Nove platno na cabrio E30/36 i BAUR. NOVE info str1.

Prodej dílů pro BMW typ E30
Uživatelský avatar
wett
Příspěvky: 608
Registrován: 03. 04. 2012 08:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od wett » 04. 07. 2012 18:15

Ty jo, to je dobrej nápad si to vyčalounit kobercem!!! :twisted:
Do toho se asi pustím! Jinak se pak asi přeci jen domluvíme na černé, páč kdybych tam lupnul bílou, tak při každým nandávání a sundávání by sis musel nejdřív jít umýt ruce... :? Na bílou látku se všechno chytá.
Tak třeba včera - vyzvednul jsem si balíček s novou čepkou BMW Motorsport /// (samozřejmě bílou) a i když sem měl čistý ruky, tak bylo poznat, že sem na ni hrabal... :evil: Ale čepka mě tak nese*e, tu můžu hodit do pračky, že? 8)

No, ještě popřemýšlím, do zimy času dost.

Díky a počítám s Tebou Lucky! :D
e39 520i White Lim
e30 325i White Cabrio M Technik I.
e30 325i Delphine Sedan M Technik I.
e30 320i White Coupe M Technik I.

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 05. 07. 2012 00:49

Bilou cepicku to je taky napad.. :D tak doufej ze dolar nepujde do vanoc uz nahoru. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

Uživatelský avatar
wett
Příspěvky: 608
Registrován: 03. 04. 2012 08:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od wett » 05. 07. 2012 09:36

Já spíš počítám s tím, že dramaticky klesne... ;-)
e39 520i White Lim
e30 325i White Cabrio M Technik I.
e30 325i Delphine Sedan M Technik I.
e30 320i White Coupe M Technik I.

Gaz
Příspěvky: 739
Registrován: 26. 02. 2007 19:18
Bydliště: Poděbrady bo Hradišťo

Příspěvek od Gaz » 09. 01. 2013 16:11

Jsem další, kdo může jen chválit. Bezproblémové jednání a střecha i přes vánoční shon rychle doma. Děkuju!
320i plastovej uloženej schnilej Brambor
325iC = in construction, zatím beze jména
325 iXAT
530iT

neon blau
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 02. 2010 23:38
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od neon blau » 08. 02. 2013 10:19

Dnes jsem si vyzvednul střechu na celnici a teď jen nechat namontovat :-) Super ferovy jednani, zadna zdrzovacka, nic. Muzu jen doporucit!

Uživatelský avatar
Vašek bmw
Příspěvky: 95
Registrován: 22. 09. 2007 14:21
Bydliště: Praha 9

střecha

Příspěvek od Vašek bmw » 05. 03. 2013 08:41

Pokud má někdo zájem napište prosím kolik je finální cena až do ruky. A nemáte někdo náhodou cabro zinoberot a červenou střechu? Zajímalo by mne jak to vypadá. Jinak budu asi muset dát černou klasiku. Díky za info.
S BMW je život přece tak krásnej.....
můj tel: 607/207 457

Uživatelský avatar
Ládínek
člen E30.cz
Příspěvky: 1101
Registrován: 11. 05. 2004 13:03
Bydliště: Slapy - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ládínek » 05. 03. 2013 09:40

Sem další spokojenej zákazník Luckyho. :wink:

Ještě jednou díky :wink: :wink: :wink:
325iC 92" E30 ///M-technic II cabrio Sommerwagen
325iX 89" E30 sedan Winterwagen
32?i 87" E30 Chrom coupé
525iX 95" E34 touring
Obrázek

neon blau
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 02. 2010 23:38
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od neon blau » 05. 03. 2013 21:27

Tak jsem spokojen s tim jak vse probihalo, akorat ted cekam na calounika, abych mohl hodit foto a definitivni podekovani. Jednani na urovni, rychle, a vyslo me to na cca. 12 000 kc. Kupoval jsem ji i s "ksandama"

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 06. 03. 2013 01:46

Tesi me ze jste spojeny kluci a diky za komentare. :)

Jinak cena vychazi podle kurzu v bance v KB ale aktualne cca 8900 i s celnici bez ksand

s ksandama cca tech 12000.. Tzn po doruceni k nekomu domu.

Celnice vychazi kolem 500,- tzn ze strecha 8400 vcetne posty bez ksand a 11500 s ksandama vcetne posty. dalsi poplatky uz tam nejsou.

