325i e30 nastartováno - ale neplecha + video

Co a jak opravit v E30? Standardní servisní úkony. A podobně.
Uživatelský avatar
Stany
Příspěvky: 3989
Registrován: 10. 02. 2004 21:42
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Stany » 26. 08. 2014 21:26

Tak to přitáhni ke mě,ja se na to podívám :idea:

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 26. 08. 2014 22:38

no, jenže to je zase problém, protože auto mi stojí přes 100 kiláků od Prahy a zase jak to sem dovézt, když to o víkendu neslepim, klidně to pak nějak ošéfuju, jak to dotáhnout....
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Boban
Příspěvky: 605
Registrován: 18. 05. 2004 13:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Boban » 29. 08. 2014 10:58

Jses si opravdu jistej, ze to bily rele na podbehu (je bud mensi nebo vic utopeny, nemam to ted pred sebou) pousti proud do RJ?
Jednotka podle me neumre za jizdy, spis se odpali nejakym zkratem.
Delalo mi to kdysi uplne to samy, za jizdy naraz spadly budiky a auto chciplo. Bylo to to bily relatko.

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 01. 09. 2014 17:00

Jooooo, tak záhada vyřešena, přesně jak jsem říkal.......... Mrtvé PC


půjčil jsem si jednotku s elektrikou 3 řadovou pc, snímačem na kliku a řemenicí, přehodil to a auto na brnk naskočilo... Takže vrčíííí.....sice je ta elektrika dost votrhaná a prodřená,. ale auto jsem nastartoval po úmorným schánění :) a ještě předtím jsem si několikrát prošel elektriku, vše proměřil, vyměnil relátka a všechno možný....ale nakonec se to vyplatilo přehodit tu elektriku, jen jsem tam nedal ještě lambda sondu tak nevim jak moc se to bude chovat bez toho že tam ta lambda není... :)
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Uživatelský avatar
DVORIS
Příspěvky: 6423
Registrován: 21. 12. 2005 21:01
Bydliště: Agip

Příspěvek od DVORIS » 01. 09. 2014 19:15

BADBOYSFAMILY píše:Jooooo, tak záhada vyřešena, přesně jak jsem říkal.......... Mrtvé PC


půjčil jsem si jednotku s elektrikou 3 řadovou pc, snímačem na kliku a řemenicí, přehodil to a auto na brnk naskočilo... Takže vrčíííí.....sice je ta elektrika dost votrhaná a prodřená,. ale auto jsem nastartoval po úmorným schánění :) a ještě předtím jsem si několikrát prošel elektriku, vše proměřil, vyměnil relátka a všechno možný....ale nakonec se to vyplatilo přehodit tu elektriku, jen jsem tam nedal ještě lambda sondu tak nevim jak moc se to bude chovat bez toho že tam ta lambda není... :)
No vidíš,bude zima tak si tu elektriku ještě jednou vytáhneš a umravníš novýma izolacemi a budeš mít klid.Já bych tu lambdu doplnil a´t to máš cajk,tak to na jízdě asi nepoznáš,ale pojede ti to v tzv."nouzovém režimu" a budeš mít zbytečně bohatší směs :wink:
Obrázek

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 01. 09. 2014 22:52

No ta lambda každopádně bude chtít tam dát no, to je zase to někam navařit na vejfuk....ale bez ní to běželo na volnoběh hezky, akorád na vyšší otáčky to haprovalo a nechtělo to jet, jinak uvidíme no, budu jí muset vytáhnout a kompletně natahat novou protože je neskutečně spečená, popravdě se divim že to na ní běží, a to ta moje je jak nová ta bejvalá, no jo, ale hold sehnat PC k ní už je nereálný a navíc jsem se bál když bych ho nechal opravit, aby mě to zase někde nenechalo no........kord v dokladech mám psanej kat a auto bylo nekat, díky tehdejším dovozům dodělávaný hh..no už jen předělám piny v zásuvce aby mi vše chodilo, protože mi nic neukazuje, voda, otáčkoměr, palivo atd no
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 13. 09. 2014 14:30

