Jaké dary jste dostali?

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
MarfyE34
Příspěvky: 1144
Registrován: 01. 05. 2007 12:58
Bydliště: //MILOVICE und //MORDOR-Libeň :-)

Příspěvek od MarfyE34 » 14. 01. 2010 16:18

Hele to není pravda že jsou náročný, přirovnal bych to k akváriu které dobře prospívá- každej druhej ho má doma (rostou v něm kytky a množí se, rybky jsou zdravé a správně zbarvené) stačí se tomu pár minut denně věnovat a pár hodin za měsíc a je vše okej, no a o chamíka se stačí denně zajímat jestli má správnou teplotu v terárku (obstarává ho vyhřívací těleso čili stačí jen kontrolovat funkčnost :lol: ) zda není nikterak poraňen nebo jestli nezměnil nějakým způsobem své chování a hlavně ho dvakrát denně rosit čistou vodou a při té příležitosti ho i nakrmit správnou dávkou živých cvrčků :P a ob den mu na cvrčka nasypat vitamín (v kterém je i ten důležitý vápník plus další vitamíny) no a to je vše čili mě to každý den zabere 10min a balení cvrčků (cca 30kusů) stojí od 25Kč do cca 60Kč dle prodejce a krmná dávka na den je u malého prcka 10 cvrčků :wink: no tak to je krabka tak na 3 dny. Toď vše, a dá se i lehce ochočit že člověku vleze na prst a nechá na sebe sáhnout :) je to úžasnej tvoreček a ty barvy nemění jen tak ale když vycítí nějaké nebezpečí tak se snaží splynout s okolím (listy stromu, větve a tak) takže když není ve stresu má normál barvu pěkně zelenou nebo takovou do hněda a když je fakt v šoku tak má hodně výrazné barvy (červená, oranžová) ale neradno to zkoušet, neboť to ho může usmrtit :roll: jinak bezvadnej horolezec a lovec, úplnej predátor :lol: a ten mega rychlej dlouhej jazyk je hustej!!! :P
tady ještě nějaká fota:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a tady bydlí, ručně stavěné terárko z OSB desek :wink:
Obrázek
Má EX nejvíc nejlepší 34:
muj-milasek-e34-t46558.html
Obrázek

Uživatelský avatar
Kroci
Příspěvky: 3047
Registrován: 30. 01. 2008 19:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kroci » 14. 01. 2010 17:09

fakt nadherny zvire :wink:

no ale jsme u toho - 2x denne pokropit vodou, to znamena ze clovek nemuze jet na dovolenou/prazdniny na tyden ... :roll:

jinak jak jsem o tom zkoumal info, tam chamik nemeni barvu, jak si mnozi mysli podle pozadi ve kterem zrovna je, ale ciste podle nalady ... takze clovek i pozna, jak mu vlastne je ... :D

a dostava me jaky sou to raperi :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=3l94S1yD ... re=related
E30 316i M40 Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MarfyE34
Příspěvky: 1144
Registrován: 01. 05. 2007 12:58
Bydliště: //MILOVICE und //MORDOR-Libeň :-)

Příspěvek od MarfyE34 » 14. 01. 2010 17:19

To není RAP :lol: ale chamík instinktivně napodobuje třepetání listu stromu ve větru, a jelikož to má prostě nějak v genech nastavený tak se takhle pohybuje dosti často :lol: ale je fajn ho sledovat co??? :P s těma barvama je to pravda, jak má špatnou náladu má barvy výrazné a zvláštní :wink:
Má EX nejvíc nejlepší 34:
muj-milasek-e34-t46558.html
Obrázek

Uživatelský avatar
Kroci
Příspěvky: 3047
Registrován: 30. 01. 2008 19:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kroci » 14. 01. 2010 17:41

to jsem nevedel, ze to ma takovou souvislost :wink:
kazdopadne je skvely je sledovat :) jsou to hrozne zajimavy zvirata, ktery se temer nedaji k nicemu prirovnat ...
E30 316i M40 Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Teddy
člen E30.cz
Příspěvky: 1895
Registrován: 16. 12. 2007 19:11
Bydliště: N.Bydzov

Příspěvek od Teddy » 14. 01. 2010 18:12

Kroci píše: no ale jsme u toho - 2x denne pokropit vodou, to znamena ze clovek nemuze jet na dovolenou/prazdniny na tyden ... :roll:
Tak to v tom případě nemůžeš ani když máš kočku,psa,rybičky,činčilu,potkana,nebo cokoliv :wink:

Jinak opravdů úžasnej tvor,moc se mi líbí :P

Uživatelský avatar
Kroci
Příspěvky: 3047
Registrován: 30. 01. 2008 19:04
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kroci » 14. 01. 2010 18:50

