Univerzalni dopis podání vysvětlení PČR

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Scimitar
Příspěvky: 755
Registrován: 15. 09. 2003 13:38

Příspěvek od Scimitar » 30. 01. 2007 19:58

ruffus píše:Kamarád nedávno rozbil mercedesa. Bylo to ve 3 v noci, pár hodin před tím trochu pil a pak střízlivěl, než vyjel. I tak mu změřili 0,06 promile. V pondělí byl předvolanej - vzali mu řidičák na 2 roky a 26 tisíc pokuta. To vám teda řeknu, že kdyby šlo jen o rozbitý moje auto a nikomu se nic nestalo, tak bych snad i uvažoval, že bych zdrhnul a použil tenhle dopis. Já sem po pití nikdy neřídil a ani nebudu, takže případná nehoda by asi neměla takové právní důsledky, ale člověk nikdy neví :?
Tak to je pech :( Ach jo... ale dotaz: policie má systém, kdy kamera identifikuje SPZky a hledá kradené. Platí tohle i na vozy, jejichž řidič má zákaz řízení?
Protože jestli mi seberou papíry, tak jsem skončil v práci, eg. budu to muset zamlčet a jezdit i se zákazem (já vim že je to krutej risk).

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 31. 01. 2007 08:21

fotka na kery ses poznat stejne nic neznamena dokud se nepriznas. fotka uz davno nestaci jako dukaz. proste sem to nebyl a na vas je dokazat ze ano. ale fotka? to proste nejsem ja, dokazte ze jo.

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 31. 01. 2007 10:31

Kamery určitě nesledují, jestli je to auto někoho, kdo nesmí řídit - můj známej dělá obchoďáka a taky jezdil půl roku bez papírů, aby ho nevyhodili. Za tu dobu ho nechytili, ale docela "zešedivěl".
Pina, nemáš tak úplně pravdu, to bysis to dost zjednodušoval. I fotka z měření rychlosti stačí na postih za nepřiměřenou rychlost - taky jen fotka, která prokazuje kolik jsi jel. Samozřejmě teoreticky se můžeš hájit i tím, že došlo k narušení časoprostorového kontinua a že jsi to sice byl ty ve tvým autě, což všichni vidí, ale byl jsi to ty třeba o rok starší a nemůže tě nikdo trestat za přestupky v budoucnosti!
Spr. řád:
"Dokazování § 51 (1) K provedení důkazů lze užít všech důkazních prostředků, které jsou vhodné ke zjištění stavu věci a které nejsou získány nebo provedeny v rozporu s právními předpisy. Jde zejména o listiny, ohledání, svědeckou výpověď a znalecký posudek."
Vzhledem k tomu, že získání fotografie kamerou na měření rychlosti je zákonné, pak se to dá normálně ve správním řízení použít jako důkaz a na základě tohoto důkazu vydat rozhodnutí. Nevím, jak by se to mělo dál zpochybňovat - to už je otázka konkrétní situace, konrétního zařízení ap.

Trochu bych se bál, že když je ve správním řízení opravdu nasereš tvrzením úplných nesmyslů, tak by to pak mohli udělat i jako exemplárku (určitě samozřejmě záleží na velikosti přestupku - proto si myslím, že parkování je docela v pohodě)
Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 08. 02. 2007 10:40

Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 08. 02. 2007 10:41

Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
Macek
Příspěvky: 4100
Registrován: 12. 02. 2003 06:11
Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Macek » 08. 02. 2007 14:23

Fotky bych se nebal.... me už dvakrát vyfotily a vdycky řídil cizinec, kterýmu sem pujčil auto a nadiktoval jsem jim jmeno a jako bydliště nějaký velký město... a zatim klid... poprvý to bylo asi před 3roky...
tel. 777595357
GPS: 49°56'13.208"N, 14°31'2.521"E
Nic neposílám poštou, prosím nežádejte mě o to. Díky

