Forum e30 vs Fejsbuk

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
BigMara
Příspěvky: 1023
Registrován: 12. 02. 2003 08:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od BigMara » 27. 02. 2017 14:52

hoši ja nejsem zadnej programator, ale jestli bude potreba nahodit joomla, nebo pro me radeji wordpress a nastavit nejakej skin, tak to jeste zvladnu. Otazka zni, kdo to naplni obsahem :twisted:

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Dan td » 27. 02. 2017 14:55

Díky všem za diskuzi, jen tak dál. Bohužel i přes pár SZ s nabídkou spolupráce zatím není nikdo, kdo by byl ochotný se ujmout instalace Joomly a vytvoření homepage. Třeba se ještě někdo vyklube. Jinak co se týká peněz, rozhodně se nebude vybírat nic dopředu. Pokud se sejde tým schopný to realizovat, tak se to spustí, až to bude jasné, můžeme třeba obnovit příspěvky v dřívější formě nebo to pojmout jinak. Ale určitě tu nebudu vybírat peníze "kdyby to klaplo", byť nejde o nijak horentní sumy.

Ke stávajícímu stavu jen tolik, že fórum není upgradované, tudíž na tom není nejlíp ani co se týká zabezpečení. Takže teoreticky to může tak, jak to je, fungovat ještě sto let, ale taky to může nějaký hacker zítra shodit a pak je otázka, jestli se to ještě bude dát vzkřísit. Stejně tak to může "umřít stářím" :D To je realita.
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Dan td » 27. 02. 2017 14:58

BigMara píše:hoši ja nejsem zadnej programator, ale jestli bude potreba nahodit joomla, nebo pro me radeji wordpress a nastavit nejakej skin, tak to jeste zvladnu. Otazka zni, kdo to naplni obsahem :twisted:
Osobně bych radši Joomlu, jednak s ní trochu zkušenost mám, potom je o dost "profláklejší", tudíž i aktualizovanější a potom na Wordpressu běžela poslední verze a po té, co spadla, už to nikdo nevzkřísil :-)

Mám Tě brát jako dobrovolníka na instalaci? :P

A pokud ano, jak jsi na tom s phpbb? Tam půjde o to, ze zálohy tohohle fóra to vzkřísit jinde ...

Naplnit stránky obsahem, to už by zvládlo snad víc lidí.
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Svedik
člen E30.cz
Příspěvky: 648
Registrován: 10. 06. 2012 17:10
Bydliště: Praha

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Svedik » 27. 02. 2017 15:05

Myslim si, ze oboji ma neco do sebe ...

Kdyz chci nejakou rychlou radu, tak FB je asi fajn ...

Kdyz je nejaky tema na delší povidani, tak forum je urcite lepsi ... Na FB se to ztrati pod navalem novejch prispevku ....

Ja jsem se na FB parkrat vyjadril k tuzerskejm vystrelkum co tam lidi predvadeli a nesetkalo se to s pochopenim .... :-D

SwissCabrio
člen E30.cz
Příspěvky: 2711
Registrován: 17. 11. 2015 20:34

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od SwissCabrio » 27. 02. 2017 15:23

Svedik píše: ...
Ja jsem se na FB parkrat vyjadril k tuzerskejm vystrelkum co tam lidi predvadeli a nesetkalo se to s pochopenim .... :-D
Shocking ... :shock: :shock: :shock:
1986 318i Coupe (aktualne na prodej - 2024)
1990 325iA Cabrio
1994 540i V8 Sedan

1981 Golf 1 Cabrio (vzpomínka)
1989 320i Cabrio (vzpomínka)
1990 520i 24V Sedan (vzpomínka)
1992 325is Coupe (vzpomínka)
1990 Z1 (dream)
2001 Z8 (ultimate dream)

Abc
Příspěvky: 109
Registrován: 21. 10. 2013 14:38

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Abc » 28. 02. 2017 09:27

V Joomle se trochu vyznám, rozjet by to neměl být takový problém. PhpBB, ale neznám vůbec. Podle mýho bude nejkomplikovanější naimportovat stávající data do Joomly, protože pochybuju, ze struktura databáze bude stejná či alespoň podobná, jako má Joomla - bude potřeba před importem celou stávající databázi (vyexpotovanou z phpBB) nějak upravit na tvar pro Joomlu. Protože asi nikdo nebude chtít začínat na čistém fóru tlačit všechna svá stará data znovu do nového rozhraní...
Pomohl bych rád, bohužel je to se mnou časově špatný, protože mám 2,5 letou dceru, 7 měsíčního syna a emancipovanou ženu, takže když mám v práci záděr, tak doma si nestihnu ani přečíst zpravy než padnu vysílením v noci do postele :-)