Cervenou/bordovou sem zatim neposilal. Jenom cerny nebo modry. Ale jsi druhej kdo o tom uvazuje. :) Nakonec se ten prvni rozhodl pro cernou. :) Jinak barevny provedeni je na zacatku ale to asi vis. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

neon blau
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 02. 2010 23:38
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od neon blau » 13. 04. 2013 12:53

Pridavam i fota:

Pred:
Obrázek

Po dorazeni objednavky:
Obrázek

A dneska, den po namontovani, rychle nafoceno v garazi v praci:
Obrázek
Obrázek

Dekuju lucky325i, strecha je super, a muzu jen doporucit, stejne jako calounika co mi to montoval - http://www.janpribyl.cz/

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 15. 04. 2013 02:45

No hned to vypada jinak s novou plachtou. :)) Ta dirka byla ponekud vetsi.. :( Ale ted mas na dalsich 10-15 let klid. 8) Muzes hodit prosim cenu za calounika? Jen aby byl prehled co to tak stoji. :)


Me ceka jedna natahnout asi v utery. :) tak to zkusim trochu pofotit a napsat nejakeho pruvodce pro dalsi zajemce. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

neon blau
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 02. 2010 23:38
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od neon blau » 15. 04. 2013 11:29

U calounika to bylo za 6000, bez ksand by to melo byt levnejsi.

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 24. 04. 2013 03:44

Mensi pruvodce vymeny strechy na kabriu pro Dvorise a ostatni. :D

Sundat tesneni vzadu na ramu, u zadniho okynka jakoby treti v poradi pozor origo ma dole v tom rozsireni 2 sroubky kde uz to neni v liste, sundat predni tesneni u ramu okna vcetne tesneni prednich dveri je spojene do jednoho kusu.

Obrázek

Sundat listy na bokach prostredni zustava. Predni 4 sroubky zadni okynko original nejtky ale muzou tam bejt i sroubky pokud uz to nekdo delal. Doporucuju vratit zpet nejtky kvuli nizke hlavicce a nasunuti tesneni zpet myslim ze jsou to 6mm.

Obrázek

Obrázek

Odlepit strechu na strane u okynka. Je tam pruzinka - vyhaknout to lanko a vytahnout do predu i s litsou. Pokud jsou lanka pretrzeny je potreba dat nove. Daji se koupit par cca 25usd. Drzi bocni hranu strechy u oken napnutou a stazenou pres ram.

Obrázek

Obrázek

Sundat predni a zadni listy ve kterych bylo tesneni. milion sroubku. Predni lista bejva na krajich zalepena silikonem a sroubky na kraji listy bejvaji pod nim.

Obrázek

Obrázek

Odlepit zbytek platna z ramu. Koukat jak bylo natazeny pomuze to pri nasazovani. Tam kde je strecha prichycena k ramu uvnitr auta na tech trubkach staci platno jen strhnout prositi uz moc nedrzi a je to pak lip sundat. pokud drzi odlepit i uvnitr. Cca za pul hodiny az hodinu je stare platno dole.

Obrázek

Vymena ksand. Nedelal jsem ale udelal foto.

Ve predu zahaknuto pod prilepenym platnem

Obrázek

Na ramu uchyceno sroubkama.

Obrázek

V zadu uchyceno nejtkama. Myslim si ze menit ksandy bez sundani strechy je docela obtizne. Snad jednudussi by bylo osuk..t jeptisku.

Obrázek

Cisteni ramu od lepidla a pripadne obrouseni a nabarveni treba na ruzovo je na kazdem. :) Pokud se pouzije obycejna barva ve spreji a prijde na ni potom lepidlo tak tu barvu nalepta a lepidlo potom nedrzi!!

Instalace. Prvni strechu sem delal odzadu dopredu. Tuhle jsem zkusil odpredu dozadu. Vysledek stejnej ale asi bych volil cestu odpredu dozadu kdy je jednodussi napasovat pekne predek. Na zadnim ramu je pak vic moznosti to dosponovat. Jen se musi dat pozor aby na obou stranach byla strecha nasazena stejne aby nebyla potom nakrivo.

Kulatej roh presne pasuje na ram stechy.

