diferák

Co a jak opravit v E30? Standardní servisní úkony. A podobně.
Odpovědět
Radim046-316i

diferák

Příspěvek od Radim046-316i » 04. 04. 2003 12:16

Nevíte jak poznat jestli hučej v diferáku ložiska a nebo soukolí aniž bych to musel měnit všechno? Jak jedu na 40km/h tak se zezadu line zvuk stejnej jako když třeba šustěj brzdový destičky u motorky o kotouče.Ten zvuk je pořád stejnej ať jedu 50 a nebo 150.Vůbec se nezvyšuje ani nesnižuje.Dal jsem jinej difer a dělalo to taky. Ještě mě napadlo zadní ložisko v kolech ale nevim protože je to stejný i v zatáčkách.Zvyšuje se to trochu akorát když je plný auto lidí.To ani rádio nezakreje.Sere mě to protože to auto je jinak super.Nebo myslíte že to můžou bejt i ložiska v kolech? Poraďte něco.vyzkoušim všechno jen abych se toho zbavil. Jsem z toho na palici.

Uživatelský avatar
weNTyll
Site Admin
Příspěvky: 773
Registrován: 09. 02. 2003 22:04

Příspěvek od weNTyll » 07. 04. 2003 11:29

Zkus sundat poloosy od diferu a rozjed to ve vzduchu, ono se to fakt blbe hleda co to huci, ta kastle ten zvuk prenasi vsude a pak neni poradne poznat jestli to leze od prevodovky nebo az od kol, zvenku samozrejme neni slyset nic, aspon co jsem mel ja zkousel na minulem aute.

Docela bych to tipoval na loziska v kolach

reebo

Příspěvek od reebo » 09. 04. 2003 13:06

Co tak pozriet silentbloky. Podla mna to bude v tom..

Uživatelský avatar
kdo.
Příspěvky: 651
Registrován: 02. 04. 2003 06:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od kdo. » 09. 04. 2003 13:23

Když něco podobného začlo dělat mně, tak jsem taky laboroval, kde by to mohlo všude být, nakonec jsem to identifikoval na ložisko v levým zadním kole, to jsem koupil, nechal vyměnit a ono to dělalo dál, tak jsem zajel na STK, ať mi na těch deskách rumplujou zadní nápravou, co jako silentbloky, tam to nedělalo nic a když jsem tomu chlápkovi řek o co go, tak mi řek, ať zkusím vyměnit pneumatiky ..... a bylo po problému, fakt to dělaly gumy a to měly ještě dost vzorku. Zkus nejdřív přehodit gumy, stačí přední za zadní. Kdybych tohle věděl dřív, taky jsem si mohl ušetřit řadu stokorun. :aaa:

Uživatelský avatar
weNTyll
Site Admin
Příspěvky: 773
Registrován: 09. 02. 2003 22:04

Příspěvek od weNTyll » 09. 04. 2003 13:49

Ja jsem to resil na minulem aute, delalo to i kdyz bylo auto na heveru, takze gumy to nebyly, jedine kdyz jsem "sundal" poloosy od diferaku tak byl klid, takze tam toho zas tak moc neni, hlucne poloosy (i to uz jsem videl) anebo kolove lozisko.

Samozrejme to muze byt i jinde, chce to peclive laborovat.

Hanis

Příspěvek od Hanis » 09. 05. 2003 12:52

Zkus středový uložení kardanu

Odpovědět