Evidence auta - doklady v depozitu, propadla TK

Pouze pro čtení, zde sbíráme nejčastější "moudra" v souvislosti s BMW E30.
Odpovědět
Návštěvník

Evidence auta - doklady v depozitu, propadla TK

Příspěvek od Návštěvník » 19. 11. 2005 10:33

Tato problematika tady už asi byla diskutována,ale přesto.Prodávám doklady na E30.Kupující mi tvrdí,že když mé auto z těch mých dokladů nemá platnou technickou,bude muset uplácet navíc.Chce to dělat oficiální cestou přes Autec a pak způsobem klasickým.Tvrdí mi ale,že to jde jen tehdy,když mnou prodávané doklady budou mít platnou technickou,půjde vše o.k. a když ty doklady technickou nemají,budu mu muset slevit na ten úplatek.Může mi někdo vysvětlit,jak se ve skutečnosti věci mají?Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Tasek
Příspěvky: 398
Registrován: 26. 09. 2005 20:15
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tasek » 19. 11. 2005 10:38

myslim si ze uplact vic urcite nebude, protoze jelikoz si bere doklady na prestavbu, bude muset s autem stejne na novou technickou, jelikoz je to velky zasah do stavby vozidla, myslim jiny cisla motoru a koreserie, popripade i barvy...... => z toho plyne ze je uplne jedno jestli technicka byla nebo na dokladech nebyla, vozili jsme auta z nemecka ....... :twisted:
316i r.v. 1988, M10

Tapin
Příspěvky: 244
Registrován: 30. 09. 2005 09:46

problem s stk

Příspěvek od Tapin » 21. 11. 2005 22:19

Ano na novou stk stejne bude muset. Ovsem prestavbu muze resit pouze majitel vozu. Podle 3 mesice stareho narizeni nelze z odhlasky dohlasit vuz na noveho majitele bez stk !!!! Tudiz papiry bez technicky jsou k nicemu.

athlon_137
Příspěvky: 1885
Registrován: 15. 02. 2003 12:21

Příspěvek od athlon_137 » 21. 11. 2005 22:37

a co takhle jit na STK s tim, ze napisou do protokolu zavady (nesedi barva, typ motoru, cislo motoru ap.) a bude technicka na mesic? Ale za ten mesic se prestavba asi nezvladne :? Zalezi na ouradech :roll:

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s stk

Příspěvek od DAN » 22. 11. 2005 06:06

Tapin píše:Ano na novou stk stejne bude muset. Ovsem prestavbu muze resit pouze majitel vozu. Podle 3 mesice stareho narizeni nelze z odhlasky dohlasit vuz na noveho majitele bez stk !!!! Tudiz papiry bez technicky jsou k nicemu.
Takže k přihlášení na nového majitele už nestačí evidenčka, ale prodávaný auto musí bejt po STK maximálně 1 rok a 11 měsíců = ještě měsíc platná STK :?: A co emise ? :roll:

To je teda zas další píčovina. :evil:
BMW The Ultimate Driving Machine

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 22. 11. 2005 06:08

kdyz s tim pujde na prepis aniz by mel technickou, tak se nic nedeje, zapisou to novemu majiteli a zadrzi mu pouze maly technicak, aby s tim "nemohl jezdit"....! do velkeho normalne napisi noveho majitele a reknou mu at si po technicke kontrole prijde pro maly technicak, delal jsem to tahle nekdy v zari s kamosovou felicii, ktera sla ze slovenska s dokladama a tady na to byli cesky...., ktery jsme taky kupovali od majitele, taky nebyla technicka a tedf s tim normalne jezdi.....

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 22. 11. 2005 10:26

No me by zajimalo, jak to ma majitel s tema dokladama, protoze pokud je auto KO uz delsi dobu, mely by byt znacky v depozitu a z nej nejdou vyjmout, dokud vozidlo nema technickou... Pokud to tak neni, tak se puv. majitel vystavuje docela velkymu postihu, protoze pochybuju, ze by na to platil povinny ruceni...
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 22. 11. 2005 14:50

Podle mě, při přihlášení na novýho majitele je potřeba evidenčka, ne technická. :roll:
Wo technickou vůbec nejde. Jde o evidenční kontrolu.
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
Blumen_071
member of yacht club Monaco
Příspěvky: 2422
Registrován: 11. 02. 2003 08:52

Příspěvek od Blumen_071 » 22. 11. 2005 16:15


Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 22. 11. 2005 16:20

Ja bral E30 z depozitu pri prodeji v unoru nebo breznu letosniho roku a stalo me to 10 Kc, poplatek za vyzvednuti se nezmenil, nebo v tom maji bordel?
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
sukura
Příspěvky: 127
Registrován: 22. 10. 2004 09:06

