autoradia Sencor????

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Bawor
Příspěvky: 670
Registrován: 08. 06. 2005 21:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Bawor » 15. 03. 2007 21:40

Asi to moc nepomůže, ale nějak moc nechápu význal USB u rádia stejně když to umí mp3 tak na CD se jich vleze hafo. Ono to takovej rozdíl není jestli 700mb na cd nebo 1gb na flash kartě.

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 15. 03. 2007 21:58

kdyz je tady uz tema o radiu, tak se chci zeptat na par otazek :

1. jak zlepsit signal? lepsi antena? lepsi radio?
2. za kolik se daj poridit slusny repro dozadu a dopredu,preci jen ty bedny toho moc nezvladnou a pak uz zacinaj chrastet
3.Mam v aute radio Sanyo,co rikate na tuhle znacku ???jde o to ze se mi tam zaseklo CDcko a kdyz to nepude ven,tak budu muset koupit jiny , a jakou znacku byste doporucili, nejvic lidi mi doporucuji Alpine,nechci zase do toho vrazit hodne penez,aby to pekne hralo. Dekuju
Obrázek

Uživatelský avatar
BMW_318is
Příspěvky: 393
Registrován: 26. 02. 2005 12:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od BMW_318is » 15. 03. 2007 22:41

Bobik píše:kdyz je tady uz tema o radiu, tak se chci zeptat na par otazek :

1. jak zlepsit signal? lepsi antena? lepsi radio?
2. za kolik se daj poridit slusny repro dozadu a dopredu,preci jen ty bedny toho moc nezvladnou a pak uz zacinaj chrastet
3.Mam v aute radio Sanyo,co rikate na tuhle znacku ???jde o to ze se mi tam zaseklo CDcko a kdyz to nepude ven,tak budu muset koupit jiny , a jakou znacku byste doporucili, nejvic lidi mi doporucuji Alpine,nechci zase do toho vrazit hodne penez,aby to pekne hralo. Dekuju
ozvi se mi na ICQ a neco vybereme, potrebuju hlavne vedet kolik si ochotny do toho investovat a co prevazne poslouchas za hudbu
PRODEJ a MONTÁŽ AUTOHIFI,
výhradní distribuce akustického tlumení SIKADAMP 630 pro ČR, Tónování skel pokovením i značkovými fóliemi, Professional CHIP Tuning, Alarmy, centrály, úpravy interierů, přestavby na Ethanol E85

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 15. 03. 2007 23:04

BMW_318is píše:
Bobik píše:kdyz je tady uz tema o radiu, tak se chci zeptat na par otazek :

1. jak zlepsit signal? lepsi antena? lepsi radio?
2. za kolik se daj poridit slusny repro dozadu a dopredu,preci jen ty bedny toho moc nezvladnou a pak uz zacinaj chrastet
3.Mam v aute radio Sanyo,co rikate na tuhle znacku ???jde o to ze se mi tam zaseklo CDcko a kdyz to nepude ven,tak budu muset koupit jiny , a jakou znacku byste doporucili, nejvic lidi mi doporucuji Alpine,nechci zase do toho vrazit hodne penez,aby to pekne hralo. Dekuju
ozvi se mi na ICQ a neco vybereme, potrebuju hlavne vedet kolik si ochotny do toho investovat a co prevazne poslouchas za hudbu
tedka prave shanim informace na vsechny body a pak az budu neco kupovat,tech veci co je treba koupit je vice a uvidi se kolik mi zbyde/nezbyde . no radio tak do 4 000t aby to umelo Mp3 a takovy ty novejsi vecicky, co se tyce tech beden,tak zadny extra,preci jen mam to pro osobni poslech a ne zadny DB drag turnaje :lol: :lol: a posloucham tak ruzne ale prevazne , techno,trance,dance,hip hop,rnb,dnb,a dalsi
Obrázek

