Ukrajina-cesta do oblasti Černobylu

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Ukrajina-cesta do oblasti Černobylu

Příspěvek od Looser » 25. 12. 2010 11:00

nebyl tam něko náhodou odsud?Zjišťuju jakým způsobem si vyžádat povolení ke vstupu a shromažďujem s pár lidma info k uskutečnění cesty.Kdyby měl někdo něco užitečnýho,napište..díky

Uživatelský avatar
Gangsta
Příspěvky: 2176
Registrován: 28. 12. 2006 20:38
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Gangsta » 25. 12. 2010 11:06

Ja jsem to s kamaradem resil taky. On napsal do nejake cestovky kde by meli snad vyridit i vesekry lejstra ohledne vstupu a pruvodce (bez toho se tam myslim nedostanes)... Zkusim se ho zeptat na www.

Nedavno jsem videl nejakej porad kde mluvili o tom, ze "Pripjať" by se mela nejak otevrit turistum?
Obrázek

Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Příspěvek od Looser » 25. 12. 2010 11:08

no já bych spíš jel na vlastní pěst..s cestovkou a 50ti lidma vokolo to není vono,navíc nemáš čas všechno prohlídnout.Myslíš jako že prypjat by už nebyl zakázaná oblast?to by odpalo papírování.Mám bývalýho kolegu z ukrajiny,tak se ho voptám a uvidíme.Já zatím zjistil,že povolení musíš vyřídit v podstatě až na místě v Kyjevi...Takže se tam plácat 1600kiláků a tam Ti říct,že Tě nepustí..ikdyž pochybuju o tom,pustí tam kdekoho.

Uživatelský avatar
Exclusive
Příspěvky: 1056
Registrován: 27. 07. 2006 11:30
Bydliště: Břeclav

Příspěvek od Exclusive » 25. 12. 2010 11:10

s kamarádem jsem to začal taky řešit, chceme tam na podzim a sehnal jsem kontakt na místního průvodce který vše zajistí, ale problém je že neumím ani hlásku rusky. Kontakt je spolehliví, s jedním člověkem ze slovenska, který s ním delší dobu spolupracoval, tak ho celkem chválil. Takže bych nebyl prti spojit se s více lidma, jinak máme v plánu tam jet po vlastní ose.
Kdo si hraje nezlobí prestavba-635csi-na-andvideo-t34570.html
ex E36 325 TDS Touring
ex E34 2,5 Vanos 225k/300N.m 0-100km/h 6,8s e34-525-vanos-i-po-letech-krasavec-t35558.html
ex E28 525e

Uživatelský avatar
Gangsta
Příspěvky: 2176
Registrován: 28. 12. 2006 20:38
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Gangsta » 25. 12. 2010 11:39

Looser píše:no já bych spíš jel na vlastní pěst..s cestovkou a 50ti lidma vokolo to není vono,navíc nemáš čas všechno prohlídnout.Myslíš jako že prypjat by už nebyl zakázaná oblast?to by odpalo papírování.Mám bývalýho kolegu z ukrajiny,tak se ho voptám a uvidíme.Já zatím zjistil,že povolení musíš vyřídit v podstatě až na místě v Kyjevi...Takže se tam plácat 1600kiláků a tam Ti říct,že Tě nepustí..ikdyž pochybuju o tom,pustí tam kdekoho.
Takhle - ta cestovka to mela tusim v tom smyslu, ze pojede treba deseticlenna skupina na vlastni pest. Budes tam mit zajisteny ubytovani a nekoho kdo se o Tebe postara. Bez pruvodce si tam ani neprdnes...
Obrázek

Uživatelský avatar
Greeny
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2010 12:44
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greeny » 25. 12. 2010 11:48

uz se tu o tom diskutovalo, byl tam ondra_m, viz topic tady : les-kdesi-v-us-and-cernobyl-t85020,start,15.html
BMW e30 318is M42, 1987, RoyalBlau sedan
BMW e30 320i M20, 1993, DaytonaViolet touring
www.autickar.cz

Uživatelský avatar
Gangsta
Příspěvky: 2176
Registrován: 28. 12. 2006 20:38
Bydliště: Blansko

