Stop kouření

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DC
Příspěvky: 9362
Registrován: 26. 08. 2003 06:10
Bydliště: Řáholec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DC » 04. 04. 2007 09:25

až vám někdo z blízkých umře třeba na rakovinu plic přestanete to brát na lehkou váhu :roll:
Docent Chocholoušek BMW světa...
pořádám BIG BMW Classic a sbírám starý klumpry

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 04. 04. 2007 10:13

polovina lidi chcipne na rakovinu. no a co? kde beres jistotu ze nebudes mit rakovinu i jako nekurak? a navic z chuti to dam sezrat zdravotni pojistovne. pekne drahy lecenicka, chemoterapie... uz sem tomuhle debilnimu statu dal na danich prostrednictvim cigaret dost a zase si to vemu.

ales.
Příspěvky: 652
Registrován: 04. 09. 2004 17:21
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od ales. » 04. 04. 2007 11:15

DC píše:až vám někdo z blízkých umře třeba na rakovinu plic přestanete to brát na lehkou váhu :roll:
DC asi to bude znít blbě, ale neprožívej to tak...na něco se umřít musí a pokud někdo z tvých nejbližších kouří a vadí ti to, začni u něj. pokud ti vadí pasivní kouření, věř že je spousta horších věcí co vdechuješ a ani o tom nevíš.jak sem říkal, sem nekuřák, ale ostatní toleruju a spíš než proti kouření sem proti přehnané peči a přehnaným a kratkozrakým zakonum...kdyby radši udělali pořadnou reformu zdravotnictví a vraželo se víc peněz a energie do výzkumu udělalo by se líp...
vždy je lepší motivace než zakaz...

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3543
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Asmodeus » 04. 04. 2007 11:34

ales. píše:
DC píše:až vám někdo z blízkých umře třeba na rakovinu plic přestanete to brát na lehkou váhu :roll:
DC asi to bude znít blbě, ale neprožívej to tak...na něco se umřít musí ..
Ty vole, ty jsi osel!! Je vidět, že asi nemáš žádné zdravotní problémy, když píšeš takové nesmysly! Nevím, jak by ti bylo, kdyby ses právě teď dozvěděl, že někdo z tvých blízkých má rakovinu. Určitě bysis neřekl, že na něco se umřít musí.... :roll:
Jedním z důvodů, proč jsem přestal kouřit, byl právě ten, že se té zkurvené nemoci bojím a proto se snažím její riziko aspoň nějak eliminovat....

Uživatelský avatar
DEJVID
Příspěvky: 112
Registrován: 26. 09. 2005 22:17
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od DEJVID » 04. 04. 2007 12:01

Tak to by se mohly rovnou zrušit všechny McDonaldy a podobný stravovací zařízení protože na světě umírá víc lidí na obezitu než na rakovinu plic.

Uživatelský avatar
DC
Příspěvky: 9362
Registrován: 26. 08. 2003 06:10
Bydliště: Řáholec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DC » 04. 04. 2007 12:27

řekněte mi jedinej dobrej důvod proč zvyšovat svý zdravotní zatížení právě v dnešní době, kde se všechno hezky sčítá - ale jinak než postupným snížování těhle rizik cesta nevede; většina států si prošla fází kdy bylo kouření v módě, ale nyní už si to spočítali, že to fakt neni dobrý

PS: zkuste taky nachvilku všechno nepřepočítávat na peníze...
Docent Chocholoušek BMW světa...
pořádám BIG BMW Classic a sbírám starý klumpry

Uživatelský avatar
Leni
Příspěvky: 251
Registrován: 17. 08. 2004 13:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leni » 04. 04. 2007 12:29

DEJVID píše:Tak to by se mohly rovnou zrušit všechny McDonaldy a podobný stravovací zařízení protože na světě umírá víc lidí na obezitu než na rakovinu plic.
Ale jde o pravo volby... do McDonalda se muzes rozhodnout nechodit a i kdyz se vedle tebe nekdo bude cpat bigmacem, tebe to nijak neohrozi, narozdil od pasivniho koureni, kdy si nejde vybrat ten kour proste nevdechovat...

