Pojistna udalost-neprijemnost

Pokec E30 pozitivních lidí - aneb to, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
paveld
Příspěvky: 2726
Registrován: 23. 09. 2005 18:12
Bydliště: Mníšek pod Brdy (Kytín)

Příspěvek od paveld » 10. 03. 2011 19:23

Neměl by ten poškozenej mít náhodou aspoň něco jako znaleckej posudek a odhad ceny od někoho nestraného? Soudního znalce nebo tak něco? Přece neni možný, aby si nějaká firma, která si na tomhle založí živnost ty ceny určovala sama. Je jasný že tu cenu pak nadsaděj. Jak cenu za opravu, tak jak tu někde bylo psáno, cenu za pujčení auta - po dobu opravy bych bral, ale aby oprava trvala nevim jak dlouho, hlavně aby vyrejžovali hodně na zapujčenym autě. Když to vezmu, tak to snad neni už věc viníka, že ten poškozenej si dá opravit auto do servisu kde pracujou pomalu nebo tam to auto bude 3 tejdny stát než se dostane na řadu.
BMW 323i E36

Uživatelský avatar
Hanis
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 2298
Registrován: 09. 06. 2003 11:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hanis » 10. 03. 2011 22:22

Jen příklad z nedaleký minulosti, maník s favoritem mi nedal přednost při vyjíždění z vedlejší a já na zledovatělé silnici už jsem to nedokázal ubrzdit. Když jsem se ho zeptal proč mi nedal přednost odpověděl mi, že jsem jel moc rychle. Aha říkám si a volám policii. Teprve když mu policejní hlídka vysvětlila že já nejel rychle, ale on pomalu když nebyl schopen se bezpečně zařadit pochopil. Škodu jsem chtěl řešit z povinného ručení, ale byl jsem upozorněn na 50% amortizaci protože mám osm let starý vůz a nechci to nechat opravit někde ve smluvním servisu. To se mi moc nechtělo, když dělám ve značkovém a stejné značky jako je mé auto. Kdybych si neplatil havarijní pojistku stálo mě to 45000 za amortizaci a určitě srážky za kilometr v náhradním vozu který jsem o vánocích fakt potřeboval. Takhle to bylo za pět táců a možná nějakej bonus. Takže příště zavolám KuaJu a viníka klidně zažaluju.
Lidi jsou zlí, lžou, mrdaj a kradou

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 14. 03. 2011 11:23

tady dochází trochu ke zkreslení - v případě, že se řádně prokáže, že vzniklá škoda byla vyšší, než pojišťovna určila a plnila, tak Vaše pojištění pořád funguje a vy to, co "prohrajete", tak si budete nárokovat na pojišťovně - proto je základ hned kontaktovat Vaši pojišťovnu a nechat je sporu se účastnit nebo minimálně jednat tak, jak oni Vám doporučí - aby potom pojišťovna nemohla snižovat částku, kterou byste doplatili, protože jste neuplatnili veškeré možné prostředky ke snížení té částky.
Ale jinak určitě bych v takových případech doporučoval žalovat viníka - je to jednodušší - ale přitom vést i paralelně jednání s pojišťovnou a snažit se věc vypořádat mimosoudně.

Konkrétně situace, kterou popisuje Hanis, je typická a kdyby neměl havarijní pojištění, tak bude cálovat jako blázen.

Jinak samozřejmě u soudu se bude provádět i nezávislý znalecký posudek nebo posudek třeba likvidátora pojišťovny ap. - ale kouzlo i zlo platebního příkazu je, že jestliže vy tu vymáhanou částku nerozporujete v řádném termínu, tak se to bere tak, že ji prostě akceptujete.

