Samosvorný diferenciál - zlatokopové

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 6122
Registrován: 16. 07. 2004 17:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety » 06. 11. 2008 00:12

Tak pokud mohu přispět trochu do téhle diskuze, tak bych rád napsal, že na každém tom názoru vidím určitou část se kterou souhlasim. Vzhledem k tomu, že patřím do toho užšího kamarádského výběru, o kterém psal Vasa, tak mám na věc podobnej názor jako bmwm3. Nicméně na druhou stranu mi připadá, že dnes by chtěl každej všechno zadarmo nebo za pakatel, nicméně chtěl by s tím potom okouzlit celej svět. 17" kola i s novejma gumama jsou dneska pro každýho za 6tis. drahý, dát za origo vejfuk 2tis. je moc, vždyť polská replika už se prodává za 1600,- ....a tak bych mohl pokračovat. Ale jestli prostě většina lidí tady chce mít hezkou E30, která funguje tak jak má a není to pouze hromada shnilýho šrotu, tak za to musí něco zaplatit...to se nedá nic dělat. Nelíbí se mi, když tady někdo koupí auto za 8tis. a pak se ho snaží rozprodat za 60tis. (jako to tenkrát dělal Flery), ale na druhou stranu proč ne ?! Když se najde někdo kdo to koupí.

Věřím, že se tu najdou lidi, kteří by Vácovi, Méďovi nebo Fikuxovi napsali, že od nich to jejich auto za 50 koupí. Ty přirovnávám k těm, co nechtěj dát 10 za diff :) Já bych ho taky nevzal, ale to je věc jiná. Najde se třeba někdo kdo to koupí a tak proč ne ?!

Mimochodem nevim jak to dělá Jirka Savka a BMW a bůh ví kdo ještě, nicméně já si samosvor složil za půl dne. Nějaký vymezování vůle jsem četl na internetu z jedoucího vlaku, mám najeto okolo 5tis. a samosvor svoří :twisted: A to jsem blbej fízl :wink:

Uživatelský avatar
Bajzík
Příspěvky: 3381
Registrován: 17. 08. 2004 08:08
Bydliště: Okr. J. Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajzík » 06. 11. 2008 02:04

Koukám kam se odebrala myšlenka o svoru :)
Jak to tak pozoruju tak každej co tu něco prodává je špatnej protože připravuje ostatní o peníze. Osobně něž abych něco podal pod cenou tak to raději nechám doma. Zkušenosti s některýma mě už opravdu přesvědčili, že jsou lidi svinstvo (čest vyjímkám)

Jeden poslední příběh:
nedavno mi někdo SMSkoval, že chce blinkry tak jsem odpověděl jo mam volat. no když to zkrátím tak jsem měl posílat blinkry za 100kč na dobírku a komunikovat s tímto pánem přes sms. už nasranej JSem mu odpověděl 300kč platba na účet. další sms byla ne není blbej, že mu pak nic nepošlu. říkám si asi bude sranda, tak odepisuju, že mu tedy pošlu na dobírku zmačkané noviny. no a dále už šlo jen o urážky a výhružky. tak vytáčím číslo a chci si to s nim vyříkat on něco zamumlá a položí to. dále jsem ho poslal tam kam patří, tel už nebral. Nechá si mě zjistit přes číslo účtu a že mi rozbije hubu :lol: , říkám si no rachot, posílám mu svou adresu, že ho čekám dnes v 19.00. prej je v tu dobu v praci a neflaka se na poli jako já. přitom jeho čestina byla na úrovni 3. třídy.

Sháněl jsem rezervu a aby byla jak nová byla tu nabídka tak tam volám a ptám se na stav ten je samozřejmě supr a je jak nová. foto je prý zbyteČný. říkám ok domluvím to s kamarádem z Prahy on mi tam dojede. No když se to dostalo ke mně tak jsem z hůzou zjistil že kol v takovým stavu mám doma vic než dost.
A pak se mi může někdo divit. Nikoho jsem tady neojebal a když už byl nějaký problém tak jsem to řešil. Tohle chování už mě unavuje takže nevím o jakým KLUBU tady mluvíte.

