Křiváci, podvodníci a jiní škodiči fóra - co dále?

Tady můžete psát, co byste chtěli vylepšit ... a vůbec všechny připomínky a náměty spojené s fórem, webem atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
desp
člen E30.cz
Příspěvky: 308
Registrován: 08. 10. 2003 18:19
Bydliště: Praha

Křiváci, podvodníci a jiní škodiči fóra - co dále?

Příspěvek od desp » 05. 03. 2011 19:03

Já vím, že nebudu první ani poslední s problémem setkání se zde na fóru s podvodníkem.
Takže v So 15. 1 t. r. jsem naletěl sprostému podvodníkovi s příjemným vystupováním nickovou přezdívkou KASPAR z Prahy. Okradl mě o zdánlivě drobnou částku 400,- Kč a po následných upozorněních a urgencích (četl je v SZ) se z něho stal "mrtvý brouk" zbaběle se schovávající za klávesnící a čekající až se vše přežene. Nyní po čase vylezl z díry a opět se snaží s něčím šmelit - ano, porušil jsem pravidla fóra a napsal jsem mu offtopic do jeho inzerátu. Chvíli měl přiblblé a lživé průpovídky, následně si to smazal a jede ve vyčištěném dále.
Nechci dále porušovat pravidla fóra, ale zároveň nechci, aby takovýto "člen" ohrožoval svými podvodnými činy radost jiným ze značky BMW. To nemluvím o tom, že příště provede svůj trik tak, že to bude podvedeného bolet a KASPAR - ten se bude pouze chlapácky pochechtávat jak jsou na něho všichni ostatní slušní lidé krátcí.
CO SE S TÍM NEJEN ADMINI A MODERÁTOŘI, ALE I VŠICHNI OSTATNÍ SLUŠNÍ FANDOVÉ BMW, DÁ DĚLAT?
desp sen.
-=www.desp.ic.cz=- BMW fun site

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 05. 03. 2011 22:33

Podle mě se s tím až tak moc dělat nedá. Buď si to s ním musíš vyřídit sám, nebo v případě, že by byla nějaká větší škoda, to řešit přes občansko-právní spor.
Tady na fóru můžeš napsat svoji zkušenost do topicu v členské sekci, což jsi i udělal.
Samozřejmě tohle není jediný případ, který se tu vyskytl. Ale vždy jsou u každého sporu dvě strany - a těžko můžeme chtít po adminech či moderátorech, aby dělali soudce v případech, o kterých mají informace jen díky pár SZ nebo mailům.

Já to řeším tak, že nakupuju jen od lidí, které znám, nebo na které mám reference od lidí, které znám. A když jsem na pochybách, jedu si pro danou věc osobně, i když to je třeba dál.

Dneska už to tu není jako kdysi, kdy to, žes kupoval něco od někoho z fóra, bylo víceméně zárukou toho, že vše proběhne korektně. Ať se nám to líbí nebo ne, je tu z toho veřejné fórum, kde může inzerovat každý, kdo umí trochu česky. A nebudou to vždy jen skalní fandové značky s poctivým jednáním.
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
desp
člen E30.cz
Příspěvky: 308
Registrován: 08. 10. 2003 18:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od desp » 06. 03. 2011 13:01

Díky za reakci - doufám, že z toho bylo jasné, že nejde o můj případ, nebo že bych se chtěl někomu vyplakat na rameni.
Spíše šlo o nějakou možnost zamezení do budoucna, aby KASPAR a jemu podobní xindlové mohli příště někomu ublížit.
Dobře - snažil jsem se, myslím si, dostatečně varovat ostatní před tímhle podvodníkem a tím to zřejmě končí.
desp sen.
-=www.desp.ic.cz=- BMW fun site

elgner
Příspěvky: 45
Registrován: 09. 07. 2006 21:15

Příspěvek od elgner » 06. 03. 2011 18:34

Mám obdobnou zkušenost, i když poněkud dražší! Tak trochu s tím něco dělat jde. Prostě tady informovat ostatní, varovat je, aby pak nenaletěli taky. Ten potrefený by měl mít v sobě aspoň trochu hrdosti a mohl by se vyjádřit a napsat k věci jak to vidí ze svého pohledu, případně, jak se s tím hodlá vypořádat.

Uživatelský avatar
-> K@rlos <-
Příspěvky: 666
Registrován: 14. 05. 2009 20:52
Bydliště: ///Městečko

Příspěvek od -> K@rlos <- » 06. 03. 2011 20:05

Uživateli KASPAR jsem psal SZ kvůli tapecům a zatím se neozval, jsem zvědav jestli se bude něco dít, protože psal že je z Prahy kam jezdím každej den takže by se dalo osobní převzetí. Uvidíme co se bude dít, kdyžtak dám vědět jak to dopadlo ... :roll:
Obrázek

Uživatelský avatar
stanco1
Příspěvky: 632
Registrován: 19. 10. 2007 06:13
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stanco1 » 17. 03. 2011 09:27

Ja s kasparom mam uz za sebou uz viac skuseností a vzdy v pohode...
E30 2,5i mit LSD + E36 1,8i mit LPG = :D

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 17. 03. 2011 10:39

Já jsem s ním taky nikdy neměl problém, dohoda vždy platila... ale vždy kupoval on ode mě :)
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
desp
člen E30.cz
Příspěvky: 308
Registrován: 08. 10. 2003 18:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od desp » 17. 03. 2011 14:39

2stanco1 a 2Fx - samozřejmě, že netvrdím, že kudy KASPAR chodí, tudy neustále a permanentně škodí. Šlo spíše o to poukázat, že tento expert mne podvedl a věřte, že kdo je schopen toto provést 1x, je to v něm a provede to kdykoliv jindy. Prostě ten člověk toho je schopen a celý příspěvek byl o tom, aby si lidé dávali zvýšený pozor na KASPARA a jemu podobné šibaly. A když se do budoucna podaří, že již nikoho neokrade a nepodvede - tak jedině dobře a mělo to smysl.
desp sen.
-=www.desp.ic.cz=- BMW fun site

Odpovědět