Samozřejmě není věcí viníka, že jsem dal auto do servisu, kde ho pomalu opravují a já musím mít na tu dobu půjčený jiný auto, ale rozhodně není vůbec mojí věcí, že nějakej kokot neumí značky nebo jede jako kretén a způsobí mi škodu na vozidle a já bych kvůli tomu musel sedět doma :?:

Mezi jinými věcmi hrazených z pov. ruč. je ale např. i účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením při uplatňování nároků - takže proč byste nedali vydělat kamarádovi právníkovi a nenechali ho z toho vytřískat, co půjde.
Půjčené vozidlo může mít v některých případech i pozitivní efekt ve smyslu zvýšení tempa zpracování Vaší pojistné události u příslušného pojistného ústavu.
Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
And
Všechno vím, všechno znám... ;-)
Příspěvky: 1707
Registrován: 14. 03. 2004 00:28

Příspěvek od And » 15. 03. 2011 22:56

to se teprve teste az k nam pride to co se bezne deje treba v anglii.
tady je cela rada firem ktere maji postaveny byznys na lidskem nestesti.
televize a noviny plny reklam typu LAWYERS 4U atd. "zranil vas nekdo? zpusobil skodu na majetku nebo nejak jinak ublizil? obratte se na nas a my ho s vami zazalujeme. nebojte se, pokud pro vas nevysoudime zadne penize, tak nam nemusite platit zadne poplatky"
----------------------:)

Mazety
Příspěvky: 1548
Registrován: 14. 10. 2004 08:38
Bydliště: Praha 10, Lysá n/L, HB

Příspěvek od Mazety » 04. 04. 2011 09:17

nějaký nový info?
EX e28 525e
EX 2x e30 318i M40
EX e28 528i
EX e30 320i

Felda
VW Golf VII 4Motion f tédéí Hajlajn
Galaxy s platákem:)
odtah od 7kč/km731810210

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 23. 06. 2011 00:16

Tak novy INFO...prisel onen "elektronicky platebni prikaz" ale jelikoz jsem vcas kontaktoval pojistovnu(likvidatora) tak mi poslali predlohu "odporu".
Tu jsem doplnil adresami atd... a odeslal doporucene soudu ve dvou vyhotovenich....zatim zadna odezva je to cca tyden...jsem sam velmi zvedav jak cela vec dopadne...

pro pripadne zvedavce jsem vzor ktery mi byl zaslan nahral zde:
http://www.uloz.to/9463657/vyjadreni-ne ... vzor-1-doc

co nam k tomu rekne zdejsi pravnik? :wink:
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Mpower
Příspěvky: 572
Registrován: 18. 10. 2005 15:20

Příspěvek od Mpower » 23. 06. 2011 08:08

Pro doplnění, když jsem si nedávno pojišťoval žraloka, po internetových průzkumech u slávie, spřátelený likvidátor ze mě šel do kolen, a zahrnul mě desítkama případů, kdy se malé pojišťovny snaží všemožně vykroutit z placení. Jak tu někdo zmiňoval, často to bývá amortizace, případně dodatek, že pojistka se vztahuje jen na pojistníka, atd.
Doporučuji důsledně pročíst všeobecné podmínky, a pro klid duše na pojištění nešetřit, protože to, že mám zelenou kartu ani zdaleka neznamená, že škoda, kterou způsobím, bude CELÁ uhrazená.
Nehoda za tři pětky je sranda, jít o x mega ( když jsou dva zraněný, je to hned), je to na větev.
Budapest Bamako 2015 - completed :twisted:
Budapest Bamako 2016 - in progress :mrgreen:
fcb: Team Chochi
momentálně e28 524td, e28 520i, t4 multivan a kdo ví co ještě

Uživatelský avatar
honzeeek
Příspěvky: 505
Registrován: 18. 11. 2005 00:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od honzeeek » 24. 06. 2011 12:12

njn, ne všude se vyplatí šetřit.
Pseudo pojišťovny jako slavie, hasičská vzájemná, direct,... nebrat.

Tata sedí v jedné nejmenované pojišťovně v kanclu s likvidátorama. Řeší tam zajímavé věci, ale krom jiného mi v hlavě utkvěla skutečnost, že v případě kdy jste poškozený, máte krom opravy ještě nárok na kompenzaci za znehodnocení :) -auto už je prostě bourané a je o tom záznam.