Příspěvek od sukura » 22. 11. 2005 16:28

Fx píše: Pokud to tak neni, tak se puv. majitel vystavuje docela velkymu postihu, protoze pochybuju, ze by na to platil povinny ruceni...
No tohle by me zajimalo.. zítra budu dávat značky do depozita. Protože chci odhlásit pov.ruč. Musí se to dělat takhle, že? Nejprv depozit a pak pojistka. Protože bez dokladu o vyřazení (dočasného) mi to ručení nezruší, co? Loni jsem to měla ale na dobu určitou a týpek z té pojišťovny říkal, ať na ty značky (depoz.) nezapomenu, ale ne z důvodů, že by mi hrozil postih (ten by mi snad hrozil jen kdyby mě v tom autě chytli cajti, ne?) ale zdůrazňoval, že když bouchnu meďoura za 2mega, tak ho platim (to je jasne). Takže by mě zajímalo i jak by si mě vymákli, kdybych měl auto v garáži a nejezdil bych s nim. To by volali na pojišťovnu nebo by naopak pojištovna nabonzovala mě, že už nemám pov.ruč.?

Odhlašujete na zimu auto taky někdo jako já (nemám ani zimní gumy). Věřím, že takové voňavky se tady najdou, jenže když už to někdo tak má, tak mu nějaké neproježděné 2000 v pov.ruč. za zimu tak nevadí.
ale mě jo.
a teď nevím. dá se to jen nějak "pozastavit"? nebo to musím zrušit úplně? To by pak šly do háje bonusy, co? Tak jaxe to dělá? Mám to na dobu neurč. u kooperativy. :?:

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 22. 11. 2005 16:37

sukura píše:
Fx píše: Pokud to tak neni, tak se puv. majitel vystavuje docela velkymu postihu, protoze pochybuju, ze by na to platil povinny ruceni...
No tohle by me zajimalo.. zítra budu dávat značky do depozita. Protože chci odhlásit pov.ruč. Musí se to dělat takhle, že? Nejprv depozit a pak pojistka. Protože bez dokladu o vyřazení (dočasného) mi to ručení nezruší, co? Loni jsem to měla ale na dobu určitou a týpek z té pojišťovny říkal, ať na ty značky (depoz.) nezapomenu, ale ne z důvodů, že by mi hrozil postih (ten by mi snad hrozil jen kdyby mě v tom autě chytli cajti, ne?) ale zdůrazňoval, že když bouchnu meďoura za 2mega, tak ho platim (to je jasne). Takže by mě zajímalo i jak by si mě vymákli, kdybych měl auto v garáži a nejezdil bych s nim. To by volali na pojišťovnu nebo by naopak pojištovna nabonzovala mě, že už nemám pov.ruč.?

Odhlašujete na zimu auto taky někdo jako já (nemám ani zimní gumy). Věřím, že takové voňavky se tady najdou, jenže když už to někdo tak má, tak mu nějaké neproježděné 2000 v pov.ruč. za zimu tak nevadí.
ale mě jo.
a teď nevím. dá se to jen nějak "pozastavit"? nebo to musím zrušit úplně? To by pak šly do háje bonusy, co? Tak jaxe to dělá? Mám to na dobu neurč. u kooperativy. :?:
Postih hrozí tak jako tak, jde jen o to, že doposud je v tom bordel a zatím snad neexistuje společná databáze registrovaných a pojištěných vozidel... Každopádně když by se toho někdo domákl nebo tě někdo práskl, tak máš průšvih dost velkej a já osobně bych to teda neriskoval.

Pokud chceš mít auto v garáži a neplatit ručení, musíš do depozitu. Z depozitu se dají vyndat jen pokud má auto platnou STK, takže pokud by v době, kdy nemáš značky, končila, musíš žádat o převozní značky.

Ručení můžeš ve chvíli, kdy dáš značky do depozitu, zrušit úplně; při opětovném podpisu má většina pojišťoven v pravidlech něco ve smyslu, že na první měsíc dáváš čestné prohlášení o bezeškodním průběhu, pak musíš doložit bezeškodní průběh dokladem od předchozí pojišťovny. Pokud nedoložíš, platíš - myslím (a myslet znamená hovno vědět) - plnou sazbu i za ten první měsíc "zpětně".
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 22. 11. 2005 16:45

