mini-tipy, jak odradit zloděje předního skla a nárazníku

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Odpovědět
Mirekk

mini-tipy, jak odradit zloděje předního skla a nárazníku

Příspěvek od Mirekk » 11. 07. 2003 00:48

Sklo: Protože mi dvakrát ukradli přední sklo z 325i E30, dávám tip, jak očůrat amaterský zloděje (vyplatilo se mi to, protože potřetí je to zmátlo): koupíte si sklo z cabria (které má zrcátko přilepené na skle) a kolem toho nalepenýho šroubu (či co to je za "přípravu" pro cabrio) obtočíte drátek a zavedete ho někam nahoru, prostě aby to zvenku vypadalo, že někam vede. A nalepíte tam samolepku jakože pozor alarm.

Přední nárazník: vyjmete záslepku na tažné oko a vrtačkou lehce a opatrně uděláte díru/důlek do příčného šroubu, co drží nárazník. Do díry pro tažné oko našroubujete vhodný menší šroub s hlavou na imbus, který tam de facto celý "zahučí", až se opře o horizontální šroub nárazníku. Tím zamezíte vytočení aspoň jednoho šroubu nárazníku.
A jako totální pojistka: jeden šroub do nárazníku hvězdici, druhej tisícihran. Oba typy se vyráběly. Ať to ty svině maj komplikovanější.

Doufám, že jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně a předem se omlouvám :wink: za věcné chybky. Mně to dělal kamarád, já jen koukal, páč technika není zrovna můj kamarád. Ale funguje vše, co popisuju.

Odpovědět