Uživatelský avatar
Šírák
Příspěvky: 53
Registrován: 26. 08. 2003 07:24
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Šírák » 08. 02. 2007 17:28

asi pred mesicem mi prisel doporuceny dopis at se dostavim k podani vysvetleni .. v kancelari u papalase me cekal papir se tremi fotkami z radaru, prvni fotka celeho auta s uvedenym casem a rychlosti.. druha fotka zblizka detail SPZ a treti fotka ridic zblizka i se spolujezdcem... maji to dobre osefovane... pod temito fotkami stala veta , , , Po zjisteni policejni hlidky ridic vozidla prudce zabrzdil otocil vozidlo ve smyku a odjel ve smeru prijezdu. Ac jsem se usmival jeho ta veta pekne stvala, rikal mi panacku to mate za plnou 15000 a body ... hmmm namerily 95 km/h v obci ... nastesti to auto ten vecer ridil muj kamarad ktery jel se svou pritelkyni do HK do kina... evidentne jsem to nebyl ja, oblicej byl velice zretelne videt a tak s vetou osoba me blizka jsem za 10minut odchazel.. pohoda jazz, az na to ze nevim jak ho budou dohledavat ...
Obrázek

sex, bmw, cigo, slunce, hory, dobre vino... VIVAT Krkonose :) ehm Lánov

Uživatelský avatar
Miky
Příspěvky: 320
Registrován: 12. 10. 2006 21:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Miky » 12. 02. 2007 12:15

ruffus píše:Kamarád nedávno rozbil mercedesa. Bylo to ve 3 v noci, pár hodin před tím trochu pil a pak střízlivěl, než vyjel. I tak mu změřili 0,06 promile. V pondělí byl předvolanej - vzali mu řidičák na 2 roky a 26 tisíc pokuta. To vám teda řeknu, že kdyby šlo jen o rozbitý moje auto a nikomu se nic nestalo, tak bych snad i uvažoval, že bych zdrhnul a použil tenhle dopis. Já sem po pití nikdy neřídil a ani nebudu, takže případná nehoda by asi neměla takové právní důsledky, ale člověk nikdy neví :?
Hodně moc pochybuju, že za 0.06 promile mu vzali papiry a zákaz na dva roky. Hladina alkoholu v krvy je potvrzená až od hodnoty 0.3 promile. Jinak noty mu měli sebrat už na místě dop. nehody (jesi je tedy měl u sebe). Napadá mi jedině, že odmítl dát krev, což tedy jestli nadejchal 0.06 tak je blbej. Jak tě to podává kámoš, tak tomu vůbec nevěřim, asi to bylo "trochu" jinak. 0.06 je fakt kravina, uděláš pár kliků a je to pryč, pokud to tedy není na začátku stoupání hladiny.

Zomb
Příspěvky: 82
Registrován: 03. 10. 2006 12:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Zomb » 26. 02. 2007 02:42

ja radsi asi budu mit sundanou znacku a dyz spatne zaparkuju tak sundam i tu druhou aby si me nezapsali akorat pak podplacet odtahovku bude prdel..... :wink:

Uživatelský avatar
Martan325
Příspěvky: 115
Registrován: 20. 09. 2006 08:05
Bydliště: Brnisko a tam kde je dobře :-)

Příspěvek od Martan325 » 04. 03. 2007 19:42

Měl jsem napsaný svoje auto na mladou jel jsem rychle,změřili mě došel dopis ,přítelkyně napsala tento odkaz na osobu blízkou a mám klid.De o to,že dokazovat musí oni :lol: a když nemaj foto či něco sou v prrrr.Každopádně je to 3/4 roku a zatím se nic nestalo.Ale já resp.přítelkyně nelhala když jim to říkala :lol: :lol: :lol: .Kdy už se poučím a nebudu na to tak šlapat. :oops:
Jeď na plný pecky, když na to máš!! Ex E30 325i.M-technik1,Coupe ,Ex E30 318i chrom, E21 316 Sharks not dead! EX E30 316i M40

Uživatelský avatar
T613
člen E30.cz
Příspěvky: 593
Registrován: 13. 03. 2006 01:07
Bydliště: Zlín

Příspěvek od T613 » 04. 03. 2007 22:00

tak jsem o tom precetl par diskuzi ale nechapu porad jednu vec :-)

PRIKLAD: vyfoti me radar ze jedu 80km/h v obci, pridje mi domu predvolani k podani vysvetleni. A TED vy riakte ze mam poslat dopis bla bla ze je to moje auto a vim kdo ho ridil ale nereknu :-) No a kde berete tu jistotu ze ta fotka neni s vasim ksichtem krasne videt? To me zajima :-)