SkejT
Příspěvky: 155
Registrován: 15. 01. 2007 13:21
Bydliště: okr.Olomouc

Příspěvek od SkejT » 16. 03. 2007 11:14

Bobik píše:kdyz je tady uz tema o radiu, tak se chci zeptat na par otazek :

1. jak zlepsit signal? lepsi antena? lepsi radio?
2. za kolik se daj poridit slusny repro dozadu a dopredu,preci jen ty bedny toho moc nezvladnou a pak uz zacinaj chrastet
3.Mam v aute radio Sanyo,co rikate na tuhle znacku ???jde o to ze se mi tam zaseklo CDcko a kdyz to nepude ven,tak budu muset koupit jiny , a jakou znacku byste doporucili, nejvic lidi mi doporucuji Alpine,nechci zase do toho vrazit hodne penez,aby to pekne hralo. Dekuju
u radia je to jednoduche,bud clarion nebo ///Alpine
(nic jineho nema cenu)
Pri vyberu daneho typu radia,je dulezite vedet v jake zastavbe bude osazeno.Pokud budes chtit pouze predni a zadni repro,tak dej do predu i dozadu komponentni repro pro lepsi vykresleni.Pokud bude radio primo zapojeno na repro bez zesiku,tak radio min. 4x45W

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 16. 03. 2007 11:22

SkejT píše:
Bobik píše:kdyz je tady uz tema o radiu, tak se chci zeptat na par otazek :

1. jak zlepsit signal? lepsi antena? lepsi radio?
2. za kolik se daj poridit slusny repro dozadu a dopredu,preci jen ty bedny toho moc nezvladnou a pak uz zacinaj chrastet
3.Mam v aute radio Sanyo,co rikate na tuhle znacku ???jde o to ze se mi tam zaseklo CDcko a kdyz to nepude ven,tak budu muset koupit jiny , a jakou znacku byste doporucili, nejvic lidi mi doporucuji Alpine,nechci zase do toho vrazit hodne penez,aby to pekne hralo. Dekuju
u radia je to jednoduche,bud clarion nebo ///Alpine
(nic jineho nema cenu)
Pri vyberu daneho typu radia,je dulezite vedet v jake zastavbe bude osazeno.Pokud budes chtit pouze predni a zadni repro,tak dej do predu i dozadu komponentni repro pro lepsi vykresleni.Pokud bude radio primo zapojeno na repro bez zesiku,tak radio min. 4x45W
nejaky zesilovace,a takovy ty serepeticky sou pro me spanelska vesnice, zesilovac urcite neplanuju,dalsi penize na vic, tudiz repro a na to primo napojit radio, tak teda budu vybirat to Alpine
Obrázek

Uživatelský avatar
aula
člen E30.cz
Příspěvky: 1924
Registrován: 26. 11. 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aula » 16. 03. 2007 12:36

Na zesilovači není co zkazit, za prachy co stojí alpine, je origo BMW a k tomu zesák (např 4kanál) a pak máš plno možností 2kanály z radia dopředu, 2 kanály ze zesu dozadu a další dva kanály ze zesu můstkem do subáku. Nebo všechny kanály jen ze zesu bez subu, nebo se subem, ale pak to ce 6kanál zesík. Co se týče signálu pro radio, tak s origo BMW radiem nemám problém 8) . Já teď budu mít radio BMW + 4kanál zes a přední repro budou tesly 13cm širokopásmo na původním místě napájené ze zesu a druhý dva kanály padnou na basák. Ty prdky vod tesly 2*230, zes cca 1000, radio 3000, kabeláž nepočítám. Vejšky nejspíš trochu vymizí, ale to se dotáhne ztlumením subu. Pro mě lepší volba než když jsou komponentní repro a vejšky mi ječí přímo do ucha a zbytek už na mě nasměrovanej není. Takže tvrdím bud na mě nasměrovat vše a nebo nic. Ale ať si to každej přebere jak ce.....
Naposledy upravil(a) aula dne 16. 03. 2007 12:42, celkem upraveno 1 x.
325iC: LSD, StarTec, semi M-Technic I, Smoked Hella

