ruceni X depozit

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

ruceni X depozit

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 17:03

tyhle otazky jsou veČny!!!
1)nastin co bych potreboval
2)jak si myslim ze to je(nehledal jsem, protoze ja mam dycky neco extra :roll: )

1)koupit auticko,vyridit na 1mes povinne,odvezt na uskladneni zkompletovat do cca 1roku(technickou by melo takze pouze jde o to ruceni co snim............
2)v praxi si myslim ze to probehne nasledovne: abych nemusel platit ruceni v prubehu opravy mimo pozemni komunikace
provedl bych to takto:a)po prehlaseni na me auto odvezt na misto rekonstrukce
b)vzit z nej RZ posbirat velkej +malej TP + asi doklad o stavajicim ruceni
a zaject s tim na nakej ten urad depozitovej
c)tam me daj nejaky osvedceni pro pojistovnu o ulozeni technicaku s rz
d)v pojistovne to predlozim ten dokald(doufam ze neco takovyho) a asi me nekde budou evidovat + nebudou me uhanet o prachy za ruceni

chapu to dobre?pokud ne, tak prosim prosim o radu

dik biker
E+5 Obrázek

biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 17:05

ziju v domeni, ze kdybych auto odstavil a jen nechal propadnout pojistku tak bych ji musel doplacet + nejake penale ne?
nebo by stacilo proste byt aktivni az po roce? tomu nejak neverim :cry:
E+5 Obrázek

athlon_137
Příspěvky: 1885
Registrován: 15. 02. 2003 12:21

Příspěvek od athlon_137 » 05. 07. 2006 17:10

na urad doneses znacky+velkej technicak+malej technicak, zaplatis 100,-, malej technicak si nechaji, do velkyho technicaku dostanes razitko o ulozeni do depozitu, razitko ukazes na pojistovne a pojistku ti zrusi. Tot vse :wink:

biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 18:18

paradaaaa :D DEKUJU ,ta druha verze asi nejde co? :lol:
E+5 Obrázek

Uživatelský avatar
nety
Příspěvky: 136
Registrován: 29. 01. 2006 19:57
Bydliště: Pardubice

.

Příspěvek od nety » 05. 07. 2006 18:50

a kdy by si to neudělal a auto měl přihlášený a neměl platnou smlouvu (zaplacenou) s pojištovnou tak se taky nic neděje pokud s tím autem nebudeš jezdit ani nebudou po tobě chtítí prachy. Většinou když konči zaplacená doba poviného ručení tak ti pošlou složenku kterou ovšem nejsi povinen zaplatit ,když ji nezaplatíš smlouva zaniká.
Obrázek

biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 19:12

paklize z auta jde vse ven tak pojizdy nebude! navic abych splacel celej zivot jednu bouracku to ee :?
E+5 Obrázek

athlon_137
Příspěvky: 1885
Registrován: 15. 02. 2003 12:21

Re: .

Příspěvek od athlon_137 » 05. 07. 2006 19:34

nety píše:a kdy by si to neudělal a auto měl přihlášený a neměl platnou smlouvu (zaplacenou) s pojištovnou tak se taky nic neděje pokud s tím autem nebudeš jezdit ani nebudou po tobě chtítí prachy. Většinou když konči zaplacená doba poviného ručení tak ti pošlou složenku kterou ovšem nejsi povinen zaplatit ,když ji nezaplatíš smlouva zaniká.
Tim bych si nebyl tak jistej. Podle me pojistka porad plati a pojistovna to bude chtit zaplatit.

Uživatelský avatar
[CZ]Airwolf[OC]
Příspěvky: 1073
Registrován: 29. 01. 2005 11:38
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvek od [CZ]Airwolf[OC] » 05. 07. 2006 20:03

athlon_137 píše:
nety píše:a kdy by si to neudělal a auto měl přihlášený a neměl platnou smlouvu (zaplacenou) s pojištovnou tak se taky nic neděje pokud s tím autem nebudeš jezdit ani nebudou po tobě chtítí prachy. Většinou když konči zaplacená doba poviného ručení tak ti pošlou složenku kterou ovšem nejsi povinen zaplatit ,když ji nezaplatíš smlouva zaniká.
Tim bych si nebyl tak jistej. Podle me pojistka porad plati a pojistovna to bude chtit zaplatit.
neplati. nemuzou te nutit platit neco co nechces. jasne je lepsi tu smlouvu spis zrusit, ale platit povinen nejsi.
Ex E30 318iS
Budoucí E36 - s pomoci DCho splneno :)

Uživatelský avatar
xhokus
Příspěvky: 598
Registrován: 20. 06. 2004 20:20
Bydliště: Praha-Horní Počernice / Brno

Re: .