Uživatelský avatar
BOOST
E30.cz mecenáš
Příspěvky: 4835
Registrován: 07. 09. 2003 20:55
Bydliště: Někde kolem středu

Příspěvek od BOOST » 06. 11. 2008 06:29

Bajzík píše:Koukám kam se odebrala myšlenka o svoru :)
Jak to tak pozoruju tak každej co tu něco prodává je špatnej protože připravuje ostatní o peníze. Osobně něž abych něco podal pod cenou tak to raději nechám doma. Zkušenosti s některýma mě už opravdu přesvědčili, že jsou lidi svinstvo (čest vyjímkám)

Jeden poslední příběh:
nedavno mi někdo SMSkoval, že chce blinkry tak jsem odpověděl jo mam volat. no když to zkrátím tak jsem měl posílat blinkry za 100kč na dobírku a komunikovat s tímto pánem přes sms. už nasranej JSem mu odpověděl 300kč platba na účet. další sms byla ne není blbej, že mu pak nic nepošlu. říkám si asi bude sranda, tak odepisuju, že mu tedy pošlu na dobírku zmačkané noviny. no a dále už šlo jen o urážky a výhružky. tak vytáčím číslo a chci si to s nim vyříkat on něco zamumlá a položí to. dále jsem ho poslal tam kam patří, tel už nebral. Nechá si mě zjistit přes číslo účtu a že mi rozbije hubu :lol: , říkám si no rachot, posílám mu svou adresu, že ho čekám dnes v 19.00. prej je v tu dobu v praci a neflaka se na poli jako já. přitom jeho čestina byla na úrovni 3. třídy.

Sháněl jsem rezervu a aby byla jak nová byla tu nabídka tak tam volám a ptám se na stav ten je samozřejmě supr a je jak nová. foto je prý zbyteČný. říkám ok domluvím to s kamarádem z Prahy on mi tam dojede. No když se to dostalo ke mně tak jsem z hůzou zjistil že kol v takovým stavu mám doma vic než dost.
A pak se mi může někdo divit. Nikoho jsem tady neojebal a když už byl nějaký problém tak jsem to řešil. Tohle chování už mě unavuje takže nevím o jakým KLUBU tady mluvíte.
Každej má nějaké špatné zkušenosti. Bohužel těch zmrdů, co se chovají, jak popisuješ, je čím dál víc. No nicméně brát to takovýmhle způsobem, že teda rovnou jsou všichni zmrdi, to mě se teda taky moc nelíbí. Vždycky se chovám ke každému podle toho, jaké je s ním jednání. Už po několikátý je tu napsaná věta v tomhle smyslu: "Jak to tak pozoruju tak každej co tu něco prodává je špatnej protože připravuje ostatní o peníze". Nechápu proč, psal tu někdo, že by se měli v klubu dávat věci zadarmo, nebo prodávat pod cenou? Je třeba takovej svor za menší cenu něž 10t pod cenou? Že se v klubu najdou zmrdi, tomu nejde zabránit, to je stejný všude. Ale brát to rovnou tak, že jsou všichni zmrdi, no nevím. Já to pořád beru tak, že je tu spousta lidí, který jsou slušný, jsou opravdu zapálení do E30 a těm já rád něco klidně i daruji nebo prodám i s tím, že na tom nebudu mít žádný zisk, proč bych taky měl mít na všem nějaký zisk. U mě je to přesně jako to napsal bmwm3, na vydělávání peněz chodím do práce a klub beru jako srdcovou záležitost, kde jsou podobný blázni, zapálení do E30. Problém je to, že dneska je každý "obchodník" 24 hodin denně a jakmile někdo něco chce, tak zaplať a já ti pomůžu. Už se dneska ani nedivím tomu, že když někdo pomůže s něčím kamarádovi, tak to chce zaplatit, z čehož je mi na blití.
E30 340ic V8 6q- EX
E39 M5-AC Schnitzer shortshift, AC Schnitzer racing wheels type III 19", AC Schnitzer rear roof spoiler, AC Schnitzer ECU, AC Schnitzer suspension, LPG-power :twisted:
SUZUKI GSX-R 600 K6 - GSX-R 1000 K7 :twisted:

Uživatelský avatar
Max-Max
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 8452
Registrován: 04. 10. 2003 02:25
Bydliště: Košice, +421948901915

