Technika

Tady můžete psát, co byste chtěli vylepšit ... a vůbec všechny připomínky a náměty spojené s fórem, webem atd.
Odpovědět
Kupča
Příspěvky: 130
Registrován: 19. 03. 2003 07:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Technika

Příspěvek od Kupča » 03. 10. 2005 11:40

Tak jsem se zase neudržel a píšu.
Pro některé jedince je funkce hledat asi velká neznámá. Opakují se ve foru otázky, které se řešili milionkrát. Jsou tak dotazy na základní techniku, kdy člověk, který položil otázku by si na autě podle mě neměl ani nic sám dělat když se ptá na základní věci. jako příklad pojistka č 27. Fakt "skvělý dotaz", protože ten dotyčný o elektrice ví asi jen to, že kope a není vidět. A když se mu to zdá divné, proč tam tedy nedá tu co tam patří? Ach jo. Jak se rozebírají poloosy? Mám chuť napsat, že docela dobře. To je fakt problém se do toho pustit? Nebo, když nemám ty zkušenosti a ptám se ve foru, nebylo by lepší to dělat s někým, kdo to dělal nebo tomu rozumí? Tak se podívám sám a buď to pochopím jak je to dělané a nebo ne. Ono je ale jednoduší se zeptat a nechat si vše vyložit po lopatě, než přemýšlet.
Sorry za psaní "úplně mimo", ale prostě jsem se neudržel. Jsem zvyklý všechno si na autě udělat sám, takže se na to podívám a když si pak nevím rady, tak se zeptám. Bohudík jsem to potřeboval jen jednou a to v roce 96 když jsem skládal z motoru 525e a 320i jeden a v bloku byla jen 4x uložená vačka. Ptal jsem se na foru E30.de kde mi stejně nikdo neporadil a musil jsem si poradit sám.
V jednom krásném filmu byl výrok, který se k tomuto hodí:
"To by jste se museli ohnou, že?"

Venca.

Re: Technika

Příspěvek od Venca. » 03. 10. 2005 21:01

Kupča píše:Tak jsem se zase neudržel a píšu......
.....
"To by jste se museli ohnout, že?"
Máš naprostou pravdu.

A zrovna mě dost vadí, že se z diskusí vytrácí ti, co E30 poměrně rozumí (pokud se nepletu, zrovna ty děláš do E30 už někdy od 1. půlky 90.let).

Naopak mě docela vadí, když tu někomu něco poradím a žák základní školy, který E30 nikdy neměl hned pod to hodí příspěvek ve stylu "dyť je to sranda, ...), aby ukázal sebe coby borce a (snad) měl víc příspěvků, nebo co to je za hloupou módu.

Někdy dojde ke sporu ohledně technické věci - třeba proto, že každý má jiný typ konkrétního vybavení/ústrojí - pak se dá konstruktivní debatou dojít i k velmi užitečnému závěru - viz např. debata s uživatelem "kdo." na téma servisní indikátory někdy z roku 2003.

------------

Uživatelský avatar
Flery
Bazarník
Příspěvky: 6079
Registrován: 16. 05. 2003 23:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flery » 06. 10. 2005 21:35

ja se k tomu pridam z trochu jiny strany..parkrat se mi stalo ze sem mel problem a bylo uz pozde a nevidel sem na to tak sem pres noc sosal informace abych zarucene rano po 30 minutych odjel..takze ne uplne vzdy je to od veci ale je pravda ze treba otazka vynulovani inspektion by se dalo za chvili dat misto reklam do baneru
Tel : 773 622 822
____________________
E39 525D

Uživatelský avatar
ajfel
Příspěvky: 1091
Registrován: 10. 02. 2005 10:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ajfel » 06. 10. 2005 21:40

ja treba nemam na auta bohuzel moc casu ...
a kdyz uz naplanuju, ze chci neco delat v sobotu, mam na to sobotu a pak nic .. treba se k tomu dostanu az za mesic ...

takze se snazim pripravit teoreticky na vsechno, co budu delat ...

tot pohled ze strany cloveka, co se pta ... :oops:

petr
BMW X5 4.4i (2001)
Subaru Legacy Kombi 2.0R (služební)
ex - e30 318i, 525ix Touring ...

Uživatelský avatar
vlada320
Teenager
Příspěvky: 3127
Registrován: 18. 09. 2005 20:24
Bydliště: žeby skleroooza :-)

Příspěvek od vlada320 » 29. 11. 2005 15:43

ja nevidim nic spatnyho na tom ze se clovek zepta.on kazdej nema garaz a kdyz mas treba tu poloosu vymenovat venku pred barakem na parkovisti protoze nemas jinou moznost a najednou na neco narazi s cim nemuzes hnout tak je to docela pruser.ja uz sem to zazil.nevim jak nekdo jinej ale docela sem se bal to auto nechat venku na parkovisti napul rozebrany,nekomu je to uprdele ale me fakt ne.ja vim co to je delat auto venku pred barakem na parkovisti a takrka na koleni.nekdy si to zkus je to k posrani kdyz vsichni co jdou okolo tak na tebe cumej jak na vola ale kdyz ti nic jinyho nezbejva tak si tam musis hold kleknout a lehnout si pod to auto a aby se ti nestalo to ze se nad necim zaseknes a musis to tam nechat napul rozebrany tak proto se radsi zeptas tady na foru.kazdej nam mladejm tady pise at sem neblejem sracky a hledime se jenom techniky a kdyz tam potom napisem neco takovyhohle tak mate zase kecy.ja to nechapu.
ted sem jenom napsal svuj nazor,nechci se s nikym hadat ale je to tak.
Moje budoucí láska-BMW E30 320i Cabrio, v barvě briliantrot a úpravě M-Technic 2 :-)

Odpovědět