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 16. 03. 2007 12:40

aula píše:Na zesilovači není co zkazit, za prachy co stojí alpine, je origo BMW a k tomu zesák (např 4kanál) a pak máš plno možností 2kanály z radia dopředu, 2 kanály ze zesu dozadu a další dva kanály ze zesu můstkem do subáku. Nebo všechny kanály jen ze zesu bez subu, nebo se subem, ale pak to ce 6kanál zesík. Co se týče signálu pro radio, tak s origo BMW radiem nemám problém 8) .
ja mam na hovno asi tu antenu,motorek tam asi neni a ten jeji signal je dost na prd a jeste se mi to pritom hnusi takovy skoro 2 metry prut mit nahore....
Obrázek

Uživatelský avatar
Fatal Design
Příspěvky: 325
Registrován: 15. 02. 2005 14:43
Bydliště: F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fatal Design » 16. 03. 2007 13:26

Měl jsem v autě Grundig a nebyl špatný, ale co mám /////Alpine, tak špatně slyším :)

Uživatelský avatar
aula
člen E30.cz
Příspěvky: 1924
Registrován: 26. 11. 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aula » 16. 03. 2007 14:21

Tak sem vykuch origo původní, nebo aspoň myslím, že to je origo :? Je to takové trojpásmo no :lol: , vejšák je spojen elytem, nejspíše již vyschlým. Poslechový test jasně potvrdil můj názor na teslu a to ten, že to je v poměru kvalita cena prostě jednička :twisted: . Jinak sem se chtěl zeptat, jestli by někd nevěděl fígl jak rozdělat ten origo bmw radio konektor co se strká do radia, potřebuju tam zpřeházet konektory. Zatim sem to páčil šroubovákem a lítaly z toho kousky plastu, tak jsem to zatim nechal :roll:

Pro srovnání foto z mobilu:

Obrázek
Obrázek
325iC: LSD, StarTec, semi M-Technic I, Smoked Hella

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 16. 03. 2007 14:52

to aula: takze ty novy repro mas od tesly nebo od koho teda? :lol: :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
aula
člen E30.cz
Příspěvky: 1924
Registrován: 26. 11. 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aula » 16. 03. 2007 15:55

Přímo od chorvatského kámoše Nikola Tesla :-) alias TVM : http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 ... 60&catg=28 repro jsou sehnatelné za 230,- podle impedanční křivky k nim doporučuju ladit basák okolo 100-170 Hz jestli to výhybka umožňuje.

Nějaké typy na to jak oddělit ten plastovej kryt konektorů na té BMW koncovce do radia?
325iC: LSD, StarTec, semi M-Technic I, Smoked Hella

Uživatelský avatar
Bobik
Příspěvky: 1216
Registrován: 24. 12. 2005 11:24
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Bobik » 16. 03. 2007 16:02

aula píše:Přímo od chorvatského kámoše Nikola Tesla :-) alias TVM : http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 ... 60&catg=28 repro jsou sehnatelné za 230,- podle impedanční křivky k nim doporučuju ladit basák okolo 100-170 Hz jestli to výhybka umožňuje.

Nějaké typy na to jak oddělit ten plastovej kryt konektorů na té BMW koncovce do radia?
no tak ta cena je primo brutalni :D , jinak ty bedny se nedavaj do zadnyho drevenyho boxu?nebo se primo jen primo namontujou misto tech prednich ?
Obrázek

Uživatelský avatar
aula
člen E30.cz
Příspěvky: 1924
Registrován: 26. 11. 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aula » 16. 03. 2007 16:07

Bednička se samo hodí, zlepší odezvu, přidá to na spodku a chrání je trochu proti přetížení. Tu díru v tom plechu vylep izolepou- hokej páskou a vystlel vatelínem, nebo vatou pro lepší tlumení. Na decibel soutěže to moc není :lol:
325iC: LSD, StarTec, semi M-Technic I, Smoked Hella

Odpovědět