Příspěvek od Max-Max » 06. 11. 2008 08:57

ono je to mozna takhle - mam luxusni speru a mam ji na prodej... nabidnu ji na foru... kdyz projevi zajem nakej kokot ktreej je tady hustej a moc chytrej, cena je treba 8... kdyz zavola Vasa a rekne, hele, potrebuju ji, tak cena bude mozna 3, a i to bych premyslel zda to neni moc... je to presne o tom, zda je zajem a kdo ten zajem projevil... je hodne zajmu od vic lidi? pobijte se o to.... ja x krat koupil cele auto kvuli JEDINE soucastce, tu sem pouzil pro sebe a nevidim duvod, proc bych treba dobrej motor mel nabizet za 5, kdyz jednoduse nejsou a vim ze dostanu 10.... kdyz to dotahnu do absurdity, tak bych mel tedy i auto zde na foru prodavat levnejc... kdyz nekdo potrebuje pomoc, radu, ok, na to je klub, ale klub za mne slozenky platit nebude, sorry panove, od toho je prave moznsot vydelat kdyz vim ze muzu a neni to kradenej dil.

kazdemu, kdo kupuje neco pohybliveho a ne jen kus plastu rikam - je to stara vec, nenutim te to koupit a nevim, co se s tim stane zitra... pokud jsou dobre vztahy, nemam problem vratit penize, pokud je to hnup, vetsinou s nim kseft ani neuzavru, na tech par tisic za neco seru nez bych se mel s nekym srat.
325i, 635CSiA, FJR 1300A, W638 V220

Lukas-e21
Příspěvky: 4744
Registrován: 12. 02. 2003 21:31
Bydliště: Prague

Příspěvek od Lukas-e21 » 06. 11. 2008 10:29

Max-Max píše:ono je to mozna takhle - mam luxusni speru a mam ji na prodej... nabidnu ji na foru... kdyz projevi zajem nakej kokot ktreej je tady hustej a moc chytrej, cena je treba 8... kdyz zavola Vasa a rekne, hele, potrebuju ji, tak cena bude mozna 3, a i to bych premyslel zda to neni moc... je to presne o tom, zda je zajem a kdo ten zajem projevil... je hodne zajmu od vic lidi? pobijte se o to.... ja x krat koupil cele auto kvuli JEDINE soucastce, tu sem pouzil pro sebe a nevidim duvod, proc bych treba dobrej motor mel nabizet za 5, kdyz jednoduse nejsou a vim ze dostanu 10.... kdyz to dotahnu do absurdity, tak bych mel tedy i auto zde na foru prodavat levnejc... kdyz nekdo potrebuje pomoc, radu, ok, na to je klub, ale klub za mne slozenky platit nebude, sorry panove, od toho je prave moznsot vydelat kdyz vim ze muzu a neni to kradenej dil.

kazdemu, kdo kupuje neco pohybliveho a ne jen kus plastu rikam - je to stara vec, nenutim te to koupit a nevim, co se s tim stane zitra... pokud jsou dobre vztahy, nemam problem vratit penize, pokud je to hnup, vetsinou s nim kseft ani neuzavru, na tech par tisic za neco seru nez bych se mel s nekym srat.

Zlatá slova.

100% souhlas.
MB S212 E350 BlueTec 4-matic
Děfka pro fsechno f autobazaru

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 6122
Registrován: 16. 07. 2004 17:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety » 06. 11. 2008 11:48

Taktéž mi Max mluví z duše

Uživatelský avatar
BALI
člen E30.cz
Příspěvky: 3366
Registrován: 04. 11. 2006 14:10
Bydliště: u máci

Příspěvek od BALI » 06. 11. 2008 11:55

přesně,max max to napsal dobře

Uživatelský avatar
bmwm3
Lon Don
Příspěvky: 2437
Registrován: 14. 08. 2003 08:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmwm3 » 06. 11. 2008 13:05

Max-Max píše:ono je to mozna takhle - mam luxusni speru a mam ji na prodej... nabidnu ji na foru... kdyz projevi zajem nakej kokot ktreej je tady hustej a moc chytrej, cena je treba 8... kdyz zavola Vasa a rekne, hele, potrebuju ji, tak cena bude mozna 3, a i to bych premyslel zda to neni moc... je to presne o tom, zda je zajem a kdo ten zajem projevil... je hodne zajmu od vic lidi? pobijte se o to.... ja x krat koupil cele auto kvuli JEDINE soucastce, tu sem pouzil pro sebe a nevidim duvod, proc bych treba dobrej motor mel nabizet za 5, kdyz jednoduse nejsou a vim ze dostanu 10.... kdyz to dotahnu do absurdity, tak bych mel tedy i auto zde na foru prodavat levnejc... kdyz nekdo potrebuje pomoc, radu, ok, na to je klub, ale klub za mne slozenky platit nebude, sorry panove, od toho je prave moznsot vydelat kdyz vim ze muzu a neni to kradenej dil.

