Montaz Angel Eyes

Vylepšení, úpravy - cokoliv co se udělá jinak, než jak bylo vymyšleno ve fabrice BMW.
(Turbo, podvozky, sportovní úpravy...)
Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Montaz Angel Eyes

Příspěvek od Spolecnik » 10. 02. 2009 22:15

Ahoj treba se to nekomu bude hodit je to postup kterym jsem to delal

Svetla se sundaji t plastovych drzaku
http://www.youtube.com/watch?v=8iEXS9C4 ... re=related

Je dobre z tech svetel sundat i ty stelovaci srouby pak tam neprekazi

ObrázekObrázek

Je dobre si vse popisovat predejde se tak k problemu co kam patri

Obrázek

POTKAVACI SVETLA:

Sunda se parabola s cockou ( jsou to tri sroubky)

Sunda se sklo (oddelit sklicka od tela svetel )
Je nekolik zpusobu : a) V troube
b) Horkovzdusnou pistoli (doporucuji)
Ja to delam horkovzdusnou pistoli. Rovnomerne nahrivam po celem obvodu nekolik minut a pak zkousim zda to povolilo a sundamde je video z netu : http://www.youtube.com/watch?v=IkHZV5X3 ... re=related
Sklicka a plastove telo se ocisti od zbytku lepidla.

Obrázek

Vyjme se i plastove clonitko

Obrázek

Aby jse krouzky vesli pod sklicko je nutne vyriznout vetsi otvor plastoveho clonitka (o kolik se zvetsi otvor se lisi podle typu svetel Hella ci Bosch ) a celkove clonitko snizit
(Otvor zvetste rovnomerne je dobre zkouset to na cocku aby nebyl moc velky a neprosvitalo tak svetlo z paraboli pokud se to nepodari da se to opravit cenym silikonem plati jen pro cernou optiku)

Pred
Obrázek

A po
Obrázek

Obrázek Obrázek

Ted se tam krouzek vejde

Dale se u otvoru pro parkovacku vyvrtaji dve dirky zkrz aby se dala protahnout kabelaz od krouzku

Obrázek

Ted je vse pripravene pro montaz krozku.
Na montuneme parabolu s cockou.
Prilepime snizene clonitko na telo svetla ( na lepeni jsem pouzil tavnou pistoli).
Provlekneme kabelaz krouzku vyvrtanymi otvory.
Obrázek
Krouzek prilepime na clonitko (na prilepeni jsem pouzil ty lepici oboustranne pasky )
Obrázek Obrázek Obrázek
Prilepime ocistene sklo na telo svetla a zatizime ( ja pouzil cerny silikon )


Dalkove svetlo

Stejnym zpusobem jako u potkavacek sundame sklo a take ocistime sklo a parabolu

Pokud chcete krize musi se vyvrtat otvory do paraboly

Obrázek Obrázek

V horni casti vyvrtame dva otvory pro kabelaz krouzku

Krize se musi upravit pro zabudovani krouzku
Zmeri se vyska a vnitrni prumer krouzku. Prumer se odecte od delky listu krize a vydeli dvema a vyska se jen odecte od vysky listu krize. Tim dostaneme o kolik se upravy vyrezy na krouzky

Pred

Obrázek

Po

Obrázek

Ted je vse pripravene pro zabudovani krouzku do krize.

Zabudujeme kriz do paraboly a na vnejsi strane ohneme packy krize dojde tak k jeho fiksaci

Obrázek Obrázek

Dvema vyvrtanymi otvory protahneme kabelaz krouzku.
Krouzek zabudujeme do vyrezu krize
Nalepime ocistene sklo na parabolu a zatizime

Tod vse pokud bude neco nejasne tak mi napiste rad doplnim


Hotova svetla

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Svetla v realu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek


NA fotkach jsou bosche ty helly jeste nemam hotove :oops:
Naposledy upravil(a) Spolecnik dne 17. 03. 2009 21:47, celkem upraveno 2 x.