Měl bych tu i jeden konkrétní příklad.
Jeden náš klient má novou 530d. Stál v koloně, mimo tramvajový pás. Zezadu se k němu přiblízila tramvaj a odbočovala doleva na konečnou. Přední část projela v pohodě, jenže zadek, resp zadní oje se mu podepsalo na bok auta. Od zadního blatníku až po přední. Oprava šla z pojistky dopravního podniku + 35.000,- jako kompenzaci za znehodnocení vozidla :)

Uživatelský avatar
dvermanapred
Příspěvky: 582
Registrován: 12. 10. 2007 14:43
Bydliště: Praha

Příspěvek od dvermanapred » 29. 03. 2012 07:05

a co bylo dal..??

Uživatelský avatar
hulda
Příspěvky: 1402
Registrován: 11. 10. 2008 12:37
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od hulda » 29. 03. 2012 08:38

Nehodova společnost, Kancelář pojistitelů.. to je všechno banda zm*dů, která bezdůvodně odirá lidi.
O důvod vic, mít auto napsané na fiktivní firmu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 1221
Registrován: 23. 02. 2006 21:13
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvek od Rostik » 29. 03. 2012 11:30

honzeeek píše:njn, ne všude se vyplatí šetřit.
Pseudo pojišťovny jako slavie, hasičská vzájemná, direct,... nebrat.

Tata sedí v jedné nejmenované pojišťovně v kanclu s likvidátorama. Řeší tam zajímavé věci, ale krom jiného mi v hlavě utkvěla skutečnost, že v případě kdy jste poškozený, máte krom opravy ještě nárok na kompenzaci za znehodnocení :) -auto už je prostě bourané a je o tom záznam.

Měl bych tu i jeden konkrétní příklad.
Jeden náš klient má novou 530d. Stál v koloně, mimo tramvajový pás. Zezadu se k němu přiblízila tramvaj a odbočovala doleva na konečnou. Přední část projela v pohodě, jenže zadek, resp zadní oje se mu podepsalo na bok auta. Od zadního blatníku až po přední. Oprava šla z pojistky dopravního podniku + 35.000,- jako kompenzaci za znehodnocení vozidla :)
To je sice pěkné ale auto nesmí být moc staré a moc najeto jinak to nemá ani cenu .. Z praxe do dvou let stáří nebo 50000km abys měl aspoň trochu šanci.. Nechceš snad říct že by ti někdo zaplatil za znehodnocení e30..
Obrázek
Ex316, 318i, 318is, 327i,335i, 535i, 540iA touring,740i 6kvalt manual na 20''BBS, 328i cabrio,740iA

Uživatelský avatar
Rostik
Příspěvky: 1221
Registrován: 23. 02. 2006 21:13
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvek od Rostik » 29. 03. 2012 11:34

Jinak pojišťovna by se měla účastnit soudu s tebou jako třetí strana, pokud půjčily poškozenému neadekvátní auto (vyšší kategorie), popřípadě byla oprava předražená a příliš dlouhá neměl bys mít žádný problém a soud s nehodovkou by měl dopadnout dobře...
Obrázek
Ex316, 318i, 318is, 327i,335i, 535i, 540iA touring,740i 6kvalt manual na 20''BBS, 328i cabrio,740iA

Uživatelský avatar
Sau
Příspěvky: 65
Registrován: 29. 03. 2012 23:49
Bydliště: Východní Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sau » 25. 04. 2012 11:32

KuaJa píše:částka rozdílu uhrazené pojistky a skutečné škody se normálně žaluje a samozřejmě, že se nebudu vybavovat s nějakým kokotem na pojišťovně, ale můžu rovnou žalovat toho, kdo mě poškodil
Ty víš o případu, kdy ten kdo někoho nabůral, mosel platit neco ze svého protože pojišťovna odmítla poškozenému částku zaplatit celů ? Myslím tím pokud byl ten co bůral řádně pojištěný a nebyl například ožralý, bez STK apd. A stejně tak nemyslím případ, kdy na to doplacení dobrovolně přistůpil ale že tím byl přinucený nějakým rozhodnutím sůdu.

