Pásy - Oprava pasu/vymena.

Pouze pro čtení, zde sbíráme nejčastější "moudra" v souvislosti s BMW E30.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lucky325i
Příspěvky: 803
Registrován: 16. 04. 2004 01:15
Bydliště: Florida

Pásy - Oprava pasu/vymena.

Příspěvek od lucky325i » 14. 02. 2011 19:33

Mozna pro nekoho uzitecne.
Nabizel jsem vymenu pasu za jine barvy, postup vymeny materialu pasu nebo napnuti unavene pruzinky - spatne navijeni zpet.
barevne-bezpecnostni-pasy-t87393.html

Zkousel jsem pouze na navijeci E30 kabrio - Maco sorry sezenem jinej :lol: sice zarval ale pro naroznost to staci. Dle me ale princip bude stejny i na ostanich modelech ale mozna taky ne :(.

Vymena materialu je v celku jednoducha trochu nervu a sikovne prsty :).
Demontaz pasu z navijece:
Vytocit cely pas z navijece, pas je pouze prostrcen v navijeci a zajisten plastovou tycinkou protazenou pasem. Nerozebirat boky navijece vyskoci pruzinka na boku. :) viz obrazek Zajistit navijec proti stoceni zpet :!: dat calounikovi udelat kopii pasu z noveho materialu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
na vyndani pojistne tycinky staci obyc sroubovak a ze strany vypichnout ven vyndat zajistovaci plast tycinku a protahnout pas v navijeci jde to jen z jedne strany :). Pokud pas spatne naviji zpet je mozne ve smeru jak se pas odvijel (smer tahu navijece) nekolikrat otocit navijecem a pruzinku vevnitr vic napnout (funguje jako klasicka roleta na okna) do tahu - pozor :!: drzet at se navijes neroztoci zpet :twisted: jinak prace navic to dostat do puvodni polohy jestli to vubec pujde. Potom protahnout novej pas zpet zkrz navijec zajistit plast tycinkou nechat navinout pas zpet a je namontovat zpet. :) Pokud by nekdo chtel vyzkouset jinej model nebo treba zadni pasy neni problem. :)
Manželka homosexuála s pláčem vypráví:
"Pak se svlékl, já se taky svlékla, on si oblékl moje šaty a od té doby jsem ho už neviděla."

Odpovědět