Kompresor do dílny

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marosh
Příspěvky: 842
Registrován: 21. 02. 2004 09:50

Kompresor do dílny

Příspěvek od Marosh » 19. 06. 2016 11:26

Ahoj,

není tu někdo, kdo dělá do kompresorů (má s nimi zkušenosti)? Pomáhal jsem vyklízet jednu garáž a bylo tam tohle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Dostal jsem to za odvoz a v dílně by se mi to občas hodilo. Výrobce je (byl) Továrna potravinářských strojů, národní podnik - na první pohled tam chybí díly, kterými se spojí ten elektromotor se samotným kompresorem - předpokládám, že se dnes již nikde nesežene a muselo by se nějak vymyslet/dodělat?

Druhá věc je, že ta nádoba (vzdušník) je zvenku orezlá. Standardně nemám problém se vě věcech šťourat, ale z kompresoru mám trochu respekt. Nerad bych se dočkal tohoto: http://www.mytractorforum.com/46-safety ... ilure.html

Je to k něčemu, nebo je lepší to zahodit a případně koupit nějaký hobby kompresor, které jsou kolem 5000,-?

Uživatelský avatar
Jirkoj
člen E30.cz
Příspěvky: 2029
Registrován: 12. 02. 2010 08:29
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor do dílny

Příspěvek od Jirkoj » 19. 06. 2016 21:25

Mám doma dělanej kompresor a cca za 8 tisíc mám asi 200 litrový vzdusnik. Se starým jsi asi na lepší ceně než za nový, ale máš to bez práce. Chybí ti na foto nějaká spojka mezi motor a kompresor, tlakový spínač, přetlakový ventil, hadice, rychlospojky....
Autodiagnostika, převozy na platě, opravy - Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Nymburk a okolí - Tel.:+420 703 494 595

Cyklo servis, prodej kol, elektro kol, koloběžek atd.... www.cyklogaraz.cz

Uživatelský avatar
Jirkoj
člen E30.cz
Příspěvky: 2029
Registrován: 12. 02. 2010 08:29
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompresor do dílny

Příspěvek od Jirkoj » 19. 06. 2016 21:26

Jo a hlavně aby si zjistil kolik ten kompresor dává objem, aby se to pak nefoukalo 10 minut. :-)
Autodiagnostika, převozy na platě, opravy - Kolín, Kutná Hora, Poděbrady, Nymburk a okolí - Tel.:+420 703 494 595

Cyklo servis, prodej kol, elektro kol, koloběžek atd.... www.cyklogaraz.cz

Odpovědět