A ze se na neco umrit musi, je sice pravda, ale proc ty rizika neeliminovat, kdyz je to mozny... navic si myslim, ze tyhle chytracky reci kazdyho prejdou az bude treba umirat nekolik mesicu v silenejch bolestech. Ono rict si ze umrit na rakovinu je v pohode, protoze je to prece taky smrt jako jina, ale nikdo uz nepremejsli co tomu asi predchazi. A pokud budu moct, budu se tomu vyhejbat jak to jen pujde...
Nikoho neodsuzuju, at si kazdej zachazi se svym zivotem jak chce, ale at neohrozuje ostatni, ktery treba chteji zit jinak...
E30 323i usa edition
Ex - E36 318i cabrio

ales.
Příspěvky: 652
Registrován: 04. 09. 2004 17:21
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od ales. » 04. 04. 2007 12:54

Asmodeus147 píše:
ales. píše:
DC píše:až vám někdo z blízkých umře třeba na rakovinu plic přestanete to brát na lehkou váhu :roll:
DC asi to bude znít blbě, ale neprožívej to tak...na něco se umřít musí ..
Ty vole, ty jsi osel!! Je vidět, že asi nemáš žádné zdravotní problémy, když píšeš takové nesmysly! Nevím, jak by ti bylo, kdyby ses právě teď dozvěděl, že někdo z tvých blízkých má rakovinu. Určitě bysis neřekl, že na něco se umřít musí.... :roll:
Jedním z důvodů, proč jsem přestal kouřit, byl právě ten, že se té zkurvené nemoci bojím a proto se snažím její riziko aspoň nějak eliminovat....
ty vole a ty nemluv o něčem co neznáš...jak víš že nemám žádný zdrav. problemy?je mi 24 a do 30 mě čeká vyměna kyčelního kloubu a pak každých 10 let až do smrti...
nejde o smrt, ale princip...
PS:a nevytrhávej věci z kontextu...díky.
Naposledy upravil(a) ales. dne 04. 04. 2007 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DEJVID
Příspěvky: 112
Registrován: 26. 09. 2005 22:17
Bydliště: Brandejs

Příspěvek od DEJVID » 04. 04. 2007 12:55

Leni píše:
DEJVID píše:Tak to by se mohly rovnou zrušit všechny McDonaldy a podobný stravovací zařízení protože na světě umírá víc lidí na obezitu než na rakovinu plic.
Ale jde o pravo volby... do McDonalda se muzes rozhodnout nechodit a i kdyz se vedle tebe nekdo bude cpat bigmacem, tebe to nijak neohrozi, narozdil od pasivniho koureni, kdy si nejde vybrat ten kour proste nevdechovat...

Já to myslel z pohledu vynaložených peněz na léčení. Kuřák si z krabičky odvede nemalou daň na budoucí léčení (stejně většina kuřáků umírá dřív než se začnou vůbec léčit). Ale ten kdo sežere denně 10 hamburgerů a vypije x litrů koly má za pár let stejný problémy jako kuřák a na tom že jednou skončí na kapačkách v nemocnici se podílí 5%DPH.

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3543
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Asmodeus » 04. 04. 2007 13:14

ales. píše:jak víš že nemám žádný zdrav. problemy?je mi 24 a do 30 mě čeká vyměna kyčelního kloubu a pak každých 10 let až do smrti...
nejde o smrt, ale princip...
PS:a nevytrhávej věci z kontextu...díky.
Poslouchej, tebe nějak kyčelní kloub ohrožuje na životě?? Já vím, je to na hovno a nepřeju ti to, sám mám problémy s kolenama a je taky možné, že mi je budou časem měnit, ale nezlehčuju takové věci, jako je umírání a zvlášt na raka! Takže asi tak!
A ikdyž jsem vytrhnul něco z tvého kontextu, reagoval jsem na to přesně tak, jak jsi to podal, tak se uklidni! :wink:

SkejT
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 01. 2007 13:21
Bydliště: okr.Olomouc

Příspěvek od SkejT » 04. 04. 2007 13:16

lyon píše:
SkejT píše:kdyz se ti to nelibi,tak muzes klidne nekam jinam :evil:
Jinak pokud nekdo kouri u jidla,je to zalezitost toho dotycneho za filtrem jestli ma rozum nebo nema.
Az budou tve deti ve skole sikanovany starsimi spoluzaky a reditel te odbyde s tim, ze mas s detma chodit jinam, urcite mlcky poslechnes, ze?? :evil:

Podepisuji. Tabak je svinstvo.
pletes hrusky s jabkama.
Pokud chces reagovat,tak se drz tematu

Uživatelský avatar
matal
člen E30.cz
Příspěvky: 1547
Registrován: 01. 01. 2006 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matal » 04. 04. 2007 14:00