Žalovat samozřejmě može kdo chce koho chce za co chce, ale v tomto směru sem dycky slyšel akorát silácké řeči, bez výsledku.
Říct lidem, že jezdíte v Audi je jako sdělit jim, že máte virus eboly, a chystáte se kýchnout.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 5307
Registrován: 26. 02. 2004 20:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Albert » 25. 04. 2012 12:11

Sau píše:A stejně tak nemyslím případ, kdy na to doplacení dobrovolně přistůpil ale že tím byl přinucený nějakým rozhodnutím sůdu.
...a vstůpil bez děcek! :twisted:
e28 525i, e83 X3

EX : e28 528i, e34 535i, e34 530i, e34 525tds, e46 318ci, e39 523i

Uživatelský avatar
Sau
Příspěvky: 65
Registrován: 29. 03. 2012 23:49
Bydliště: Východní Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sau » 25. 04. 2012 23:29

Eh, cože ?

Fakt by ma zajímalo, jestli nejaký takový rozsudek existuje. Podle ma je to nemožné, ale rád si to nechám vyvrátit.
Říct lidem, že jezdíte v Audi je jako sdělit jim, že máte virus eboly, a chystáte se kýchnout.

Uživatelský avatar
Fusion
Sponzor Prodejce $$
Příspěvky: 904
Registrován: 14. 11. 2004 23:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fusion » 26. 04. 2012 01:09

Pokud pojišťovna poškozenýmu vyplatí částku, která je podle něj neadekvátní (speciální díly, jiná hodnota než tabulková apod.) a máš na to doklady popř. znaleckej posudek, máš právo se o rozdíl s viníkem soudit a už několik takových soudů bylo vyhraných.
Obrázek
Sleeper status advocate

Uživatelský avatar
Sau
Příspěvky: 65
Registrován: 29. 03. 2012 23:49
Bydliště: Východní Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sau » 26. 04. 2012 07:59

Máš na ně nějaký odkaz ? Buď přímo na rozhodnutí sůdu, nebo aspoň na článek někde v novinách apd.

Poškozený má plné právo požadovat uhrazení veškerých nákladů mu vzniklých, ale po pojišťovně. Podle ma není možné, pokud viník neporuší nic ze zákonů či podmínek pojišťovny, aby po něm kdokoliv cokoliv vymohl. Podle ma to aj v případě žaloby na něho poškozeným sůd smete ze stolu a odkáže ho na pojišťovnu.

Já bych tvrzení eventuálních poškozených, že by sa s pojišťovnů viníka vůbec nebavili ale šli by přímo za ním zkusil přirovnat k příkladu, jako by ste při nějakém, jakémkoliv případu u sůdu řekli že sa nechcete bavit s právníkem žalovaného, že vás vůbec nezajímá ale že chcete mluvit přímo s viníkem. Pokud on sám nebude chtět, nemáte žádnů šancu sa k němu dopnůt. Od toho on má právníka (v našem případě pojišťovnu) a šecko musí jít přes ni.

To by pak mohlo v extrému dopadnůt tak, že bys způsobil nehodu například kamionu převážejícího nějaký drahý náklad (řekněme x-milionový), pojišťovna by prostě řekla že zaplatí třeba 70% a zbytek je na tobě ? Tak to byt nemože.

To je můj názor, samozřejmě, možná sa pletu. V tom případě prosím nějaký odkaz na opačný výsledek sůdu.
Říct lidem, že jezdíte v Audi je jako sdělit jim, že máte virus eboly, a chystáte se kýchnout.