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 11. 02. 2009 18:38

TY stelovaky musis hodne namazat fakt hodne at to tam plave a pak na tech cernejch koncich zmacknes ty pacicky a melo by to jit ven

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 11. 02. 2009 18:53

Foto doplneno

Tady jak vypadaji vycistene stelovaci srouby

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ráďula
Příspěvky: 197
Registrován: 02. 06. 2003 14:20
Bydliště: u Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Ráďula » 12. 02. 2009 10:02

ni takového neplánuju... jen dotázek, na co jsou v dálkovejch ty křížky?
320i

Uživatelský avatar
Daudgen
Příspěvky: 756
Registrován: 06. 08. 2008 20:35

Příspěvek od Daudgen » 12. 02. 2009 10:12

Tu Radula: jsou tam od toho aby to světlo vypadalo černě....znáš to ne? Černý a Nebezpečný:D nepletu se spolecniku ze?
Obrázek
BMW 530dAt M-paket - Dailycar
BMW 544iAt - 400m 15,51 - Plný auto lidí a plnej kufr :D
BMW 320i - Showcar, funcar, oldcar etc.

euromen
Příspěvky: 2050
Registrován: 13. 06. 2005 10:39
Bydliště: Děčín

Příspěvek od euromen » 12. 02. 2009 10:43

Kája se nám v práci evidentně nudil a očistil si štelováky...
Ráďula píše:ni takového neplánuju... jen dotázek, na co jsou v dálkovejch ty křížky?
ty sou tam proto aby se nesnížila svítivost světel a přitom světla byly opticky černý.. u potkávaček ti světlo rozptyluje čočka
dočasný konec BMW :-(

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 12. 02. 2009 10:59

chlapi hledal jsem kde sehnat ty krouzky a nasel jsem koukam ze je k nim i fotka jednoho z clenu http://www.dolej-olej.cz/0/ccfl-angel-e ... ile-3.html

jestli vite o levnejsich klidne sem s nima :D
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 12. 02. 2009 14:41

jo jeste takovej dotaz abych ukazal ze sem spravnej blbec :D
kam a jak se zapojujou ty krouzky?nebo kam a jak to doporucujete :?: :wink:
ObrázekObrázek

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 12. 02. 2009 19:17

Ty stranky cos nasel jsou zdejsiho clena Fx i ja mam krouzky od neho a nejen ja muzu jen doporucit. Rozhodne nedoporucuji ty zlute co prodavaj v tuzing shopech . Jinak se zapojuji misto parkovacek :wink:

To Euromen prace mam dost ale kdyz je prilezitost proc ne :lol:

pedro
Příspěvky: 550
Registrován: 27. 08. 2007 15:53
Bydliště: praha 5

Příspěvek od pedro » 12. 02. 2009 22:41

koukám že se to asi vyplatí víc než koupit komplet černý světla AE za 6tis :D nejde nějak udělat aby ty skla byli upe čirý, aby to fakt bylo tak jako kdybych koupil ty světla v tuning shopu? a ještě mě tak napadá, ty světla z obchodu maji ty kroužky po celým obvodu, tady u těch kroužků co tu máte je jakoby mezera nahoře, to mi to trochu kazí :D snad nebudu za blbce nemám s tím žádné zkušenosti :D díky ;)

Uživatelský avatar
Fx
Příspěvky: 6343
Registrován: 26. 11. 2003 14:32
Bydliště: Pohádková říše

Příspěvek od Fx » 13. 02. 2009 00:08

pedro píše:koukám že se to asi vyplatí víc než koupit komplet černý světla AE za 6tis :D nejde nějak udělat aby ty skla byli upe čirý, aby to fakt bylo tak jako kdybych koupil ty světla v tuning shopu? a ještě mě tak napadá, ty světla z obchodu maji ty kroužky po celým obvodu, tady u těch kroužků co tu máte je jakoby mezera nahoře, to mi to trochu kazí :D snad nebudu za blbce nemám s tím žádné zkušenosti :D díky ;)
Ta mezera je daná technologií - tady nahoře končí ta trubice a je třeba od ní vyvést napájení. Ty, co jsou v shopech, jsou podsvícené buď také tak, že je nahoře mezera a světlo je rozvedeno plexisklem (není rovnoměrné), nebo je kroužek plný a podsvícen jedno či vícebodově, to také není rovnoměrně osvětlené. Každá z těch technologií má svá pro a proti ;)