SkejT píše:
lyon píše:
SkejT píše:kdyz se ti to nelibi,tak muzes klidne nekam jinam :evil:
Jinak pokud nekdo kouri u jidla,je to zalezitost toho dotycneho za filtrem jestli ma rozum nebo nema.
Az budou tve deti ve skole sikanovany starsimi spoluzaky a reditel te odbyde s tim, ze mas s detma chodit jinam, urcite mlcky poslechnes, ze?? :evil:

Podepisuji. Tabak je svinstvo.
pletes hrusky s jabkama.
Pokud chces reagovat,tak se drz tematu
A proto si zakuřme.. :wink: :lol: :lol:
=E39 530i 2003
=E24 M635CSi 1984
Někdo potřebuje auto,Já mám Dvě BMW..
Originální BMW Doplňky- www.bmwmylife.cz

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 04. 04. 2007 14:08

furt ale nevidim duvod zakazt koureni plosne ve vesch hospodach. tak at si delaj nekuraci hospody samy pro sebe. at se hospodskej rozhodne jakou chce klientelu.
nekomu z nekuraku snad vadi ze je nekde naka hospoda IV. cenovy ve kery si lidi davaj pivo a je tam nahuleno? dit tam nemusej chodit. stejne jako kuraci nemusej nastevovat hospody pro nekuraky.
spis je zajimavy ze si hospodsky takovy hospody nezakladaj. estli to nebude tim ze toho nekuraci malo vypijou nebo ze sou spatny zakaznici. jinak fakt nevim.

ales.
Příspěvky: 652
Registrován: 04. 09. 2004 17:21
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od ales. » 04. 04. 2007 15:19

Asmodeus147 píše:
ales. píše:jak víš že nemám žádný zdrav. problemy?je mi 24 a do 30 mě čeká vyměna kyčelního kloubu a pak každých 10 let až do smrti...
nejde o smrt, ale princip...
PS:a nevytrhávej věci z kontextu...díky.
Poslouchej, tebe nějak kyčelní kloub ohrožuje na životě?? Já vím, je to na hovno a nepřeju ti to, sám mám problémy s kolenama a je taky možné, že mi je budou časem měnit, ale nezlehčuju takové věci, jako je umírání a zvlášt na raka! Takže asi tak!
A ikdyž jsem vytrhnul něco z tvého kontextu, reagoval jsem na to přesně tak, jak jsi to podal, tak se uklidni! :wink:
já sem naproto klidnej neboj, jen nemám rad když někdo mluvi o někom koho nezná a přitom ho oslovuje vole...jinak vytrhnout z kontextu a reagovat nato co sem napsal je rozdíl :wink:

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 04. 04. 2007 16:01

matal píše:
SkejT píše:
lyon píše: Az budou tve deti ve skole sikanovany starsimi spoluzaky a reditel te odbyde s tim, ze mas s detma chodit jinam, urcite mlcky poslechnes, ze?? :evil:

Podepisuji. Tabak je svinstvo.
pletes hrusky s jabkama.
Pokud chces reagovat,tak se drz tematu
A proto si zakuřme.. :wink: :lol: :lol:
no ty kkt hlaska mesice . A proto si zakuřme, svijim se na podlaze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
Honza.net
Příspěvky: 266
Registrován: 04. 06. 2005 14:10
Bydliště: Praha, JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza.net » 04. 04. 2007 16:20

Dítěti když seberete hračku, tak taky křičí, brečí a kope kolem sebe..
BMW e39 :)

Lukas-e21
Příspěvky: 4744
Registrován: 12. 02. 2003 21:31
Bydliště: Prague

Příspěvek od Lukas-e21 » 04. 04. 2007 16:44

Ja to řeknu jinak.

Když poslední dobou čtu noviny a vidim kdo všechno má/měl/ umírá/ umřel na rakovinu - tak si už nedělám iluze.

Když zemře 4-letý dítě na leukemii, naka 12-leta holčina ma taky raka atd..... a všechno to sou lidi kteří si to nezpůsobili sami......

Rakovina se stává více a více civilizační chorobou a umírá na ni víc a víc lidí.