Tak auto startuje jakš takš dobře, chodí, ale hapruje při zvýšení otáček a motor jakoby přestane vynechávat házet jiskru, dělá to pravidelně když zvýšim otáčky a ve 3.5 tisících otáčkách to dělá nejvíc.... :? Tak jsme nad tim tak přemejšleli zda neni rozdíl mezi chromákem a plasťákem někde na klapce, že by mohlo bejt něco jinak, nějaký ovládání těch ventylů atd, protože na volnoběh když běží, tak jde jak švýcary, ale s autem se nedá ani rozjet protože jak to hapruje, tak to mrdá s autem dopředu a zastaví prostě pořád trhavě , no tady viz video :cry:

jinak původní elektriku se snímačem jsme přehodily z auta co bylo chycený na klice, ale jezdilo normálně

VIDEO : https://www.youtube.com/watch?v=sBjdi8It8ac :( :(
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Uživatelský avatar
Shima
člen E30.cz
Příspěvky: 278
Registrován: 23. 05. 2011 21:49
Bydliště: Česka Lípa - Provodín

Příspěvek od Shima » 13. 09. 2014 19:08

asi v tom problem nebude, ale seřid si ventily , to je hroznej rachot z toho vršku...
těsnění si daval na saní nový???
ta gumova hadice od airboxu do sani omotana izolepou není mooooc dobrý.
Obrázek

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 13. 09. 2014 20:40

Hele ventily jsou seřízený, ty jsou ok, ale už jsem to řešil několikrát a kamera zaznamená jemný zvuký strašně zesíleně, takže to člověka strašně mate, vůle jsou jak mají být, těsnění na sání je úplně nevé, vlastně celý motor je po GO, koplnetně nový, suchý,....
ta hacie ja sání měla 3mm prasklinu, tak jsem jí omotal pro jistotu, ale ta na to fakt nemá vliv že te vynechávaj válce :cry:
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 10:27

Vyndal bych svíčky....


.

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 14. 09. 2014 11:35

no zkusim to, ale všechny byly ok, dám tam teda jiný no...divný je že plno členů mi tu psalo že 30cu rozeběhnu na 4 dráty když je spojim do zásuvky, to jsem předělal a chytla na drnk, tak jsem si myslel aby tam nebyl ještě nějakej kabel(nevim) kterej jsem zapomněl a dělá tuhle neplechu.......nebo zda je to u tý klapky fakt jinak, protože když jsem byl u vácy, tak mi ukazoval plno sání a pokaždý ho měl jiný, tak nevim no :(
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 11:49

BADBOYSFAMILY píše:no zkusim to, ale všechny byly ok, dám tam teda jiný no.......
Pochopils to jako že je vyndáš, mrskneš do koše a namontuješ jiný, jo...?
:lol:

Ne.
Vyšroubuješ svíčky a podíváš se, jak vypadají - a nejlíp bezprostředně po běhu motoru v tom režimu, kdy to nejvíc blbne.
Taková věc se dělá proto, abys poznal, jeslti to vůbec pálí, ev. jak to pálí a zda to vůbec má co pálit.

.

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 11:58

BADBOYSFAMILY píše:.....nebo zda je to u tý klapky fakt jinak, protože když jsem byl u vácy, tak mi ukazoval plno sání a pokaždý ho měl jiný, tak nevim no :(
U škrtící klapky?
Tam je jen mikrospínač pro polohu "voloběh" a spínač pro "plně otevřeno".
Funkci si snadno ověříš proměřením z konektoru ŘJ.

.

