Homologace na výrobky

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
fifik
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 02. 2003 07:52
Bydliště: Bystřice Pod Lop.

Homologace na výrobky

Příspěvek od fifik » 26. 03. 2003 09:54

Nazdar všem vespolek, mám takový dotaz, dělám si vlastní křídla a výdech z laminátu. A před pár dny jsem je ukazoval kámoši a ten se ptal jestli na to mám homologaci. A tak se ptám je na to ptřeba (ptám se hlavně k vůli STK) Tak co máte s tím někdo skušenosti? :roll:

Uživatelský avatar
Fikux
Příspěvky: 4233
Registrován: 14. 02. 2003 19:22
Bydliště: Zewlákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fikux » 26. 03. 2003 12:33

Homolagaci by mělo mít všechno si na to auto nalepíš nebo přiděláš a neni to od výrobce. To znamená třeba folie na skla, křídla, mračítka, atd. Většina levnějších výrobků homolagaci nemá a tak když pak jedeš na technickou tak bys to měl sundat a nebo bys tam měl mít hodně dobré přátele, abys prošel ... a samozřejmě, když tě chytí policajti a budou tě chtít potopit, tak si na křídlech a dalších věcech mohou smlsnout ... bohužel to tak je :roll:
Zewl-crew "M3 E3O rulezzzzz"

Uživatelský avatar
Fil
Příspěvky: 625
Registrován: 17. 02. 2003 14:48
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Fil » 26. 03. 2003 19:26

Jak už řek Fikux, když chitneš nějakyho pitomca, tak si vždycky něco nande a to i na neupravenym autě a flastr tě nemine. Ale co já vim tak to neni tak horky s tou homologací (mělo by to být, ale jak to poznáš na cestě co má a co nemá homologaci?) A na technicky to taky moc neřešijou, protože tomu většinou sami hovno rozuměj.Ale neříkám že někde jinde to neberou vážně. Schválení ano, ale.... Co já vím tak je to jak sem řek. :wink:
:mrgreen:......Čára není zeď !......:wink:

Uživatelský avatar
Fany
Příspěvky: 13
Registrován: 24. 03. 2003 21:58
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fany » 27. 03. 2003 22:05

Já bych to také nijak neřešil. Policajty musíš zblbnout a na technické do techničáku šupnout třeba dvoukilo, vlastní zkušenost s foliema...
Bawor je Bawor a nafta patří do kamen...

Kupča
Příspěvky: 130
Registrován: 19. 03. 2003 07:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kupča » 28. 03. 2003 06:41

Každé homologované zařízení má homologační značku a číslo schvalovacího předpisu.
Osobně si myslím, že když to nebude mít ostré hrany, nebude to moc vadit ve výhledu a přečnívat obrys auta, tak nebude nikdo zkoumat jestli je to schválené nebo není. A většina policistů se kterýma jsem se setkal, tak se naučí jeden odstavec nazpaměť a na tom bazírujou. Nejsou schopný se toho naučit víc. Mě buzeruje za zástěrky, které tam už víc jak dva roky nemusí být a že mám modré parkovačky na kterých mě může utopit si nevšimne.

Uživatelský avatar
fifik
Příspěvky: 147
Registrován: 13. 02. 2003 07:52
Bydliště: Bystřice Pod Lop.

Příspěvek od fifik » 31. 03. 2003 11:55

s fóliema mám taky skušenoust, nešlo by to nějak sfalšovat?

Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 4284
Registrován: 20. 02. 2003 08:05
Bydliště: Kousek od Ml Boule
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo » 31. 03. 2003 14:04

:D :D :D 8) 8) Tak na stk jedině s doklady bez vozu mám možnost bez problému na cokoli!!!

Uživatelský avatar
Fany
Příspěvky: 13
Registrován: 24. 03. 2003 21:58
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fany » 31. 03. 2003 19:27

Tak, tak... :roll: Známí, protekce a úplatky... Vždyť jsme v Český reepublice. A bacha mezi Pardubicema a Hradcem Králové a okolí. Bude se to množit parazitama...
Bawor je Bawor a nafta patří do kamen...