Rakovinu máme v sobě každej, jen záleží na naší imunitě!!! Takže keci typu kouříš - umřeš na raka nejsou pravda - ano zvyšuji tím svoje riziko, že toho raka budu mít, ale to dřív dostanu infarkt nebo mrtvici.
MB S212 E350 BlueTec 4-matic
Děfka pro fsechno f autobazaru

Uživatelský avatar
DrakeRK
Příspěvky: 393
Registrován: 14. 02. 2007 09:22
Bydliště: okres Jičín 605980177
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DrakeRK » 04. 04. 2007 18:36

Jsem kuřák a tu petici podepisovat nebudu! Je to totiž tak absurdní, jako platit za srážkový vody, který ti spadnou během deště na střechu a odvede je kanalizace! Když vlezu do hospody, kde se nekouří, nebo která je nekuřácká, tak si prostě nezapálím, stejně tak když vlezu do hospy, kde část je kuřácká a část nekuřácká a když není místo v kuřácké části, sednu si hollt do nekuřácký a taky nekouřím, přizpůsobím se sám a nepotřebuju, aby mi to diktoval nějakej zákon!! Btw, pomysleli jste na to, jak by to vypadalo, kdyby např v těch hospodách bylo zakázáno kouřit? Myslíte, že by tam byla stejná návštěvnost?? Už vidím, jak kuřák, kterej je zvyklej k tomu pivu si dát cigárko, jak nechá pivo pivem a letí ven před hospodu si zakouřit, i když pozor, před hospodou je to taky veřejný prostranství, nebo ne? Takže by měl letět domů?? Tohle mi připadá už tak trochu jako zasahování do mých práv nemyslíte? Je to to samý jak kdyby zakázali v hospodách prodávat alkohol! Protože co kdyby se někdo ožral a pak začal tropit bordel a zdemoloval hospodu! Ať raději přemýšlí naši zákonodárci nad nějakejma rozumnejma a užitečnejma zákonama a ne nad tím, kde by koho jak omezily!! Se můžeme za chvíli klidně vrátit do dob dřívějších!
Když jsem se rozhodoval, jaké bude mé příští auto BMW pro mě byla jasná volba :D
Fiat 125 :evil: --> Škoda 100 :twisted: --> BMW e30 318iS 8)
drakes-318is-t39895.html

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3543
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od Asmodeus » 04. 04. 2007 18:45

ales. píše:já sem naproto klidnej neboj, jen nemám rad když někdo mluvi o někom koho nezná a přitom ho oslovuje vole
Ty jsi mi řekl zrovna tak! :) Já jsem s tím začal, přiznávám, ale ikdyž tě to tak urazilo, měl ses držet svých zásad a neoslovovat "vole" někoho, koho neznáš, tudíž mě! :wink: :) Za vola se ti teda omlouvám a ať to tady nezasíráme, můžeme to dál řešit po SZ, jestli chceš! Jen ti chci říct, že toho vola jsem bral jako už zlidovělé oslovení (dotklo se tě - znovu se omlouvám) a toho osla, že ses nejspíš upsal a napsal jsi blbost... :wink:
Příjmi tedy mou omluvu! :wink:

Uživatelský avatar
Míšánek
Příspěvky: 3495
Registrován: 12. 09. 2005 13:33
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Míšánek » 04. 04. 2007 18:49

Asmodeus147 píše:
ales. píše:já sem naproto klidnej neboj, jen nemám rad když někdo mluvi o někom koho nezná a přitom ho oslovuje vole
Ty jsi mi řekl zrovna tak! :) Já jsem s tím začal, přiznávám, ale ikdyž tě to tak urazilo, měl ses držet svých zásad a neoslovovat "vole" někoho, koho neznáš, tudíž mě! :wink: :) Za vola se ti teda omlouvám a ať to tady nezasíráme, můžeme to dál řešit po SZ, jestli chceš! Jen ti chci říct, že toho vola jsem bral jako už zlidovělé oslovení (dotklo se tě - znovu se omlouvám) a toho osla, že ses nejspíš upsal a napsal jsi blbost... :wink:
Příjmi tedy mou omluvu! :wink:
Ještě si dejte pusu a je to! :twisted: :wink: :D

Jinak co se kouření týče, taky nic nepodepíšu. Veškeré argumenty, které bych použil padly výše, takže je nehodlám opakovat. Přijde mně to, že příště by někdo mohl přijít z peticí proti močení na veřejných prostranstvích (třeba v parku apod.; kdoví jestli to už taky neni zakázané :) ) a pak další a další petice na větší hovna.. :roll:
No smoke, no fun...
Obrázek

Odpovědět