Příspěvek od Gangsta » 25. 12. 2010 11:48

Hledam na netu info o te ceste tam, takze hranice:

za to aby jen vas pustili na pred fronty musite zaplatit az stovky dolaru mistni obcane na tom totiz delaji byznys ze stoji ve fronte a za uplatek si vymeni misto a tak dokola a nikdo s tim nic nedela

Zazitky: http://www.nepovedeny.cz/cestovani/prav ... -cernobylu

Reportaz zenske ktera se do cernobylu pravidelne kazdy rok vraci na motorce - kdyz se do toho zactes, tak je to hoooodne zajimavy: www.elenafilatova.com
Obrázek

Uživatelský avatar
phobeus
Příspěvky: 167
Registrován: 02. 08. 2010 03:05
Bydliště: Litovel City

Příspěvek od phobeus » 25. 12. 2010 12:13

rad bych se pripojil, taky me to tam zajima a verim ze odtama musi byt dost zaimavych fotek, coz bych si dozajista uzil ;) jelo by se tricama doufam :P :P
BMW POWER! Eto charascoje masina!
Morava 4ever!
BMW E30 324D 1985 chrom

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 25. 12. 2010 12:17

Looser píše:no já bych spíš jel na vlastní pěst..s cestovkou a 50ti lidma vokolo to není vono,navíc nemáš čas všechno prohlídnout.Myslíš jako že prypjat by už nebyl zakázaná oblast?to by odpalo papírování.Mám bývalýho kolegu z ukrajiny,tak se ho voptám a uvidíme.Já zatím zjistil,že povolení musíš vyřídit v podstatě až na místě v Kyjevi...Takže se tam plácat 1600kiláků a tam Ti říct,že Tě nepustí..ikdyž pochybuju o tom,pustí tam kdekoho.
Pustí tam kde koho ? Částečně je to pravda, každýho kdo si s sebou vezme hodně peněz a bude ochoten všude podplácet. Bez úplatků se tam člověk nic nepořídí.

Cesta začíná na Ukrajinským konzulátu - tady se ještě k Čechům chovaj dobře - všimni si jak se chovaj ke svým lidem - ti tam třeba pro razítko choděj rok, když nechtěj nebo nemaj prachy na to,aby to popohnali. No a pak už budeš platit pořád, pokud se budeš chtít někam dostat. Nakonec skončíte v ťurmě. Protože celá ta oblast je prostě zakázaná a jedinej papír kterej má nějakou cenu není povolení, ale bankovky - Eura, nabo US Dolary. Je dost naivní myslet si, že se člověk dostane do rozsáhlé oblasti, kde nebude ani živáčka. Všude je to tam profízlovaný, všude čeká někdo na snadný výdělek - daj děngi, u těbja nět děněg ? - pajechali.

Nehledě na to, že vám tam nebudou fungovat dozimetry - dostanete takovou dávku záření, že se vám hned rozbijou. Budete je pak moci reklamovat - že nejsou schopny měřit dávky 1000x vyšší, než jsou cejchovaný. Že jsou cejchovány v jiný stupnici - v jednotkách místo v kilo, mega .. :twisted:

Tohle mě nikdy nelákalo, je to +/- nic za moc velký riziko. Když si budu chtít prolízt nějaký ponurý místo, tak se kvůli tomu nebudu plahočit do takový podzemě a tam,kde je možnost nakoupit tolik radioaktivity, že by to stačilo na milion let života.

Ale je to samozřejmě vaše věc - zajímá mě jak dopadnete a přeju dobrý pořízení.
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
phobeus
Příspěvky: 167
Registrován: 02. 08. 2010 03:05
Bydliště: Litovel City

Příspěvek od phobeus » 25. 12. 2010 12:22

DAN píše: Nehledě na to, že vám tam nebudou fungovat dozimetry - dostanete takovou dávku záření, že se vám hned rozbijou. Budete je pak moci reklamovat - že nejsou schopny měřit dávky 1000x vyšší, než jsou cejchovaný. Že jsou cejchovány v jiný stupnici - v jednotkách místo v kilo, mega .. :twisted:
s tim zarenim to neni zase tak horke, na vetsine mist ( kdyz vis, kam lezt nemas ) je to srovnatelne s pobytem v oblastech s vyssi prirozenou radioaktivitou.. je samozrejme ze kdyz vstoupis do cerveneho lesa, tak to bude posledni minuta tveho zivota, ale jinak kdyz chodis po betonu / asfaltu a cumis na budik, tak je to OK.. at jiz z vyletu druhych a zaznamu jejich dozimetru, nebo prostymi pocty
BMW POWER! Eto charascoje masina!
Morava 4ever!
BMW E30 324D 1985 chrom