Obrázek

Osobne to vsechno potom orezavam az kdyz je to hotove a pod sroubkama.

pritazena lista predniho ramu s prilepenou strechou. Je potreba vyriznout kousky platna tam kde je zavirani strechy jinak se tam ta lista nedostane! nebat se platna je tam dost. :)

Obrázek

Obrázek

Pokud predni platno sedi jak ma protahnout zpet bocnim "tunylkem" zpet lanka. staci drat nebo nejaka plastova tycka a kus lepenky. Nechat listu volne a zahaknout zpet lanko.

Obrázek

Dolni roh u zadniho okynka me dela pokazdy zmatek ale po vystrihani kousku platna tam sedne jak prdel na hrnec. Jsou tam vlastne 4 vrstvy presne v tom rohu a nejde to nasadit spravnea delalo by to boule. :(
Prvni obrazek pokud se platno necha tak jak je. Pri pasovani boku je lepsi nechat viko strechy otevrene a strechu zaklaponut dolu a pasovat zevnit. Je lip videt kde platno nariznout nebo i kousek vyriznout. Kdyz jsou obe strany doladeny je moznost platno natahnout na zbytek ramu a kouknout jak sedi. Nebude uplne vypnute a spodni hrana bude malinko mimo. U zadnich okynek je potreba po strane docela dost platna oriznout. Platno by melo zustat schovane jen pod listou. viz - koukat jak bylo natazene pri sundavani.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Pokud vsechno sedi jak ma muze se zacit se lepenim. Namazat rohy zasunout pripravene platno a nechat listu u oknyka az na konec. Dolepit zadni cast pod oknem. Je tam jedno slabsi platynko ktere je horem pres ram a pak normalni platno z ceho je strecha. je dvojite. Osobne lepim jen spodni vrstvu tak aby sedla presne do rohu ramu.
neni to moc videt ale ten kus toho cerneho smerem dolu je to slabe platno, v ruce to ohnute je venkovni a pod nim na ramu to vnitrni.

Obrázek

na nasledujich fotkach je videt jak se necha platnem/ lemem strechy posuvat aby nebyl lem moc uvnitr nebo moc ven. osobe se me to libi kolmo k viku strechy ale muze bejt asi kolmo k rohu ramu. Horni slabe kryci platno jde pod listu na tesneni viz koukat jak bylo kdyz se sundavala strecha. Je samo mozne lepit i druhou vrstvu na zadnim ramu a pak uz je nasadit listu a dat sroubky.

Obrázek

Obrázek

Pri natahovani a lepeni zadni casti strecha zustava ve predu otevrenana tech 15 - 30 cm co drzi jakoby sama aby platno bylo volne a po uzavreni se pekne napnulo. Horni slabe kryci platno jde pod listu na tesneni viz koukat jak bylo kdyz se sundavala strecha. Je samo mozne lepit i druhou vrstvu na zadnim ramu a pak uz je nasadit listu a dat sroubky.

Pridelat bocni listu u zadniho okynka opet vnitrni platno jeste podlepit a oriznout dle potreby. Pridelat predni listu. Na obou se me stalo ze se musi dat prvni predni sroubek a listou jakoby primacknout ten rok platna. Pochopis az to budes delat. :D jo ta lista je na tom lanku s tim perkem takze pridelavat na otevrene strese. :)

a nakonec udelat vnitrni lepeni k ramu. Nelepit to platno k tem trubkam. Melo by zustat volny aby se protacelo a nebylo zatizene prekrucovanim a to prositi se nenicilo. Takze jednu stranu obtocit a maznout zvenku a druhou stranu obtocit pres to vnitrni platno a udelat takovej jakoby tunylek.

Snad sem na nic nazapomel. :))
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

Uživatelský avatar
Crazytony
Příspěvky: 1420
Registrován: 13. 05. 2006 20:01
Bydliště: Cheb+Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crazytony » 24. 04. 2013 10:46

Nejkrásnější pohled na svět je z BMW
325ic

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 24. 04. 2013 11:41

Dikes za pridani videa. :) Tenhle pruvodce je tady pro jednoho pardala co se na to chysta. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

Uživatelský avatar
Ládínek
člen E30.cz
Příspěvky: 1101
Registrován: 11. 05. 2004 13:03
Bydliště: Slapy - Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ládínek » 08. 06. 2013 12:11

Ještě přidám malýho průvodce výměny kšand bez sundání střechy (teda částečnýho :roll: )
Určitě bych to nedoporučoval nikomu, kdo ná starou střechu. Za ty léta už je zkřehlá a mohl by jí někomu kus zůstat v ruce :cry:

Asi je nejlepší začít tim nejhoršim a to je odlepení a sundání zadního rohu střechy u zadního okýnka. Odvrtat nýty v těsnění
Obrázek

A potom v liště co drží těsnění

Obrázek

Je tam ještě plíšek přišroubovanej na dvou 7mm matičkách (ze zadu na křížák) A potom následuje odlepování. Já sem použil tupej plochej šroubovák, abych s nim nikde plátno netrhnul. Chce to dělat fakt jenmě ale zároveň použít i trochu síly. Několikrád bylo znát jak plátno povoluje, chce to to dělat zase o kousek vedle, aby nedošlo k roztžení plátna. Když už je plátno uvolněný, tak stačí jen přetáhnout přez roh. (střechu to chce mít v takový polo poloze)

Obrázek

Následně uvolnit lanko z pružinky, hodně to uvolní celý plátno
(zapoměl sem si to vyfotit, tak sem si jí půjčil od Luckyho)

Obrázek

A jdeme na samotný sundavání kšand. Chce to opravdu ostrej křížák :!: Ty šroubky tam jsou zamazaný lepidlem a zub časus nima udělal taky sví. Začal sem od předu na tý první příčný štagli.

Obrázek

Potom to chce štíhlý prsty a vytáhnout kšandu, která tam je zaháknutá na osičce

Obrázek
Obrázek

Přendat osičku na novou kšandu a zaháknout jí zpátky do střechy

Obrázek

Pořádně jí přitáhnout a přišroubovat do tý první štangle. Odšroubovat zbytek šroubků z konstrukce, stáhnout kšandu a natáhnout novou. (zatim jen natáhnout)

Obrázek

Odvrtat nýty v zadní části střechy, kšandu úplně sundat a přidělat novou. Chce to koukat, jak byla chycená před tim a přinýtovat zhruba na stejné místo. Díry na nýty sem zkoušel dělat šídlem, šroubovákem, ale nejlepší byla pájka a i zakončení sem opálil zapalovačem, aby se to netřepilo.

Obrázek

Teď už jenom namáznout lepidlem a přinýtovat. Napnout střechu, kšandu naštelovat na místa kde má být a označit si je. Já sem použil křídu.

Obrázek

Teď už jenom kšandu přišroubovat podle značek do konstrukce střechy, ty motýlky co jsou přez ně máznout lepidlem, aby se o ně nepotrhalo plátno, chytit lanko do pružiny, zpátky přilepit roh střechy, nanýtovat těsnění a lištu a je hotovo :wink: :lol:

Osobně jestli bych to měl ještě někdy dělat, tak koupim osičku a šroubky nový :idea:

Tady ještě rozdíl mezi starou a novou kšandou

Obrázek
325iC 92" E30 ///M-technic II cabrio Sommerwagen
325iX 89" E30 sedan Winterwagen
32?i 87" E30 Chrom coupé
525iX 95" E34 touring
Obrázek

Uživatelský avatar
Shima
člen E30.cz
Příspěvky: 278
Registrován: 23. 05. 2011 21:49
Bydliště: Česka Lípa - Provodín

Příspěvek od Shima » 27. 06. 2013 19:23

Penízky na nové plátýnko poslány!už se nemužu dočkat!!!

Uživatelský avatar
Shima
člen E30.cz
Příspěvky: 278
Registrován: 23. 05. 2011 21:49
Bydliště: Česka Lípa - Provodín

Příspěvek od Shima » 08. 08. 2013 08:16

Uplně jsem zapomněl veřejně poděkovat Luckymu za poslání nové střechy!!!defakto všechno zařídil za mně a se vším co jsem potřeboval pomoc ochotně ihned pomohl!!vřele doporučuji jednat s tímto človíčkem!!!jeden z mála lidí,kteří jsou ochotní a neobíra lidi!!

Ještě jedno Mockráát DÍKY LUCKY!!!!

nějaký foto PŘED a PO

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Příspěvek od lucky325i » 08. 11. 2013 12:28

Hop.

Teda jak koukam na tu tvoji puvodni strechu ta byla uz opravdu chudak. :) Jinak tu novou mas pekne natazenou. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

Uživatelský avatar
Shima
člen E30.cz
Příspěvky: 278
Registrován: 23. 05. 2011 21:49
Bydliště: Česka Lípa - Provodín

Příspěvek od Shima » 08. 11. 2013 14:13

To teda byla kaput!ted je to super...všechno krásně sedí díky.

Odpovědět