Teddy píše:
Kroci píše: no ale jsme u toho - 2x denne pokropit vodou, to znamena ze clovek nemuze jet na dovolenou/prazdniny na tyden ... :roll:
Tak to v tom případě nemůžeš ani když máš kočku,psa,rybičky,činčilu,potkana,nebo cokoliv :wink:

Jinak opravdů úžasnej tvor,moc se mi líbí :P
tak krome rybicek (ktery mimochodem chvili vydrzej), jsou to vsechno zvirata, ktery muzes nekomu na ten tyden dat ... chameleona tezko s cely akvarkem preneses :wink: a 2x denne ti domu nikdo jezdit nebude ...
E30 316i M40 Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MarfyE34
Příspěvky: 1144
Registrován: 01. 05. 2007 12:58
Bydliště: //MILOVICE und //MORDOR-Libeň :-)

Příspěvek od MarfyE34 » 15. 01. 2010 07:19

Dvakrát za den se musí rosit a krmit malé mládě, dospělej jedinec se krmí obden a to už někoho seženu v poho, navíc plno lidí v mém okolí toto zviřátko moc zajímá, takže dobrovolníků na týdení starání se bude každopádně dosti :lol: je to opravdu jako standardní domácí zvíře, prostě u něj nemusíš být non-stop jako u mimina ale jak je malej chce více péče a jak dospěje je to okej docela samostatnej tvoreček, navíc existujou krmítka která dávkujou hmyz dle potřeby a i zavlažovací zařízení takže v čem je problem??? :wink: Jinak musí se rosit né jen kuli vlhkému klimatu ale kuli žízni chamíka který neumí pít z nádoby nebo potoka(v přírodě), ale slízává rosu z listů stromů a keřů na kterých je doma. Tak proto to rosení, jinak prý se dá časem naučit pít ze speciální misky ovšem to chce dost času a trpělivosti, je to charakterní tvor, něco jako kočka. 8)
Má EX nejvíc nejlepší 34:
muj-milasek-e34-t46558.html
Obrázek

Uživatelský avatar
aristoloser
člen E30.cz
Příspěvky: 1312
Registrován: 20. 01. 2008 14:52
Bydliště: nový knín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aristoloser » 16. 01. 2010 16:45

nauč toho chameleona,at se mu dělaj pruhy ///M motorsport,a hod sem video, :twisted:

Uživatelský avatar
aristoloser
člen E30.cz
Příspěvky: 1312
Registrován: 20. 01. 2008 14:52
Bydliště: nový knín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aristoloser » 17. 01. 2010 21:00

TUŇÁK píše:
aristoloser píše:
Fx píše:Aristo: Já to kdysi absolvoval v H1 a celkem dobrý, zkusil jsem si 130 km/h po poli a pak v pískovně byla taky celkem sranda... Ale je to už asi tak 5-7 let :(
130 po poli je asi velkej běs,sem zvědavej co dokáže ta h2,samozřejmě skutečnej humwe je asi o něčem jinim....
Taky jsem měl to "štěstí" se takhle svíst v H1 ale kdybych to tady nečetl, tak bych si na to asi nevzpoměl :lol:
No tak sem dneska zažil ten strašlivej příboj adrenalinu v hummeru.přesně jak ste varovali :neuěřitelně vynervovanej"instruktor"kterýmu sem hned dal jasně najevo že budu jezdit dle voucheru pul hodiny.řekl mi,že by mi to ani dýl nebavilo,že z toho budu uplně na větvi,a měl pravdu,takovou nudu sem za volantem ve sněhu dlouho nezažil.jezdí to pěkně,ale k ničemu tě nepustí.když sme poprvý sjeli ten kopeček,tak se ptal,jestli cítím ten příval adrenalinu,takhle mi tam slintal celou dobu,jak je auto drahý,jakou má zodpovědnost za to....no ve statku s v3s sme se zamlada vyblbli víc.....platit to ze svýho,tak bych byl nasranej,za 3000 se dá jinde užít srandy víc,třeba na minikárách v radotíně,ale byl to dárek od ježíška,že.....

Uživatelský avatar
MarfyE34
Příspěvky: 1144
Registrován: 01. 05. 2007 12:58
Bydliště: //MILOVICE und //MORDOR-Libeň :-)

Příspěvek od MarfyE34 » 19. 01. 2010 07:37

aristoloser píše:nauč toho chameleona,at se mu dělaj pruhy ///M motorsport,a hod sem video, :twisted:
Myslím že už to dávno umí :lol: jinak bych ho neměl :P každopádně ho naštvat a posadit na trikoloru //Motorsportu pěkně by ladil 8)
Má EX nejvíc nejlepší 34:
muj-milasek-e34-t46558.html
Obrázek

Odpovědět