitě se ozvu :D
Sepp

Uživatelský avatar
samiq
Akademik
Příspěvky: 499
Registrován: 27. 02. 2003 20:31
Bydliště: obcas Praha

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od samiq » 26. 02. 2020 21:22

Sepp: jestli chces, posli mi fotky toho tistaku s baterkama co chces vymenit na email. Na svych E30 jsem to delal asi 3x. Mohl bych ti to udelat. :) Jen je to u mne otazka casu. fgm@seznam ( a dopln .cz pisu to tak kvuliva spamu). Jsem z Prahy.

Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 27. 02. 2020 08:39

samiq píše:
26. 02. 2020 21:22
Sepp: jestli chces, posli mi fotky toho tistaku s baterkama co chces vymenit na email. Na svych E30 jsem to delal asi 3x. Mohl bych ti to udelat. :) Jen je to u mne otazka casu. fgm@seznam ( a dopln .cz pisu to tak kvuliva spamu). Jsem z Prahy.
Ahoj, díky moc za nabídku pomoci! Kouknu na to (snad dnes nebo zítra) a dám vědět...
Sepp

Sepp
Příspěvky: 244
Registrován: 17. 05. 2007 15:13
Bydliště: Davle (Praha - západ)

Re: Prosba o pomoc - baterky v budících

Příspěvek od Sepp » 27. 02. 2020 12:30

Samiq: Tak jsem to nafotil, posílám do mailu... Snad to takto bude stačit, kdyby ne, blejsknu to ještě podle upřesňujícího požadavku...

Díky, Honza

Edit: To lehké očazení vlevo nahoře, to je OK nebo je to ono zmiňované "vypálení" desky? :?
Edit2: Ještě jsem si všiml, že zespoda ca uprostřed je ta deska nějak poleptaná... Je to problém? Baterky nevypadají, že by vytekly a co mám auto (cca 6 let), tak si pamatuju, že před asi 4 lety ty inspekce zhasnout šla... Tím mám na mysli, že to vypadá, že poleptaný už to bylo (dávno) předtím, než šel naposledy zhasnout ten servisní interval...
Přílohy
e30 4.jpeg
e30 1.jpeg
Sepp

Odpovědět