Karoserie - Jak narvat lištu bočního okénka kupé zpátky?

Pouze pro čtení, zde sbíráme nejčastější "moudra" v souvislosti s BMW E30.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sukura
Příspěvky: 127
Registrován: 22. 10. 2004 09:06

Karoserie - Jak narvat lištu bočního okénka kupé zpátky?

Příspěvek od sukura » 04. 07. 2005 05:52

Jak mám nacpat zpět tu lištu z bočního zadního okýnka v coupe,když už jsem tam dal zpátky okno..ale ta sviňa tam nejde..na to bude zas naky figl...diky

Uživatelský avatar
sukura
Příspěvky: 127
Registrován: 22. 10. 2004 09:06

Příspěvek od sukura » 06. 07. 2005 14:22

Takže v jednom autoskle mi řekl týpek,že to na BMW nikdy nedělal. Ve druhém na to čuměl a říkal,že to taky nedělal,ale byl odvážnější a říkal,že by do toho šel,ale až bude mít míň práce (točil něco o tom, že by se to muselo namazat a pak opatrně nabouchávat gumovým kladivem). pak jsem byl v BMW servise a tam měl mechanik volno,ale jeden člověk říkal,že to někdo při tom tónování posral,že ta lišta se do té gumy musí vrazit už předtím,než se sklo usadí do auta. Takže jsem přijel domů a zkoušel oboje-při samotném naolejování a vtloukávání přímo na autě to nešlo-takže okna znova ven. Spodek se dá prostě vsunout bokem..nasadíte kolejničku a taháte..ale je to asi ta nejhorší práce. bez naolejování to šlo úplně hrozně..na okno skapalo asi deci mého potu.(při druhém okně už jsem to namazal a šlo to o něco málo líp).Tu horní část pak asi těžko jen tak nasunete (protože není rovná)..takže naolejovat a pak vmáčknout lištu do drážky..jde to pak docela lehce.No pak okýnko zpátky na auto (nejlépe nechat někým přitlačovat) a zevnitř rvát přes okraj dovnitř tu těsnící gumu..dá se to vklidu bez provázku. Doporučuju švýcarský nůž (Victorinox) a použíz z něj otvírák na lahve (se šroubovákem).. tím se ta guma natahuje úplně lehce (začal jsem vždy u předního horního rohu a pak postupně v obou směrech k zadnímu dolnímu oblouku)...pak ještě přišroubovat ty 2 matky na sloupku (+ krycí lišta zvenku v zadní části).nevím jak je to u chroma.

Odpovědět