Příspěvek od xhokus » 05. 07. 2006 20:14

[CZ]Airwolf[OC] píše:neplati. nemuzou te nutit platit neco co nechces. jasne je lepsi tu smlouvu spis zrusit, ale platit povinen nejsi.
no, já nevim... ale ty máš s někým podepsanou smlouvu... to bych řekl, že je docela dobrý způsob jak tě nutit abys platil... to je jako bys řekl, že půjdeš do Autecu, uzavřeš smlouvu na novou M5 a pak nebudeš platit s tím, že tě přece nemůžou nutit... to se mi jaksi nezdá...
podle mého dokud máš smlouvu, oni ti poskytují své služby (tj. kryjí za tebe škodu) a ty jsi povinnen platit...
kde je můj úsudek špatný?
uklízím garáž...

Uživatelský avatar
[CZ]Airwolf[OC]
Příspěvky: 1073
Registrován: 29. 01. 2005 11:38
Bydliště: Praha

Re: .

Příspěvek od [CZ]Airwolf[OC] » 05. 07. 2006 20:29

xhokus píše:
[CZ]Airwolf[OC] píše:neplati. nemuzou te nutit platit neco co nechces. jasne je lepsi tu smlouvu spis zrusit, ale platit povinen nejsi.
no, já nevim... ale ty máš s někým podepsanou smlouvu... to bych řekl, že je docela dobrý způsob jak tě nutit abys platil... to je jako bys řekl, že půjdeš do Autecu, uzavřeš smlouvu na novou M5 a pak nebudeš platit s tím, že tě přece nemůžou nutit... to se mi jaksi nezdá...
podle mého dokud máš smlouvu, oni ti poskytují své služby (tj. kryjí za tebe škodu) a ty jsi povinnen platit...
kde je můj úsudek špatný?
v tom ze pokud nezaplatis slozenku v terminu, tak pak za tebe zadnou skodu pri pripadne havarce kryt nebudou. proc ?protoze jsi nezaplatil. je to proste casove "delsi cesta" zruseni smlouvy. nesrovnavej to s autecem, tam dostanes neco do uzivani primo, zatimco sluzbu vyuzijes az pri havarcel
Ex E30 318iS
Budoucí E36 - s pomoci DCho splneno :)

Uživatelský avatar
Torham
Příspěvky: 418
Registrován: 08. 05. 2006 19:50
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Torham » 05. 07. 2006 20:52

Doklady bych do depozitu nedaval . Normalne zajdi na pojistovnu a rekni ze chces ukoncit poviny ruceni ... To co je zaplaceny navic ke dni zruseni ti vratej . Kdyz jsem prodal auto tak jsem tam sel jen jim to oznamil ( ani jsem jim nerikal ze jsem ho prodal , proste konec a hotovo ) a za mesic mi prisli korunky nazpet ( ceska pojistovna )

athlon_137
Příspěvky: 1885
Registrován: 15. 02. 2003 12:21

Re: .

Příspěvek od athlon_137 » 05. 07. 2006 20:57

[CZ]Airwolf[OC] píše: v tom ze pokud nezaplatis slozenku v terminu, tak pak za tebe zadnou skodu pri pripadne havarce kryt nebudou. proc ?protoze jsi nezaplatil. je to proste casove "delsi cesta" zruseni smlouvy. nesrovnavej to s autecem, tam dostanes neco do uzivani primo, zatimco sluzbu vyuzijes az pri havarcel
Pokud nezaplatis v terminu a za tyden to do nekoho naboris, pojistovna skodu uhradi. Pojistka plati do doby, dokdy je platna smlouva. Tu pojistovna sama zrusi az po opakovanym neplaceni. Po zruseni ale po tobe asi bude vymahat dluzny penize. Tak to vidim ja.

biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 20:59

hm to je dobra moznot nevim proc me to nenapadlo dik :wink:
E+5 Obrázek

athlon_137
Příspěvky: 1885
Registrován: 15. 02. 2003 12:21

Příspěvek od athlon_137 » 05. 07. 2006 21:03

biker: a kdyby to nechteli zrusit, tak si sesmol nejakou vymyslenou kupni smlouvu a je to :wink: :D

Uživatelský avatar
Looser
Příspěvky: 671
Registrován: 04. 11. 2005 21:00

Příspěvek od Looser » 05. 07. 2006 21:22

biker jiste promine :)
u me je to takto:koupil jsem auto,majitel ho na mesic pojistil a odhlasil na me.Ja jsem auto zatim na sebe neprihlasil,nema technickou.
Jaka je doba,do kdy musim auto prihlasit na sebe?a jaka mi hrozi sankce?