Jasne ze pokud tam pujdu osobne a ukazou mi tu fotku a bude tam nekdo jiny nebo bude rpd videt tak odchazim se smichem :-)

Ja mam zkusenost takovou ze jsem blbe zaparkoval = listek za steracem = jdu tam a nic mi neukazali, jen co s tim udelame ...
prodavam ND z techto aut: E38 730iA M60 V8, 730iL piste SZ nebo ICQ
prodavam ND z techto aut: E32 750iL 740iL 735i 730i, piste SZ nebo ICQ

Uživatelský avatar
Honza.net
Příspěvky: 266
Registrován: 04. 06. 2005 14:10
Bydliště: Praha, JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.net » 05. 03. 2007 08:33

T613 píše:...Ja mam zkusenost takovou ze jsem blbe zaparkoval = listek za steracem = jdu tam a nic mi neukazali, jen co s tim udelame ...
Tady bych zmínil, že ve všech těch slastných návodech na ojebání PČR či MP s osobou blízkou je uvedeno, že policista se bude ptát, zda-li jste řídil (zaparkoval) vy. To ani náhodou. Praxe mluví jinak - nikdy (nikdy = zkušenosti, cca 7 případů) se na to neptají.
Stejně tak s tou fotkou, čekal bych že tam přijdu, a ani mi tu fotku neukážou, až po tom co budu říkat. Např. řeknu že jsem to auto někomu půjčil a v tu chvíli vytáhne fotku na A3ce s mojí jasnou držkou přes celej papír. A blbý no..
BMW e39 :)

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 05. 03. 2007 09:02

Honza.net píše:
T613 píše:...Ja mam zkusenost takovou ze jsem blbe zaparkoval = listek za steracem = jdu tam a nic mi neukazali, jen co s tim udelame ...
Tady bych zmínil, že ve všech těch slastných návodech na ojebání PČR či MP s osobou blízkou je uvedeno, že policista se bude ptát, zda-li jste řídil (zaparkoval) vy. To ani náhodou. Praxe mluví jinak - nikdy (nikdy = zkušenosti, cca 7 případů) se na to neptají.Stejně tak s tou fotkou, čekal bych že tam přijdu, a ani mi tu fotku neukážou, až po tom co budu říkat. Např. řeknu že jsem to auto někomu půjčil a v tu chvíli vytáhne fotku na A3ce s mojí jasnou držkou přes celej papír. A blbý no..
No oni se neptají, ale když to řekneš, tak to tak musej brát. Mě přišla výzva " Ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu - stání v modré zóně bez karty ". Tak jsem tam naburácel, on hned, to máte za litr, já mu říkám, že jsem to tam nezaparkoval, on prej tak to dokažte. Tak mu říkám, ať on dokáže, že jo - to ho dost vytočilo, že prý to dá do správního řízení. Tak jsem mu řekl že klidně, ale že si nepomůže. Potom přišel dopis, že mě předvolávaj ke správnímu řízení. Odepsal, že nemůžu, ale že trvám na původní výpovědi a nemám nové poznatky k případu a od té doby klídek :twisted:
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 05. 03. 2007 11:03

No, to si já osobně myslím, že když tam budu mít fotku s xichtem, tak už je to blbý, někteří tady plánují dvojčata ap. v téhle situaci bych to už neviděl tak jednoduše. Kvůli tomu se to fotí.
Jinak samozřejmě, že se nikdo neptá, jestli jsem to opravdu řídil - to musím říct většinou sám.
Dokud nepřijde nějaký vyrozumění o ukončení toho správního řízení, tak pořád běží - byl bych opatrnej.
Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 05. 03. 2007 11:05

KuaJa píše:No, to si já osobně myslím, že když tam budu mít fotku s xichtem, tak už je to blbý, někteří tady plánují dvojčata ap. v téhle situaci bych to už neviděl tak jednoduše. Kvůli tomu se to fotí.
Jinak samozřejmě, že se nikdo neptá, jestli jsem to opravdu řídil - to musím říct většinou sám.
Dokud nepřijde nějaký vyrozumění o ukončení toho správního řízení, tak pořád běží - byl bych opatrnej.
No na uzavření by měli mít rok. Ale pokud to odložej, tak ti dát vědět nemusej, můžeš si samozřejmě o tyto info požádat.
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 6122
Registrován: 16. 07. 2004 17:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety » 05. 03. 2007 16:21

