čočky anebo radši fazole?

Co a jak opravit v E30? Standardní servisní úkony. A podobně.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fil
Příspěvky: 625
Registrován: 17. 02. 2003 14:48
Bydliště: Olomouc

čočky anebo radši fazole?

Příspěvek od Fil » 26. 03. 2003 19:15

Čaues,
mám na autě čočky (sou OK=nejsou zhily, ani nic podobnyho), ale ikdyž sem dal 100W modry žárovky se mi zdá že to hovno svítí. :( Bráchuv chromák má obyč. a 55W a zdá se mi to mnohem lepší. :)
Je chyba v autě, nebo mám jezdit s brejlema? :roll:
:mrgreen:......Čára není zeď !......:wink:

Uživatelský avatar
Francis
člen E30.cz
Příspěvky: 3445
Registrován: 11. 02. 2003 11:06
Bydliště: Lánov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Francis » 26. 03. 2003 22:09

Jsou ty cocky Hella nebo Bosch?
V obou pripadech je rozeber a koukni na zrcadla. Bosch ma kovova a daji se opatrne prelestit, za vlhka, cigeretovym popelem nebo zubni pastou (NE s mikrogranulemi !). Hella ma plastova zrcadla a ta vetsinou po letech byvaji "slepa" a nejde s nimi delat nic jineho, nez vymenit za nova. Daji se koupit jen ta zrcadla, tusim tak 2000 Kc za kus.

kdo.

Příspěvek od kdo. » 27. 03. 2003 10:25

Francis píše:Jsou ty cocky Hella nebo Bosch?
V obou pripadech je rozeber a koukni na zrcadla. Bosch ma kovova a daji se opatrne prelestit, za vlhka, cigeretovym popelem nebo zubni pastou (NE s mikrogranulemi !). Hella ma plastova zrcadla a ta vetsinou po letech byvaji "slepa" a nejde s nimi delat nic jineho, nez vymenit za nova. Daji se koupit jen ta zrcadla, tusim tak 2000 Kc za kus.
Co myslíš zrcadla? To plochý, co je pod sklem a prostředkem kouká ta lupa? Jak to ovlivní intenzitu paprsku? Mám Helly a od oka bych neřek, že slepnou, ale taky se mi zdá, že by to mohlo svítit líp. Jinak pozor při použítí 100W žárovky na tepelnou účinnost. Nemusí to vydržet konektory a jiné plastové díly. Pomohlo by možná proměřit napětí na konektorech, jestli tam není spád (přechod. odpor). Pak žárovka svítí uměrně poklesu.

Uživatelský avatar
Francis
člen E30.cz
Příspěvky: 3445
Registrován: 11. 02. 2003 11:06
Bydliště: Lánov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Francis » 27. 03. 2003 18:16

Zrcadlem myslim to, od ceho se odrazi svetlo do cocky, ma to tvar rotacniho paraboloidu :-)

Jaky ma vliv odrazivost zrcadla na svitivost svetlometu? Zkusil jsi nekdy jako kluk udelat "prasatko" zrcatkem? A zkousel jsi to kusem matneho plastu? Jaky by byl vysledek, to si preber sam.

100W zarovky ti tak ohreji plastova zrcadla, ze se zkrouti, odpari se odrazna vrstva a nekdy se dokonce plast seskvari ci dokonce propali a pak do svetlometu natece voda. Jeden par takto znehodnocenych svetlometu byl na mem iXT dovezenem z Deutschlandu. Mohu je vzit na nejaky pristi sraz, treba pozitri do Brna. Jestli tam budes, zavolej mi na 608477400 a ja jeden vyskvareny svetlomet privezu.

Lukas-e21
Příspěvky: 4744
Registrován: 12. 02. 2003 21:31
Bydliště: Prague

Re: čočky anebo radši fazole?

Příspěvek od Lukas-e21 » 27. 03. 2003 18:18

Fil píše:Čaues,
mám na autě čočky (sou OK=nejsou zhily, ani nic podobnyho), ale ikdyž sem dal 100W modry žárovky se mi zdá že to hovno svítí. :( Bráchuv chromák má obyč. a 55W a zdá se mi to mnohem lepší. :)
Je chyba v autě, nebo mám jezdit s brejlema? :roll:
:D nech čočky a udělěj xenony :D

Uživatelský avatar
Francis
člen E30.cz
Příspěvky: 3445
Registrován: 11. 02. 2003 11:06
Bydliště: Lánov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Francis » 27. 03. 2003 21:43

Huska píše: No a musím říct, že už jsem slyšel z více zdrojů že čočky když jsou nové svítí skvěle, ale docela rychle odcházi a v závěru jsou horší než ty z chromáka.Takže nové nebo xenony je to nejlepší řešení, ale ty pracy :-((((
Xenony se davaji do puvodnich cockovych svetel, takze vymenou H1 za xenon si sice pomuzes, ale ne mnoho. Ja se ridil radami zkusenejsich a vyplatilo se: Kup na vrakaci jine cocky, od BOSCHe, ty maji kovova zrcadla, ktera jsou lestitelna. A pred koupi se nerozpakuj je demontovat (jsou to pouhe tri sroubky) a podivat se na odrazovou plochu zrcadel.

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 669
Registrován: 11. 02. 2003 21:56
Bydliště: Počepice 116
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip » 27. 03. 2003 22:19

Lukas-e21: Co slovo to perla.Jak psal Francis.XENONY davas do cocek.Opravdu se zamysli nekdy nez neco placnes. :D

Uživatelský avatar
Fil
Příspěvky: 625
Registrován: 17. 02. 2003 14:48
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Fil » 27. 03. 2003 23:40

Sou to Helly,.........nebo Bosche?Ne Helly určitě!Asi je fakt budu muset rozebrat a podivat se jestli je vše OK(teda spiš jestli se něco nezdá KO).Pak snad uvidim jestli fakt "vysleply" nebo co.
Ale dík, zas sem o něco chytřejší
:mrgreen:......Čára není zeď !......:wink:

Uživatelský avatar
Francis
člen E30.cz
Příspěvky: 3445
Registrován: 11. 02. 2003 11:06
Bydliště: Lánov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Francis » 27. 03. 2003 23:43

Vyrobce je napsany na skle a je citelny i bez demontaze :-)))

Odpovědět