Uživatelský avatar
KuaJa
Příspěvky: 1596
Registrován: 31. 08. 2004 11:34
Bydliště: J. Čechy

Příspěvek od KuaJa » 27. 04. 2012 08:34

hele, a proč by to tak nemohlo být s tím nákladem za miliony? - pojištění je normální smluvní vztah a když si ho uzavřeš s krachující pojišťovnou, s blbýma pojistnýma podmínkama nebo prostě s pojišťovnou, která neplní, tak proč by s tím měl mít poškozený problém a ještě doplácet na to, že jsi mu způsobil škodu a ještě sis vybral idiostkou pojišťovnu:?? - prostě sis vybral blbou pojišťovnu, tak se s ní hádej sám a až prohraješ soud, tak si to pak můžeš zase vysoudit po své pojišťovně - ale viník a ten, kdo způsobil škody, jsi pořád ty.

Mám dvě možnosti: Pojišťovnu žaluju, kvůli špatnýmu odhadu nebo nízké výplatě ap. x viníka žaluju za to, že mi způsobil škoda a nebyla mi celá uhrazena.
Hey dude, where is my car? :-)
M52B28 e39 Obrázek a spagheti storyObrázek

Uživatelský avatar
Sau
Příspěvky: 65
Registrován: 29. 03. 2012 23:49
Bydliště: Východní Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sau » 27. 04. 2012 08:57

Proč by to tak nemohlo byt ? No protože by to popíralo smysl toho pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Jak chceš poznat pojišťovnu která neplní ? Je nejaký oficiální žebříček ? Ty víš dopředu jak sa ta tvoja pojišťovna zachová ? Které z pojišťoven u nás na trhů sů "blbé" a které ty "neblbé" ? Jak to rozpoznat, je na to nejaký žebříček ?

Já, selským rozumem, tvrdím že pokud k nejakému krácení ze strany pojišťovny poškozenému dojde, jedinů možnost domoct sa doplacení celé částky má ten poškozený žalobů u té dané pojišťovny, ne u viníka. A jak říkám, nikdy sem eště nečetl o opaku. Pokud ale někdo o tom opaku ví, prosím, nahoďte sem odkaz na to, opravdu ma to zajímá a chtěl bych sa o tom dozvědět víc info.
Říct lidem, že jezdíte v Audi je jako sdělit jim, že máte virus eboly, a chystáte se kýchnout.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 5307
Registrován: 26. 02. 2004 20:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Albert » 27. 04. 2012 09:17

Sau píše:Proč by to tak nemohlo byt ? No protože by to popíralo smysl toho pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Jak chceš poznat pojišťovnu která neplní ? Je nejaký oficiální žebříček ? Ty víš dopředu jak sa ta tvoja pojišťovna zachová ? Které z pojišťoven u nás na trhů sů "blbé" a které ty "neblbé" ? Jak to rozpoznat, je na to nejaký žebříček ?

Já, selským rozumem, tvrdím že pokud k nejakému krácení ze strany pojišťovny poškozenému dojde, jedinů možnost domoct sa doplacení celé částky má ten poškozený žalobů u té dané pojišťovny, ne u viníka. A jak říkám, nikdy sem eště nečetl o opaku. Pokud ale někdo o tom opaku ví, prosím, nahoďte sem odkaz na to, opravdu ma to zajímá a chtěl bych sa o tom dozvědět víc info.
Žebříček nikde nenajdeš, ale selským rozumem vě mně třeba taková Allianz vzbuzuje větší důvěryhodnost než např. Slavia..

A pokud se nepletu, tak škodu prostě budeš vymáhat po tom, kdo ti jí způsobil - tj.viník nehody, ne pojišťovna. Vem si jako příklad (pokud sleduješ klubový auta), tak je tady plno aut, který si lidi defakto znovu postavili - jako příklad Mackova sedma. Nacpal do ní jen v dílech přes 100tis a to neplatil práci, takže kdyby si někdo nechal takhle opravit svojí sedmu a někomu za to platil, tak je v tom dejme tomu za 200tis. Pozejtří ho někdo trefí na předek, pojišťovna to uzná jako totálku, dle svých tabulek ti dá třeba 70tis a ty co? Kde budeš ten zbytek vymáhat? :wink:
e28 525i, e83 X3

EX : e28 528i, e34 535i, e34 530i, e34 525tds, e46 318ci, e39 523i

Odpovědět