Ze zákona by tě měl policista nejprve poučit, potom teprve po tobě chtít info. Každopádně pokud mohu radit, na předvolání bych vždy šel osobně. Pokud si budu stoupat na nějaké místo, kde bych stát neměl, musím počítat s tím, že se potom budu muset z něčeho vymlouvat. Jako já před týdnem u MP :twisted:

Uživatelský avatar
infiniti
Příspěvky: 60
Registrován: 03. 01. 2006 21:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od infiniti » 15. 03. 2007 00:14

A co tam jit s parukou a plnovousem :lol:
No a kdyz ti napisou dopis ze te vycvakli za rychlou jizdu, maj fotky a ty jim tam napises dopis s osobou blizkou tak te snad nikdy neuvidej ne?

Uživatelský avatar
ferda
Příspěvky: 707
Registrován: 10. 12. 2003 16:23
Bydliště: Ostrava-Vratimov

Příspěvek od ferda » 18. 03. 2007 02:08

Když půjdeš s parukou, tak dostaneš flast, že ti neodpovídají fotky v dokladech, které budeš muset předložit a když ty doklady předložíš, tak zase uvidí tu známoui tvář, co pravděpodobně mají vytisknutou z radaru. A myslím si, že není oproblém vylustrovat všechny tvé osoby blízké - příbuzné, kromě druha a družky, které si potom předvolájí na úřad, aby se jich jen zeptali zda tvé auto neřídili. Když budeš často páchat přestupky a kvůli tobě bude rodina chodit každy měsíc na úřad, tak ti po nějaké době určitě poděkují.
E28 520 stále v garáži

koupím motor 325E 95KW nabídky do sz díky

Uživatelský avatar
Marosh
Příspěvky: 842
Registrován: 21. 02. 2004 09:50

Příspěvek od Marosh » 18. 03. 2007 11:35

ferda píše:Když půjdeš s parukou, tak dostaneš flast, že ti neodpovídají fotky v dokladech, které budeš muset předložit a když ty doklady předložíš, tak zase uvidí tu známoui tvář, co pravděpodobně mají vytisknutou z radaru. A myslím si, že není oproblém vylustrovat všechny tvé osoby blízké - příbuzné, kromě druha a družky, které si potom předvolájí na úřad, aby se jich jen zeptali zda tvé auto neřídili. Když budeš často páchat přestupky a kvůli tobě bude rodina chodit každy měsíc na úřad, tak ti po nějaké době určitě poděkují.
Už jsme řešili, že osoba blízká nemusí být jen příbuzný... může to být Pepa z hospody, jehož újmu pociťuješ jako újmu sobě vlastní... stejně jako Franta, Milan, ... a že by si všechny tyhle předvolali... (nehledě na to, že vlastně neví koho) :D

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 18. 03. 2007 13:25

Marosh píše:
ferda píše:Když půjdeš s parukou, tak dostaneš flast, že ti neodpovídají fotky v dokladech, které budeš muset předložit a když ty doklady předložíš, tak zase uvidí tu známoui tvář, co pravděpodobně mají vytisknutou z radaru. A myslím si, že není oproblém vylustrovat všechny tvé osoby blízké - příbuzné, kromě druha a družky, které si potom předvolájí na úřad, aby se jich jen zeptali zda tvé auto neřídili. Když budeš často páchat přestupky a kvůli tobě bude rodina chodit každy měsíc na úřad, tak ti po nějaké době určitě poděkují.
Už jsme řešili, že osoba blízká nemusí být jen příbuzný... může to být Pepa z hospody, jehož újmu pociťuješ jako újmu sobě vlastní... stejně jako Franta, Milan, ... a že by si všechny tyhle předvolali... (nehledě na to, že vlastně neví koho) :D
Omyl, osoba blízká je přesně definována - jsou to jen nejbližší příbuzní - manžel/ka, děti/rodiče, sourozenci, kromě toho už jen druh/družka :roll:
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Odpovědět