Uživatelský avatar
alkaba
Příspěvky: 2329
Registrován: 11. 01. 2010 00:25
Bydliště: Štramberk (Severní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od alkaba » 28. 02. 2017 09:42

Joomla by se použila jen na homepage a phpbb fórum by zůstalo a jen se zaktualizovalo na novější verzi ne? :) Alespoň tak jsem to pochopil.
Kdysi dávno jsem fušoval do webů, ale nevím jestli by moje schopnosti k něčemu byly :roll: Každopádně co si pamatuji, tak rozjet jakýkoliv tenhle předprogramovaný systém nebyl nějaký zásadní problém...horší už je pak nastavit zabezpečení a přístupy, aby se do toho nikdo nenaboural a neudělal tu bordel :?
Nicméně nápad je to super...rozjet na homepage redakční systém a potom dát pár zasvěceným přístupy na editaci a ti by prázdnou šablonu zaplnili obsahem. Tady v tom bych klidně pomohl :)
BMW E30 320i Turbo
BMW E46 328i Turbo tour
BMW E12 528i

Jednou tříca, pořád tříca...

Obrázek Instagram (ECU Garage CZ)
Úprava ŘJ MS41, MS42, MS43, Bosch Motronic, Ecumaster, kdfi

Abc
Příspěvky: 109
Registrován: 21. 10. 2013 14:38

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Abc » 28. 02. 2017 10:45

Aha, já myslel, že byste rádi, kdyby to celé běhalo pod Joomlou - jako ty stranky http://e39.cz/, kde je na forum použita nějaká komponenta /modul Kunena či co (detaily neznám). Jak je implementovatelný Phpbb na Joomlu netusim, bo to neznam vubec, ale v případě Joomly jako homepage a fora jako nové stránky by to jako technicky být problém nemusel, ale určitě tam "cestou" bude třeba řešit dílčí problémy typu přihlašování (aby se uživatel nemusel přihlašovat jednou do Joomly a jednou do fora), atd, atd... což ve finále sežere spoustu času.
Případně mít jen face Joomlu a přihlašovat se jen do phpbb, čistě jen vyexportovaného z těchto stránek, ale osobně mi přijde, že stávající systém už je nějak nakopnutý (ne úplně funkční vyhledávání atd.), že ideální variatou by bylo začít s novým systémem...

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Dan td » 28. 02. 2017 12:52

alkaba píše:Joomla by se použila jen na homepage a phpbb fórum by zůstalo a jen se zaktualizovalo na novější verzi ne? :)
Ano, přesně takhle by to mělo být :)
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
alkaba
Příspěvky: 2329
Registrován: 11. 01. 2010 00:25
Bydliště: Štramberk (Severní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od alkaba » 28. 02. 2017 13:30

V tom případě vidím větší problém jen v tom zmíněném propojení účtu (stejná databáze na login na fóru i homepage). :) Takže kdy se zahájí testovací provoz? :twisted:
BMW E30 320i Turbo
BMW E46 328i Turbo tour
BMW E12 528i

Jednou tříca, pořád tříca...

Obrázek Instagram (ECU Garage CZ)
Úprava ŘJ MS41, MS42, MS43, Bosch Motronic, Ecumaster, kdfi

Uživatelský avatar
BigMara
Příspěvky: 1023
Registrován: 12. 02. 2003 08:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od BigMara » 01. 03. 2017 09:11

alkaba: propojit prihlasovani z joomly na phpbb jsem zkousel tak pred 3-4 roky, byl to voser a nerozchodil jsem to, mozna že se to za ty leta nekam pohlo, ale tezko rict.

Dan td: mas pravdu, ze joomla je proflaklejsi, ale je tam zbytečne moc veci (potencialnich děr) na to co budem potrebovat, ale budiz. U koho to chces hostovat, ne vsichni podporujou joomlu. phpbb nic moc, vim ze byva problem s presunem DB, aneb zalezi jak se to vyexportuje.
Dobrovolnik muzu byt :twisted: jsem ted trochu zadrenej, a koncem pristiho tydne jedu na dovcu na 10 dni, tak asi radeji az potom.

Zkuste se podivat po nejakym free templatu (vzhledu) na joomla :wink:

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Dan td » 01. 03. 2017 12:26

BigMara píše:alkaba: propojit prihlasovani z joomly na phpbb jsem zkousel tak pred 3-4 roky, byl to voser a nerozchodil jsem to, mozna že se to za ty leta nekam pohlo, ale tezko rict.