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 25. 12. 2010 12:23

phobeus píše:
DAN píše: Nehledě na to, že vám tam nebudou fungovat dozimetry - dostanete takovou dávku záření, že se vám hned rozbijou. Budete je pak moci reklamovat - že nejsou schopny měřit dávky 1000x vyšší, než jsou cejchovaný. Že jsou cejchovány v jiný stupnici - v jednotkách místo v kilo, mega .. :twisted:
s tim zarenim to neni zase tak horke, na vetsine mist ( kdyz vis, kam lezt nemas ) je to srovnatelne s pobytem v oblastech s vyssi prirozenou radioaktivitou.. je samozrejme ze kdyz vstoupis do cerveneho lesa, tak to bude posledni minuta tveho zivota, ale jinak kdyz chodis po betonu / asfaltu a cumis na budik, tak je to OK.. at jiz z vyletu druhych a zaznamu jejich dozimetru, nebo prostymi pocty
jasný - nadsázka
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
Marosh
Příspěvky: 842
Registrován: 21. 02. 2004 09:50

Příspěvek od Marosh » 25. 12. 2010 12:27

Gangsta píše:Hledam na netu info o te ceste tam, takze hranice:

za to aby jen vas pustili na pred fronty musite zaplatit az stovky dolaru mistni obcane na tom totiz delaji byznys ze stoji ve fronte a za uplatek si vymeni misto a tak dokola a nikdo s tim nic nedela
Umim z Novej Sedlice do Стужиця bez čekání a bez pasu - akorát to teda nejsou moc cesty pro třicítky... :twisted:

Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Příspěvek od Looser » 25. 12. 2010 12:36

Marosh píše:
Gangsta píše:Hledam na netu info o te ceste tam, takze hranice:

za to aby jen vas pustili na pred fronty musite zaplatit az stovky dolaru mistni obcane na tom totiz delaji byznys ze stoji ve fronte a za uplatek si vymeni misto a tak dokola a nikdo s tim nic nedela
Umim z Novej Sedlice do Стужиця bez čekání a bez pasu - akorát to teda nejsou moc cesty pro třicítky... :twisted:
zajímavý..jsou pro v3s? :-)

Danovi: nečekám,že to bude jako čekat než se na Tebe dostane fronta na poště..Myslel jsem to tak,že tam už byla a je hromada návštěvníků..

Uživatelský avatar
phobeus
Příspěvky: 167
Registrován: 02. 08. 2010 03:05
Bydliště: Litovel City

Příspěvek od phobeus » 25. 12. 2010 12:38

Marosh píše:
Umim z Novej Sedlice do Стужиця bez čekání a bez pasu - akorát to teda nejsou moc cesty pro třicítky... :twisted:
takze vsichni nakopuit iXa ? :D :twisted:
BMW POWER! Eto charascoje masina!
Morava 4ever!
BMW E30 324D 1985 chrom

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 25. 12. 2010 13:11

Looser píše: Danovi: nečekám,že to bude jako čekat než se na Tebe dostane fronta na poště..Myslel jsem to tak,že tam už byla a je hromada návštěvníků..
Vím co asi myslíš. :wink:
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
Marosh
Příspěvky: 842
Registrován: 21. 02. 2004 09:50

Příspěvek od Marosh » 25. 12. 2010 13:14

Looser píše:zajímavý..jsou pro v3s? :-)
To spíš... ta by si poradila i s tou jejich "železnou oponou":

Obrázek

Akorát to teda neni moc nenápadnej způsob. :)

Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Příspěvek od Looser » 25. 12. 2010 14:55


Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Příspěvek od Looser » 25. 12. 2010 14:57

Třeba sem Ondra_m napíše co bylo a kde nutné domluvit..a na kolik zhruba vyšla cesta.. :)

Odpovědět