Uživatelský avatar
xhokus
Příspěvky: 598
Registrován: 20. 06. 2004 20:20
Bydliště: Praha-Horní Počernice / Brno

Re: .

Příspěvek od xhokus » 05. 07. 2006 21:36

[CZ]Airwolf[OC] píše:v tom ze pokud nezaplatis slozenku v terminu, tak pak za tebe zadnou skodu pri pripadne havarce kryt nebudou. proc ?protoze jsi nezaplatil. je to proste casove "delsi cesta" zruseni smlouvy. nesrovnavej to s autecem, tam dostanes neco do uzivani primo, zatimco sluzbu vyuzijes az pri havarcel
nemám před sebou smlouvu, ale pojišťovna by byla blbá kdyby neměla ve smluvě, že "v případě neplacení je oprávněná pojistku ukončit"... nebo tak něco... pokud by byl zánik smlouvy automatický, bylo by to z jejich strany dost nelogický...

z krátka tím, že nezaplatíš se dostáváš do prodlení ale na 99% nedojde k zániku smlouvy... pojišťovna bude jen oprávněná od smlouvy odstoupit... což znamená, že jak se z tebe stane chronickej neplatič, odstoupěj a budou od tebe chtít dlužnou částu doplatit...
nehledě na to, že dle mého názoru ti pojišťovna nedělá službu až když nabouráš, ale od podpisu smlouvy tím, že ti dávají jistotu, že to za tebe zaplatí... to je to samý jako když najmeš bezpečnostní agenturu a budeš tvrdit, že služba od nich bude až když k něčemu dojde a oni budou muset jednat... nesmysl...

pokud to někdo chce touto cestou zkoušet prosím... já bych do toho nešel z výše popsaných důvodů...
uklízím garáž...

Uživatelský avatar
matal
člen E30.cz
Příspěvky: 1547
Registrován: 01. 01. 2006 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matal » 05. 07. 2006 21:44

Looser píše:biker jiste promine :)
u me je to takto:koupil jsem auto,majitel ho na mesic pojistil a odhlasil na me.Ja jsem auto zatim na sebe neprihlasil,nema technickou.
Jaka je doba,do kdy musim auto prihlasit na sebe?a jaka mi hrozi sankce?
Bývalo to do 8mi prac. dnů, ale ak je to teď? A s propadlou technickou? Rozhodně Ti to řeknou přesně na úřadě..

Uživatelský avatar
matal
člen E30.cz
Příspěvky: 1547
Registrován: 01. 01. 2006 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matal » 05. 07. 2006 21:46

Je nesmysl pokračovat v pojistce a neplatit, pojišťovna není blbec a dlužnou částku budou chtít.. řešení je deposit :!:

Uživatelský avatar
xhokus
Příspěvky: 598
Registrován: 20. 06. 2004 20:20
Bydliště: Praha-Horní Počernice / Brno

Příspěvek od xhokus » 05. 07. 2006 21:54

matal píše:
Looser píše:biker jiste promine :)
u me je to takto:koupil jsem auto,majitel ho na mesic pojistil a odhlasil na me.Ja jsem auto zatim na sebe neprihlasil,nema technickou.
Jaka je doba,do kdy musim auto prihlasit na sebe?a jaka mi hrozi sankce?
Bývalo to do 8mi prac. dnů, ale ak je to teď? A s propadlou technickou? Rozhodně Ti to řeknou přesně na úřadě..
můj skromný názor:
jj, je tam nějaká takováhle hranice, ale praxe je taková, že to nikdo neřeší... auto jsem měl na sebe jen odhlášený asi tři měsíce a pak si je na sebe přihlásil někdo jinej bez problémů...
je hezký že ti daj limit do dky jsi povinný to přihlásit, ale kde není sankce není páka jak tě donutit :)

jinak já bych to řešil depozitem... je to "jistota"
uklízím garáž...

biker
Příspěvky: 2540
Registrován: 01. 03. 2004 14:45
Bydliště: velký venkov: PRAHA

Příspěvek od biker » 05. 07. 2006 23:16

ano neni hloupa, to ne,ale kdyz u nich zrusim pojistku jako ze prechazim jinam a nahodou nechci svejch 72 mesicu bezeskodnosti :lol: tak mi asi nic nemuzou ne? :wink:
E+5 Obrázek

Odpovědět