Dan td: mas pravdu, ze joomla je proflaklejsi, ale je tam zbytečne moc veci (potencialnich děr) na to co budem potrebovat, ale budiz. U koho to chces hostovat, ne vsichni podporujou joomlu. phpbb nic moc, vim ze byva problem s presunem DB, aneb zalezi jak se to vyexportuje.
Dobrovolnik muzu byt :twisted: jsem ted trochu zadrenej, a koncem pristiho tydne jedu na dovcu na 10 dni, tak asi radeji az potom.

Zkuste se podivat po nejakym free templatu (vzhledu) na joomla :wink:
Pokud věříš Wordpressu, tak ta Joomla není dogma, spíš až se budou shánět další pracovní síly, tak pokud někdo bude mít tu zkušenost, tak spíš s Joomlou než Wordpressem.
Hosting mám několikrát vyzkoušený Profitux, poradil mi to kdysi Fx, už jsem tam pár stránek rozjížděl a nikdy nebyl problém. A dávají měsíc zdarma, což se na testování hodí :-)
Tak se ozvi po dovče, zatím budeme shánět expert na phpbb, tak se mezitím uvidí. Šlo by opravdu hlavně o prvotní nastavení, pak už se toho klidně ujmu, nicméně já to nastavování provádím metodou pokus - omyl a tolik času fakt teď nemám :-)
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3539
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od Asmodeus » 01. 03. 2017 18:30

Sice vám vůbec nerozumím, ale moc vám fandím a jsem vděčen :wink:
A dělejte už něco, chátro líná, ať to funguje ještě aspoň 30 let, pak už mi to bude jedno... :D

Uživatelský avatar
BigMara
Příspěvky: 1023
Registrován: 12. 02. 2003 08:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od BigMara » 02. 03. 2017 13:57

Dan td píše:
BigMara píše:alkaba: propojit prihlasovani z joomly na phpbb jsem zkousel tak pred 3-4 roky, byl to voser a nerozchodil jsem to, mozna že se to za ty leta nekam pohlo, ale tezko rict.

Dan td: mas pravdu, ze joomla je proflaklejsi, ale je tam zbytečne moc veci (potencialnich děr) na to co budem potrebovat, ale budiz. U koho to chces hostovat, ne vsichni podporujou joomlu. phpbb nic moc, vim ze byva problem s presunem DB, aneb zalezi jak se to vyexportuje.
Dobrovolnik muzu byt :twisted: jsem ted trochu zadrenej, a koncem pristiho tydne jedu na dovcu na 10 dni, tak asi radeji az potom.

Zkuste se podivat po nejakym free templatu (vzhledu) na joomla :wink:
Pokud věříš Wordpressu, tak ta Joomla není dogma, spíš až se budou shánět další pracovní síly, tak pokud někdo bude mít tu zkušenost, tak spíš s Joomlou než Wordpressem.
Hosting mám několikrát vyzkoušený Profitux, poradil mi to kdysi Fx, už jsem tam pár stránek rozjížděl a nikdy nebyl problém. A dávají měsíc zdarma, což se na testování hodí :-)
Tak se ozvi po dovče, zatím budeme shánět expert na phpbb, tak se mezitím uvidí. Šlo by opravdu hlavně o prvotní nastavení, pak už se toho klidně ujmu, nicméně já to nastavování provádím metodou pokus - omyl a tolik času fakt teď nemám :-)
Jako v nejhorsim zkusim i to phpb, myslim,ze to spolu zmaknem :wink:

SwissCabrio
člen E30.cz
Příspěvky: 2711
Registrován: 17. 11. 2015 20:34

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od SwissCabrio » 02. 03. 2017 17:28

Panove, jestli bych mohl pridat neco malo specifikaci do debaty ...
Zaprve by to reseni nemelo byt moc slozity si myslim ... V jednoduchosti je krasa (vsakze e30). :mrgreen:
A za druhy - asi hodne z nas si to tu cte na mobilnich telefonech, tzn. ze by to melo byt mobil-friendly.
Tak to jen tak trosku za me ... :shock:
1986 318i Coupe (aktualne na prodej - 2024)
1990 325iA Cabrio
1994 540i V8 Sedan

1981 Golf 1 Cabrio (vzpomínka)
1989 320i Cabrio (vzpomínka)
1990 520i 24V Sedan (vzpomínka)
1992 325is Coupe (vzpomínka)
1990 Z1 (dream)
2001 Z8 (ultimate dream)

