Dvě zelené na křižovatce

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
kdo.
Příspěvky: 651
Registrován: 02. 04. 2003 06:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od kdo. » 13. 08. 2003 06:10

samiq píše:
Plastovy zeleny sipky v D, co si pamatuju jednu v Drazdanech smerem na dalnici na Berlin. Asi je tam z duvodu maleho prostoru pro odbocovaci pruh... nevim
zelený šipky v D, které jsou stále u červené znamenají, že pokud máš červenou a na té křižovatce odbočuješ doprava (vím jen o pravých), tak můžeš pokračovat, pokud nic zleva nejede.

Uživatelský avatar
Mao
Příspěvky: 754
Registrován: 25. 02. 2003 16:30
Bydliště: Zmrdville

Příspěvek od Mao » 13. 08. 2003 14:06

Uli_d píše: Dalsi priklad:

Hodnekrat jsem slysel jak nekdo nadaval, ze ho nekdo (treba na dalnici) predjel zprava. V tu chvili je pro mne ten clovek blbec, protoze pri dodrzeni zakladniho pravidla -

§11 odst. . 1): Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.

- neni mozne aby ho nekdo predjel zprava. Budto jedu v levym pruhu, protoze nekoho predjizdim, pak me zprava nikdo predjet nemuze, anebo protoze sem blbec a pak samozrejme muze (obcas i musi). Jednoduchy a jasny.


Je toho mnohem vic, ale vidim, ze ani tady v klubu to s tema pravidlama neni tak slavny .... :lol:
¨

Ty buďzto málo jezdíš, nebo vidíš svět hrozně černobíle - příklad: jedu po dálnici v levém pruhu a přede mnou třeba 2 - 3 auta. Předjíždíme pomaleji jedoucí vozidlo v pruhu pravém a dodržuji bezpečný odstup. Najednou se přiřítí magor, co si myslí, že to má v paži a jede mu to ( zpravidla to tak nebejvá ) a začne zprava ty předjíždějící auta podjíždět a srát se mezi ně ( standartní situace, vídám ji cca 2X tejdně ). Nebo jedeš za někym, kdo jede pomalu a vlevo a chceš mu naznačit, že bys ho rád předjel, na což on nereaguje, ty jedeš stále za ním a mezitím tě někdo podjede - ještě častější. Tak si prosím nech ty kecy o blbcích a trochu se někdy na silnici rozhlídni :? :evil:
member of zewl crew

Uživatelský avatar
Miris
Příspěvky: 170
Registrován: 04. 07. 2003 16:52
Bydliště: hl. m.

Příspěvek od Miris » 13. 08. 2003 15:42

Tak k tomuhle mám jenom jednu takovou malou poučku a ponaučení ze života pro všechny, co se rozhodnou podjíždět z prava:

Nikdy, ale opravdu zdůrazňuji NIKDY při podjíždění někoho z prava nebo při velmi nalepené jízdě za ním, kdy on jede na rozhraní dvou pruhů (jako po čáře nebo po čárách mezi pruhy) na něj ani omylem NETRUBTE. :!: Já osobně jsem přežil vlastní smrt, když jsem to udělal a ten člověk udělal jako naprosto automatický reflex to, že to strhl doprava, aniž by se podíval do zpětného, protože si myslel, že prostě překáží a že má uhnout, čili to strhnul přesně na mě, kterej jsem ho tou dobou už předjížděl z prava. Kdyby si nevšimnul i ten (většinou bezohledný, ale tohohle velmi chválím) kamioňák co byl zrovna v pruhu vedle mě a uhnul mi briskně do odstavnýho, nemusel jsem tyhle plky už psát a můj nehoráznej smyk na jižní spojce se mi mohl stát osudným. :roll:
Ten ouplně koženej. Kábro - s větry o závod.

Mirekk

Příspěvek od Mirekk » 13. 08. 2003 17:23

Užitečné, velmi užitečné, kamera chválí :lol:

Uživatelský avatar
Uli_d
Příspěvky: 621
Registrován: 13. 02. 2003 21:39
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uli_d » 13. 08. 2003 20:49

Mao píše:
Ty buďzto málo jezdíš, nebo vidíš svět hrozně černobíle - příklad: jedu po dálnici v levém pruhu a přede mnou třeba 2 - 3 auta. Předjíždíme pomaleji jedoucí vozidlo v pruhu pravém a dodržuji bezpečný odstup. Najednou se přiřítí magor, co si myslí, že to má v paži a jede mu to ( zpravidla to tak nebejvá ) a začne zprava ty předjíždějící auta podjíždět a srát se mezi ně ( standartní situace, vídám ji cca 2X tejdně ).
Pokud je v tom pravym pruhu tolik mista, ze i ryhclejc jedouci auto se pred tebe stihne zaradit, tak si zacal predjizdet trochu brzo a mel si jeste chvili zustat v pravym pruhu, a taky asi moc nekoukas do zrcatek nebo predjizdis pul hodiny - kilometr pred vyjedes do levyho. Nechci omlouvat zadny riskantni manevry, to sou fakt debilove.
Mao píše: Nebo jedeš za někym, kdo jede pomalu a vlevo a chceš mu naznačit, že bys ho rád předjel, na což on nereaguje, ty jedeš stále za ním a mezitím tě někdo podjede - ještě častější. Tak si prosím nech ty kecy o blbcích a trochu se někdy na silnici rozhlídni :? :evil:
Tak tohle je presne pripad co sem rikal, ten pred tebou te evidentne nechce pustit - nenadavej na to, ze se holt nekdo rozhodne to resit predjetim zprava narozdil od tebe, kterej chces holt ject za nim.

Kazdopadne - pokud by nekoho podjizdejiciho zprava chytli - platit. Poruseni predpisu to jednoznacne je. Ovsem v druhem popsanem pripade, kdybych se k vam blizil a videl, ze se 10s nic nedeje, tak bych to asi zprava taky vzal.

Tato diskuze nema ceny - pravda je na obou stranach - na silnici muze vzniknout miliardy ruznech situaci, ktery nejdou tak jednoduse zaskatulkovat. Proberem to v Lanove.

Obcas holt covek pospicha a dela ruzny kraviny. Ja taky a pak me to pekne sere. Co mam ted posledni dobou vyzkouseny je sibr - ja ho mam teprv asi 3 mesice, ale kdyz ho mam otevrenej - jedu v pohode a skoro nic me nedokaze nasrat ani vyprovokovat. DOPORUCUJU - ale ne na vsechny to funguje.

Uživatelský avatar
Mao
Příspěvky: 754
Registrován: 25. 02. 2003 16:30
Bydliště: Zmrdville

Příspěvek od Mao » 14. 08. 2003 10:14

JOjO, šíbr je pohodička, ale podjíždění zprava je fakt těžká prasárna, z toho bejvaj smrťáky a VŽDYCKY za to může ten co podjíždí. Lidi jsou dementi, nečuměj do zrcátek když přejížděj do levýho, natožpak když se vracej do pravýho, ve městě už mě jich málem pár takhle sestřelilo ( a to je to v obci povolený )
member of zewl crew

Odpovědět