sukura píše:
Fx píše: Pokud to tak neni, tak se puv. majitel vystavuje docela velkymu postihu, protoze pochybuju, ze by na to platil povinny ruceni...
No tohle by me zajimalo.. zítra budu dávat značky do depozita. Protože chci odhlásit pov.ruč. Musí se to dělat takhle, že? Nejprv depozit a pak pojistka. Protože bez dokladu o vyřazení (dočasného) mi to ručení nezruší, co? Loni jsem to měla ale na dobu určitou a týpek z té pojišťovny říkal, ať na ty značky (depoz.) nezapomenu, ale ne z důvodů, že by mi hrozil postih (ten by mi snad hrozil jen kdyby mě v tom autě chytli cajti, ne?) ale zdůrazňoval, že když bouchnu meďoura za 2mega, tak ho platim (to je jasne). Takže by mě zajímalo i jak by si mě vymákli, kdybych měl auto v garáži a nejezdil bych s nim. To by volali na pojišťovnu nebo by naopak pojištovna nabonzovala mě, že už nemám pov.ruč.?

Odhlašujete na zimu auto taky někdo jako já (nemám ani zimní gumy). Věřím, že takové voňavky se tady najdou, jenže když už to někdo tak má, tak mu nějaké neproježděné 2000 v pov.ruč. za zimu tak nevadí.
ale mě jo.
a teď nevím. dá se to jen nějak "pozastavit"? nebo to musím zrušit úplně? To by pak šly do háje bonusy, co? Tak jaxe to dělá? Mám to na dobu neurč. u kooperativy. :?:
Pokud dáš značky do depozita, jdeš zrušit pojistku. Smlouvu zrušíš úplně, jakoby se auto prodalo. Až chceš vytáhnout značky, uzavřeš novou smlouvu - bonus logicky po dobu, co máš značky v depozitu ( a defakto nemáš pojistku ) neběží. Je to stejný, jako kdybys neměl (a) žádný auto.
Pokud ti během toho, co máš značky v depozitu propadne technická, vydají ti RZ až po prokázání toho, že auto absolovovalo STK.

Co se týká toho, když zrušíš ručení a značky do depozita nedáš, dělají se namátkové ( náhodné ) kontroly v centrální evidenci. Pokud ti to prokáží, hrozí ti ve správním řízení pokuta od 20 tis. výše. Podle mě to je ještě málo.

Když někoho nabouráš a nemáš ručení, zaplatí to za tebe poškozenému Česká kancelář pojistitelů - je to ochrana těch chudáků, co je takoví blbečci nabourají. Ta to potom samozřejmě vymáhá po viníkovi, většinou chtějí doplatit pojistné, penále a 45 - 100 % škody.

Takže sumasumárum - vzhledem k tomu, že např. den na ARO stojí také 300 tis. nebo víc, nemusíš nikoho nabourat, stačí, že někoho srazíš - třeba ožralu. Což mi za ty stresy nestojí, ušetřit pár kaček na pojistném a jezdit bez něj :roll:

Dotazy ? :twisted:
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Dan td
Site Admin
Příspěvky: 3339
Registrován: 12. 02. 2003 14:17
Bydliště: Netuníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dan td » 22. 11. 2005 16:47

Koukám, že mě Fx předběhl :P

Databáze pojištěných aut je na netu, zkusím si vzpomenout na adresu a kdyžtak to sem hodím.
http://www.e39.cz

Nic z toho, co píšu není pravda. Vymýšlím si, abych byl zajímavější ...

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 22. 11. 2005 16:50

Dan td píše:Koukám, že mě Fx předběhl :P

Databáze pojištěných aut je na netu, zkusím si vzpomenout na adresu a kdyžtak to sem hodím.
https://ic.ckp.cz/ic_www/servlet?_page= ... PZ&lngID=1
Patrně myslíš tohle, ale tam ty informace nejsou stoprocentně spolehlivé. Pro orientaci ale stačí. Nově pojištěné vozidlo se tam má objevit cca do týdne, nevím, po jaké době neplacení se ale vyřazuje...
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 22. 11. 2005 16:58

Na ty bonusy jsem ti už odpověděl, Dan doplnil to, co jsem zapomněl napsat já- že bezeškodní průběh se počítá za dobu, kdy bylo auto pojištěné...

150 Kč je možná bejkárna, ale je to i defakto poplatek za skladování starých značek a veškerých dokladů - a věř, že jich v depozitu nemají zrovna málo...

Za popsaný techničák by ti měli vystavit nový bez poplatku.

EDIT: Jeste k ty databazi - mne slo o databazi, ktera ti ukaze, jestli je auto prihlaseny a zaroven nema nebo ma povinny ruceni. Tahle databaze ti zjisti, jestli a kde ma auto ruceni, kdyz uz znas SPZtku...
Naposledy upravil(a) Fx dne 22. 11. 2005 17:24, celkem upraveno 1 x.
E39 535i sedan

Odpovědět