Uživatelský avatar
BigMara
Příspěvky: 1023
Registrován: 12. 02. 2003 08:37
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od BigMara » 03. 03. 2017 10:47

No na mobil friendly by to chtelo nejake napady, TapaTalk co jsem zminil je na cteni zadarmiko, ale kdyz chces odpovedet musis mit placenou verzi :roll:

Uživatelský avatar
alkaba
Příspěvky: 2329
Registrován: 11. 01. 2010 00:25
Bydliště: Štramberk (Severní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od alkaba » 03. 03. 2017 11:01

Právě že mobilní verze fóra v současné podobě mi přijde úplně v cajku :) TapaTalk jsem zkoušel jednou a po pěti minutách jsem ho smazal, protože mi přišel šíleně nepřehledný :roll:
BMW E30 320i Turbo
BMW E46 328i Turbo tour
BMW E12 528i

Jednou tříca, pořád tříca...

Obrázek Instagram (ECU Garage CZ)
Úprava ŘJ MS41, MS42, MS43, Bosch Motronic, Ecumaster, kdfi

SwissCabrio
člen E30.cz
Příspěvky: 2711
Registrován: 17. 11. 2015 20:34

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od SwissCabrio » 03. 03. 2017 13:04

alkaba píše:Právě že mobilní verze fóra v současné podobě mi přijde úplně v cajku :) TapaTalk jsem zkoušel jednou a po pěti minutách jsem ho smazal, protože mi přišel šíleně nepřehledný :roll:
Ja osobne taky nemam problem se soucasnou situaci - muzu cist nejen na PC, ale i na mobilku ... A odepisovat tez.
To neznamena, ze se branim zmenam - to v zadnem pripade. Jenom bych rad tuto funkci zachoval.
1986 318i Coupe (aktualne na prodej - 2024)
1990 325iA Cabrio
1994 540i V8 Sedan

1981 Golf 1 Cabrio (vzpomínka)
1989 320i Cabrio (vzpomínka)
1990 520i 24V Sedan (vzpomínka)
1992 325is Coupe (vzpomínka)
1990 Z1 (dream)
2001 Z8 (ultimate dream)

k3ksik
Příspěvky: 205
Registrován: 19. 11. 2013 17:34
Bydliště: Slovensko

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od k3ksik » 08. 03. 2017 14:48

Prečital som si to tu cele a som rad ze sa tato tema otvorila. Tiež som nazoru ze to tu upada co ma mrzi. Problem ale vidim v tom ze ludia su pohodlni. Je fakt lepsie ked hned na fore si viem pod prispevok pridat fotku dvoma kliknutiami ako hladat stranku kde si uploadnem obrazok a potom odkaz a pred ten dat [img] a pod. Jednuduche veci maju u ludi uspech, prikladom by som dal (Mcdonald FB a podobne veci). Pacil sa mi tiež nazor ze podstatnejšia je kvalita ako kvantita. Tiež mna osobne velakrat odradil taky arogantny pristup niektorych clenov. Hladas pomoc a napisu ti len hladaj na fore .. pohladam na fore a ANo problem sa riesil ale niekto pridal nejaku tabulku alebo obrazok v roku 2010 a ten to vysetko vyriesil .. no problem je v tom ze v roku 2017 je ten obrazok uz nefunčny a nezobrazi ho čiže sa ocitam v začarovanom kruhu. No ale nieje to len tu na Fore, dam dalsi priklad zo zrazu BMW sindykat v nemecku v roku 2015 narazil som tam na česku vypravu skusal som sa ozvat ale odpovede boli jednoslovne vdaka ktorym som nadobudol pocit že niesom vitany. Ciže je to aj o ludoch ktory to tu navštevuju. Celkom dobry napad ktory by sa dal prevziat z FB je ten taky motivacny LIKE. Pridam sem nieco 150 ludi to pozrie a 2 zareaguju. A teraz neviem ci robim nieco zle na aute alebo tak. Prispiet financne nemam problem tiež, no niesom IT-čkar tak možem pridavat len nejake napady alebo postrehy.

k3ksik
Příspěvky: 205
Registrován: 19. 11. 2013 17:34
Bydliště: Slovensko

Re: Forum e30 vs Fejsbuk

Příspěvek od k3ksik » 08. 03. 2017 14:53

Postup by som navrhoval taky, že 1,) vyriesit IT veci kto by to robil a kto tomu rozumie
2,) Financie
3.) Vytvorit temu ohladom Napadov na novu stranku, aby sa tam pisalo stručne a len k teme.
4.) Zrealizovat

Odpovědět