Uživatelský avatar
Tony
člen E30.cz
Příspěvky: 2419
Registrován: 12. 02. 2003 14:56
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od Tony » 15. 07. 2003 14:04

A nevíte někdo, esli se nedá udělat něco jako "individuální homologace"? Vyrobil sem si čirý zadní světla a nechci s tim mít problémy... Já nevim, v nákej zkušebně, na STK... Až na mě bude nákej frajírek libovej zakomplexovanej prudit, abych mu ukázal papír a když mě nas.. tak ho taky poslal někam :twisted:
Jak to má kola nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy.
S autama by se nemělo jezdit, hrozně se tím ku*věj.

608 / 057 967

Uživatelský avatar
Miris
Příspěvky: 170
Registrován: 04. 07. 2003 16:52
Bydliště: hl. m.

Příspěvek od Miris » 15. 07. 2003 14:23

Tony píše:A nevíte někdo, esli se nedá udělat něco jako "individuální homologace"? Vyrobil sem si čirý zadní světla a nechci s tim mít problémy... Já nevim, v nákej zkušebně, na STK... Až na mě bude nákej frajírek libovej zakomplexovanej prudit, abych mu ukázal papír a když mě nas.. tak ho taky poslal někam :twisted:
Jééééééé, a jak sis je vyrobil :?:

Chceme je viděéééééét :) :wink:

Uživatelský avatar
Hanis
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 2298
Registrován: 09. 06. 2003 11:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanis » 15. 07. 2003 15:02

Tony píše:A nevíte někdo, esli se nedá udělat něco jako "individuální homologace"? Vyrobil sem si čirý zadní světla a nechci s tim mít problémy... Já nevim, v nákej zkušebně, na STK... Až na mě bude nákej frajírek libovej zakomplexovanej prudit, abych mu ukázal papír a když mě nas.. tak ho taky poslal někam :twisted:
Světla jsou fakt pěkný Tony, ale ta homologace asi těžko, musel by jsi do zkušebny DEKRA nebo na schválení přímo do BMW a ty prachy za to jsou dost hustý. Takže ti nezbejvá nic jinýho než to případně ukecat, nebo to dělat jako kamarád, ten vždycky policajtovi tvrdí, že je to originál BMW no a zatím mu to vždycky sežrali. :lol:
Lidi jsou zlí, lžou, mrdaj a kradou

Uživatelský avatar
Tony
člen E30.cz
Příspěvky: 2419
Registrován: 12. 02. 2003 14:56
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od Tony » 15. 07. 2003 19:47

Mě to právě nesežrali v sobotu a měl sem to hned za pjéťo :evil: A na nátlak jistých členů domácnosti (v zažité hyerarchii výše postavených) :) sem to musel vyměnit :cry: takže sem pěkně nas...
Jak to má kola nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy.
S autama by se nemělo jezdit, hrozně se tím ku*věj.

608 / 057 967

Uživatelský avatar
Hanis
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 2298
Registrován: 09. 06. 2003 11:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanis » 16. 07. 2003 08:00

Tak to je blbý, ale ta homologace je fakt nemyslitelná. Mě taky policajti furt za něco sjížděj tak dělám blbýho. Holt je to taková daň tuningu.
Lidi jsou zlí, lžou, mrdaj a kradou

Uživatelský avatar
Tony
člen E30.cz
Příspěvky: 2419
Registrován: 12. 02. 2003 14:56
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od Tony » 16. 07. 2003 13:14

Daň tuningu to sice je, ale dycky mě abych tak řek rozladí, dyž mě kuli něčemu takovýmu buzerujou a přitom sou auta který sou na tom daleko hůř. Třeba ty světla: svítí to normálně, rozhodně líp než nezanedbatelné procento aut brázdících naše silnice. Akorát že voni to maj originál. Prostě to originál nesvítí, tak je to f pohodě, radši si smlsnou na mě... :evil:
Jak to má kola nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy.
S autama by se nemělo jezdit, hrozně se tím ku*věj.