Úplně čirá skla jdou dát na potkávačky s čočkou, u dálkových si tím trochu zkazíš místo, kam ti dopadá světlo, což mi přijde celkem podstatný. Čiré světlomety mají čirému sklu uzpůsoben tvar paraboly, tj. tvar paraboly nahrazuje funkčně vroubkování na světlometu.
E39 535i sedan

Uživatelský avatar
Tomis9
Příspěvky: 121
Registrován: 07. 11. 2008 23:55
Bydliště: Klášter Hradiště n./Jizerou

ccfl

Příspěvek od Tomis9 » 16. 02. 2009 20:33

koukni se na www.Bmwstyle.cz tam jsou za 1300kč a dobrej seriál já je tam mám taky a vypadá to opravdu dobře doporučuji :) :)

Uživatelský avatar
Tomis9
Příspěvky: 121
Registrován: 07. 11. 2008 23:55
Bydliště: Klášter Hradiště n./Jizerou

Příspěvek od Tomis9 » 16. 02. 2009 21:24

jasný no, jen jsem poslal další odkaz kdyby někdo chtěl. já jsem zatim problém neměl akorát když je vlhko jako třeba když chumelí tak mi chvilku svítěj světle růžově ale jenom některý! Nevíš co to dělá? jinak fungují dobře jenom když je vlhko než se ohřejou.

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 16. 02. 2009 21:29

no me to delalo taky a je to tim ze nejaky spoj je spatny ted uz mi to nedela . A taky to dela baterka kdyz je slaba nebo kdyz je malo nabita

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 18. 02. 2009 00:39

tak jsem dneska nastesti uspesne oddelil skla ze svetel a reknu vam nemit dve lampy navic bych bych uz shanel dalsi svetla ale tim nechci nikoho odradit pac ja sem desne netrpelivej clovek a spechal sem no a prvni dve mi kruply pri oddelovani....

ja bych nekomu kdo se do toho hodla pustit radil opravdu trpelive nejde to uspechat a mam takovej pocit ze u prvniho svetla sem to mozna zahral moc pac mam opravdu silnou horkovzdusku....ale to je jen pocit kazdopadne uz to tam zejtra budu bastlit ale mam jeste trochu dotazek cim radite slepit zpet ty skla?necekam ze mi nekdo poradi to nejlepsi ale proste neco optimalniho :wink:
ObrázekObrázek

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 18. 02. 2009 14:44

no ja jsem to lepil obycejnym cernym silikonem za 120 kc aa spokojenost

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 18. 02. 2009 21:10

jeste mam dotaz...ty kabilky od tech cernejch krabicek jsi strihal nebo jdou krasne ty konektory do neceho zastrcit?ja to tady koumam a nejak mi to hlava nebere...a ve finale jsi tam tu zastrcku na zarovku parkovacky dal zpet prazdnou nebo jak to mas reseny?omlouvam se za svou pripadnou hloupost ale mam to tu rozdelany a potrebuju to spravne dodelat aby vse bylo ok tak sry:)
ObrázekObrázek

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 19. 02. 2009 15:20

Tak poprve jsem to strihal ale dela to neplechu co se studenaku tyce a zastrcku na parkovacku jsem tam vratil prazdnou ale ted po druhe jsem nic nestrihal.

Uživatelský avatar
navalone
Příspěvky: 345
Registrován: 03. 08. 2008 10:49
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvek od navalone » 19. 02. 2009 17:34

aha dobre ale ja porad nejak nevim kam si zastrcil ten cervenej s cernym :? kdyz jsi je teda ted po druhy nestrihal....takovy pidi konektory vubec nemam kam zastrcit :oops:
ObrázekObrázek

Spolecnik
sponzor E30.cz
Příspěvky: 2440
Registrován: 08. 10. 2007 10:18

Příspěvek od Spolecnik » 19. 02. 2009 20:06

jo tak ty jsem ted jeste nezapojil prave uvazuji jak to udelat abych je nestrihal :oops:

Odpovědět