Nebrzdí zadek (e34)

Co a jak opravit v E30? Standardní servisní úkony. A podobně.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ropák
E30.cz mecenáš
Příspěvky: 1278
Registrován: 03. 05. 2007 23:14
Bydliště: Hluboká n/Vlt.
Kontaktovat uživatele:

Nebrzdí zadek (e34)

Příspěvek od Ropák » 29. 05. 2017 09:44

Ahoj všem. Jde sice o větší sestru tříci, ale třeba to funguje podobně a technický potíže se nevyhejbaj` nikomu z nás. Snad mě tu místní strážci tradičních hodnot nebudou chtít zapřáhnout za koule na špagát a povozit za smrdutou Avií.

Jde o to, že po výměně komplet brzdovýho vedení u touringa brzdí jen přední brzdy. ABS to má a funguje. Odvzdušnění probíhalo standardně, předek hned, zadkem jsem (na několikrát) prolil snad dvě piksly brzdovky. Nicméně bubliny už nešly od začátku, jen se mi prostě nechtělo věřit, že je to odvzdušněný dobře, když zadek nebrzdí. Kotouče jsem použil stočený, ale destičky nový.

Problém je možná ten, že současně s tou opravou jsem nandal podložky pod zadní pružiny, aby plný auto tak neleželo. No a od tý doby jen pozoruju, jak zadní kotouče reznou úplně na sráč. Nehledě na to, že se s tím teda jede úplně na kokot. Kdyby auto mělo zátěžák, neřeknu ani popel, ale předpokládám, že brzdnej účinek kočíruje ta ABS kostka. Není možný, že nějak (například podle náklonu) "pozná", že auto není naložený?
Nebo je to, jak se někdy stává, závada v závadě, a odešel mi současně náhodou hlavní válec? Dával jsem si pozor, abych ho neprošlápnul nasucho do plna...
Prosím, hned po mně nevrhejte frakcí 32-63 za ten popis, nejsem moc technickej typ.
Díky za každej nápad.
Nemám třícu 8)

Uživatelský avatar
Stany
Příspěvky: 3989
Registrován: 10. 02. 2004 21:42
Bydliště: Praha 9

Re: Nebrzdí zadek (e34)

Příspěvek od Stany » 29. 05. 2017 10:41

Pravdě podobně ti odešla brzdová pumpa.
Pedál našlapeš až ztvrdne nebo prošlapneš až na podlahu..

Uživatelský avatar
Ropák
E30.cz mecenáš
Příspěvky: 1278
Registrován: 03. 05. 2007 23:14
Bydliště: Hluboká n/Vlt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nebrzdí zadek (e34)

Příspěvek od Ropák » 29. 05. 2017 11:04

Normálně to našlapeš a pedál ztvrdne. Nechová se to nijak divně.
Nemám třícu 8)

Odpovědět