608 / 057 967

Lukas-e21
Příspěvky: 4744
Registrován: 12. 02. 2003 21:31
Bydliště: Prague

Příspěvek od Lukas-e21 » 16. 07. 2003 15:52

Kupča píše:Každé homologované zařízení má homologační značku a číslo schvalovacího předpisu.
Osobně si myslím, že když to nebude mít ostré hrany, nebude to moc vadit ve výhledu a přečnívat obrys auta, tak nebude nikdo zkoumat jestli je to schválené nebo není. A většina policistů se kterýma jsem se setkal, tak se naučí jeden odstavec nazpaměť a na tom bazírujou. Nejsou schopný se toho naučit víc. Mě buzeruje za zástěrky, které tam už víc jak dva roky nemusí být a že mám modré parkovačky na kterých mě může utopit si nevšimne.

jenže za zástěrky Tě může buzerovat pořád, zástěrky nemusí mít vozidlo od rv2001 nebo nak tak, které bylo schváleno k provozu na pozemních komunikacích bez nich, a to žádný auto do toho roku neni.

Uživatelský avatar
Peťas
Příspěvky: 644
Registrován: 14. 07. 2003 08:00

Příspěvek od Peťas » 16. 07. 2003 16:16

S těma zástěrkama je to myslím trochu jinak. Platí to asi od toho roku 2001, ale co jsem o tom slyšel, tak je nemusí mít auta, která byla schválena k provozu bez nich i v zemích Eu - to by znamenalo, že je BMW mít nemusí, protože v Německu je asi vše schváleno bez nich.

Lukas-e21
Příspěvky: 4744
Registrován: 12. 02. 2003 21:31
Bydliště: Prague

Příspěvek od Lukas-e21 » 16. 07. 2003 16:49

Peťas píše:S těma zástěrkama je to myslím trochu jinak. Platí to asi od toho roku 2001, ale co jsem o tom slyšel, tak je nemusí mít auta, která byla schválena k provozu bez nich i v zemích Eu - to by znamenalo, že je BMW mít nemusí, protože v Německu je asi vše schváleno bez nich.
nechci se hádat, ale mám pocit, že to je na našichkomunikacích. Kdysi sem to někde čet, ale už nevim kde :cry:

Uživatelský avatar
Hanis
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 2298
Registrován: 09. 06. 2003 11:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanis » 16. 07. 2003 17:23

Tony píše:Daň tuningu to sice je, ale dycky mě abych tak řek rozladí, dyž mě kuli něčemu takovýmu buzerujou a přitom sou auta který sou na tom daleko hůř. Třeba ty světla: svítí to normálně, rozhodně líp než nezanedbatelné procento aut brázdících naše silnice. Akorát že voni to maj originál. Prostě to originál nesvítí, tak je to f pohodě, radši si smlsnou na mě... :evil:
To je pravda, kdejaká škodná je ráda, že jede natož svítí, ale má všechno originál a je v pohodě. Je to fakt k nasrání, chceš něco vylepšit a hned posloucháš "chytrý" pány od policie, že to není originál. Jenže s tím prostě nic nenaděláš, zkusit to ukecat je jediná možnost jak to řešit. :evil:
Lidi jsou zlí, lžou, mrdaj a kradou

Uživatelský avatar
Fany
Příspěvky: 13
Registrován: 24. 03. 2003 21:58
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fany » 19. 07. 2003 11:04

Tony píše:A nevíte někdo, esli se nedá udělat něco jako "individuální homologace"? Vyrobil sem si čirý zadní světla a nechci s tim mít problémy... Já nevim, v nákej zkušebně, na STK... Až na mě bude nákej frajírek libovej zakomplexovanej prudit, abych mu ukázal papír a když mě nas.. tak ho taky poslal někam :twisted:

Ty světla bych taky rád viděl, kde je najdu kromě tvé garáže... ? :lol:
Já si tvořím taky zadní lampy a rozhodně cedím na nějaký atesty, prostě speciální úprava na zakázku v Německu... a HOTOVO :!: :!: :!:
Bawor je Bawor a nafta patří do kamen...

Uživatelský avatar
Tony
člen E30.cz
Příspěvky: 2419
Registrován: 12. 02. 2003 14:56
Bydliště: někde na jihu...

Příspěvek od Tony » 19. 07. 2003 12:02

Tak já se sem pokusim v nejbližší době frknout nákej vobrázek...
Jak to má kola nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy.
S autama by se nemělo jezdit, hrozně se tím ku*věj.

608 / 057 967

Odpovědět