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 14. 09. 2014 12:24

Ne to nemrsknu, vždycky jsem je vyndal a koukl jakou maj barvu abych zjistil co a jak a pak až vyměnil....první co bylo tak že jsem vyndal kabel, dal na to svíčku, kterou jsem měl venku, dal jí na kostru a nastartoval motor a vždycky při těch otáčkách když to dělá, tak ač jsem tam dal jakoukoli svíčku, vždycky jí to přestane házet nebo se úplně zeslabí ta jiskra.... Tak jsem si zprvu myslel zda to neni cívkou, nebo rozdělovačem, ale to je pikačovina

no co jsem koukal u vácy tak jak je ten mikrospínač, tak vim že některý chromáci tam měli vedení vzduchu u toho ventylu volnoběhu úplně jinak i ten husí krk u váhy, to samí
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 12:34

BADBOYSFAMILY píše:.....první co bylo tak že jsem vyndal kabel, dal na to svíčku, kterou jsem měl venku, dal jí na kostru a nastartoval motor a vždycky při těch otáčkách když to dělá, tak ač jsem tam dal jakoukoli svíčku, vždycky jí to přestane házet nebo se úplně zeslabí ta jiskra.... Tak jsem si zprvu myslel zda to neni cívkou, nebo rozdělovačem, ale to je pikačovina ...

...
Aha.
Takže jsi viděl, že při zvýšení otáček se jiskra zhoršuje?
Ale tak nějak jsi to nepovažoval za důležitý řešit, jo...?

Pokud něco takovýho zistím, pak mi samozřejmě bude jako jedna z prvních věcí zajímat cívka a třeba taky stav VN kabelů....

.

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 14. 09. 2014 13:08

ale dyť já to považoval za důležitý ......proto jsem taky měnil kabely, indučku a rozdělovač hned jako první...a svíčky jsem zkoušel a háže je to pořád hůř tu jiskru.... ten motor na volnoběh hází pořád dobře jiskru, ale mě příjde jako kdyby tam právě něco chybělo tomu motoru a proto to při zvýšení vůbec nejde
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 13:22

BADBOYSFAMILY píše:ale dyť já to považoval za důležitý ......proto jsem taky měnil kabely, indučku a rozdělovač hned jako první...a svíčky jsem zkoušel a háže je to pořád hůř tu jiskru.... ten motor na volnoběh hází pořád dobře jiskru, ale mě příjde jako kdyby tam právě něco chybělo tomu motoru a proto to při zvýšení vůbec nejde
To je nějaký divný...
Ukostření motoru je dobrý?

A jen tak mimochodem - po zapnutí zapalování je + 12V na svorce 15 VN cívky?

BADBOYSFAMILY
Příspěvky: 228
Registrován: 17. 05. 2007 13:59
Bydliště: Praha a Chomutov

Příspěvek od BADBOYSFAMILY » 14. 09. 2014 15:20

jo obojí ok......doteď jsem to zkoušel...vzal jsem celkem další 2 je svíčky a motor se chová pořád stejně....všechny svíčky jsou opálený stejně černě (divný).... při zvětšení volnoběhu každej válec začne dávat menší jiskru a z toho důvodu to tak škube.....doteď jsem zkoušel zaměňovat kabely, svíčky, atd a bez změny.....

Je to prostě divný, auto jezdilo normálně, dokud mi neshořel ten pc....a od tý doby co jsem dal jinou ele z plasta to dělá tohle rodeo..... fakt tam asi dám m50 abych měl konečně klid nebo nevim
Bmw e30 325i - po dlouhým spánku znovuprobraná k životu s chutí dejchat :D

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 14. 09. 2014 16:50

BADBOYSFAMILY píše:..... při zvětšení volnoběhu každej válec začne dávat menší jiskru a z toho důvodu to tak škube....
To je divný...pokud je vyměněný už všechno ve vysokonapěťový části zapalování...
Třeba snímač otáček že by měl výpadky, ale by snad tohle dělat neměl....

Uživatelský avatar
DVORIS
Příspěvky: 6423
Registrován: 21. 12. 2005 21:01
Bydliště: Agip

Příspěvek od DVORIS » 14. 09. 2014 19:23

Snímač otáček možná ale co ten rozdělovač?Víko + palec,prověř to znovu jestli ti to vše sedí,tohle bych viděl na závadu v zapalování.Nějaký vůle nejsou někde?Třeba ten snímač otáček na klice,máš ho dotaženej?Asi bych to prolezl celý komplet znovu.Spínač na klapce je dobře seřízenej?
Obrázek

Odpovědět