Renovace Alu kol - MSK kraj

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Odpovědět
Paulie
Příspěvky: 128
Registrován: 19. 09. 2010 07:23
Bydliště: Ostravsko/Mnichov

Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od Paulie » 09. 01. 2020 13:35

Ahoj klubáci,

neměli by někteří místní členové kontakt na někoho, kdo by dokázal udělat renovaci kol? Jedná se o 15" origo pavučiny.

Renovací nemyslím jen otryskat a naplácat komaxit!


Firmu, která udělá rovnání a případné dovaření poškozených míst bych měl, bohužel nedělají lakování mokrou cestou (pouze komaxit). Což mi vadí, že zatím každé kolo v komaxitu mělo jakýkoliv popis/značku na kole zalitou. Sice mi tvrdili, že správně provedený komaxit toto nemá, ale to se mi nezdá z toho důvodu, že komaxit je vlastně plastový prášek spečený do jedné spojité vrstvy. Ověřený lakýra bohužel alu kola nedělá...

Co bych tedy potřeboval:
Varianta A: Někdo co udělá vše komplet (odlakování chemickou cestou, případně rovnání, dovařování, příprava pod lak, lak mokrou cestou). Požadavek je, aby práce byla opravdu provedena kvalitně a proběhlo vše podle domluvy
Varianta B: Někdo co udělá lakování mokrou cestou s použitím laků vhodných na alu kola (údajně by měla být použita změkčovadla do laku, aby se předešlo praskání). Opět s důrazem na detail

Ideálně pro mě je někdo z okolí Ostravy, ale v případě největších nedostatků to odvezu klidně dál (ale samozřejmě do Plzně atp. se mi moc nechce :D )


Díky za případné tipy

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3539
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od Asmodeus » 09. 01. 2020 19:37

Pokud chceš mít kola fakt super, komaxit je asi blbost. Kamarád kola lakoval, ale teď je jakožto velvyslanec Tatry v Saúdské Arábii a učí tam bubáky v turbanech držet lakovací pistoli.
Mám doma troje kola a taky přemýšlím, jak to spáchat, aby za co nejrozumnější peníz byly co nejvíce k světu. Kdysi sem chodil kluk s nickem Loskryplos a ten kola dělá, je někde od Šumperka. Zkus ho kontaktovat :wink: Je i na Facebooku, myslím. Jmenuje se Karel Los a je to třicítkář :wink:

Paulie
Příspěvky: 128
Registrován: 19. 09. 2010 07:23
Bydliště: Ostravsko/Mnichov

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od Paulie » 10. 01. 2020 12:51

uvidim, jestli se neozve jeste nekdo s tipem na nekoho dalsiho. Facebook nemam a na foru tady jsem ho zatim nenasel

Abc
Příspěvky: 109
Registrován: 21. 10. 2013 14:38

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od Abc » 10. 01. 2020 12:54

Na e46 klubu je nejaky clovek - nick Brunsson, ktery podle referenci je sikovny na kola, dopravu kol doporucuje pres fofrcz.cz viz. odkaz http://e46.bmwklub.cz/viewtopic.php?f=1 ... it=brunson
Osobni zkusenost nemam, ale muzete se podivat, pripadne se s nim domluvit...

Paulie
Příspěvky: 128
Registrován: 19. 09. 2010 07:23
Bydliště: Ostravsko/Mnichov

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od Paulie » 10. 01. 2020 13:53

Diky za odkaz, s Brunssonem jsem mluvil. Po telefonu velice rozumny, na test mu tam dovezu dve kola, co mam poskrabane od obrubaku (z E38). Nasledne hodim report...

Uživatelský avatar
alkaba
Příspěvky: 2329
Registrován: 11. 01. 2010 00:25
Bydliště: Štramberk (Severní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od alkaba » 10. 01. 2020 15:29

Zkus ještě toto: 733531435, ul. Středulínského v Ostravě. Hodně rozumný chlapík, dělal mi taky pavučiny a super práce... :)
BMW E30 320i Turbo
BMW E46 328i Turbo tour
BMW E12 528i

Jednou tříca, pořád tříca...

Obrázek Instagram (ECU Garage CZ)
Úprava ŘJ MS41, MS42, MS43, Bosch Motronic, Ecumaster, kdfi

Uživatelský avatar
JohNNyE30
člen E30.cz
Příspěvky: 890
Registrován: 22. 08. 2008 23:47
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace Alu kol - MSK kraj

Příspěvek od JohNNyE30 » 12. 01. 2020 22:14

Probral jsem tohle téma s kámošem, s kterým jsem se o tom bavil už dříve a po tom, co nám tu tak šikovně zrušili jedinou odlakovnu, tak to vychází na firmu v Karviné. On osobně mi je vychválil až do nebe :D (a to s nima nemá žádnou osobní spojitost, pouze jakožto spokojený zákazník). Má v tomhle ohledu jisté dřívější pracovní zkušenosti a asi se i nyní stýká s lidmi, kteří do toho dělají pořád, takže by to mohlo být hodnocení i celkem objektivní. Říkal, že tam sice dělají komax (i když podle stránek asi ne jenom..), ale že to vypadá opravdu dobře, že nic není zalité, ale hlavně, že mají přímo originální barvy, které se dávají na fabrické kola (to znamená jak odstín, tak kvalita). Měli by mít i CNC mašinu na vytvoření broušených ploch a možná i nějaké další fičury :) Oni to jsou sice Poláci, ale možná by to mohlo stát za zkoušku a mě samého to tak nějak navnadilo, zavézt tam nějaké kola na zkoušku :) Mělo by se dát domluvit i bez papíru a už jenom podle popisu na stránkách, tak i na výsledném vzhledu, aby byla spokojenost. S čím už ale referovat nemůžu (minimálně aktuálně), tak to je cena. Tady by ale bylo asi nejvhodnější přijet s koly osobně, protože ta cena se bude pravděpodobně lišit u každé sady.

http://www.properlak.eu/cs/
Obrázek

Odpovědět