kazdemu, kdo kupuje neco pohybliveho a ne jen kus plastu rikam - je to stara vec, nenutim te to koupit a nevim, co se s tim stane zitra... pokud jsou dobre vztahy, nemam problem vratit penize, pokud je to hnup, vetsinou s nim kseft ani neuzavru, na tech par tisic za neco seru nez bych se mel s nekym srat.
Jenže to je právě to, Ty jsi nekupoval to auto na kšeft, ale kvůli jedný jediný součástce, tak si zbytek prodáš, to je logický.
Ale na druhou stranu jsou tu lidí, který koupěj zrezlej sráč, o kterým nic neví a prodávaj to jako super kvalitu na největší palby.

A teď mě zase někdo nařkne, že jsem komouš, ačkoli teda volím ODS.

Konkrétně tady na fóru je docela dost lidí, co se na mě tvářej jako kamarádi a pak když na to přijde, tak mi napálej stejnou cenu jako nějákýmu otrapovi z ulice a ještě mi prodaj polorozmrdanej sráč..

Uživatelský avatar
[CZ]Airwolf[OC]
Příspěvky: 1073
Registrován: 29. 01. 2005 11:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od [CZ]Airwolf[OC] » 06. 11. 2008 13:47

bmwm3 píše:
Max-Max píše:ono je to mozna takhle - mam luxusni speru a mam ji na prodej... nabidnu ji na foru... kdyz projevi zajem nakej kokot ktreej je tady hustej a moc chytrej, cena je treba 8... kdyz zavola Vasa a rekne, hele, potrebuju ji, tak cena bude mozna 3, a i to bych premyslel zda to neni moc... je to presne o tom, zda je zajem a kdo ten zajem projevil... je hodne zajmu od vic lidi? pobijte se o to.... ja x krat koupil cele auto kvuli JEDINE soucastce, tu sem pouzil pro sebe a nevidim duvod, proc bych treba dobrej motor mel nabizet za 5, kdyz jednoduse nejsou a vim ze dostanu 10.... kdyz to dotahnu do absurdity, tak bych mel tedy i auto zde na foru prodavat levnejc... kdyz nekdo potrebuje pomoc, radu, ok, na to je klub, ale klub za mne slozenky platit nebude, sorry panove, od toho je prave moznsot vydelat kdyz vim ze muzu a neni to kradenej dil.

kazdemu, kdo kupuje neco pohybliveho a ne jen kus plastu rikam - je to stara vec, nenutim te to koupit a nevim, co se s tim stane zitra... pokud jsou dobre vztahy, nemam problem vratit penize, pokud je to hnup, vetsinou s nim kseft ani neuzavru, na tech par tisic za neco seru nez bych se mel s nekym srat.
Jenže to je právě to, Ty jsi nekupoval to auto na kšeft, ale kvůli jedný jediný součástce, tak si zbytek prodáš, to je logický.
Ale na druhou stranu jsou tu lidí, který koupěj zrezlej sráč, o kterým nic neví a prodávaj to jako super kvalitu na největší palby.

A teď mě zase někdo nařkne, že jsem komouš, ačkoli teda volím ODS.

Konkrétně tady na fóru je docela dost lidí, co se na mě tvářej jako kamarádi a pak když na to přijde, tak mi napálej stejnou cenu jako nějákýmu otrapovi z ulice a ještě mi prodaj polorozmrdanej sráč..
Nemuzes ocekavat, ze pro kazdeho budes VIP zakaznik, co dostane supercenu :wink:
Ex E30 318iS
Budoucí E36 - s pomoci DCho splneno :)

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 06. 11. 2008 15:11

bmwm3 píše:A teď mě zase někdo nařkne, že jsem komouš, ačkoli teda volím ODS.

Konkrétně tady na fóru je docela dost lidí, co se na mě tvářej jako kamarádi a pak když na to přijde, tak mi napálej stejnou cenu jako nějákýmu otrapovi z ulice a ještě mi prodaj polorozmrdanej sráč..
Já se jim Michale ani moc nedivím.



Myslím, že vím, proč vzniklo toto téma. Myslím, že znám pohnutky iniciátora této do prdele vedoucí diskuze.
"bmwm3" poptával před nějakým časem samosvor do e36. Samosvorů v e36 moc nebylo, a proto je jejich tržní cena všeobecně vyšší než cena samosvoru třeba do 535i E34, kterejch je snad nejvíc – každá druhá 535i e34 měla samosvor.

Průměrná cena samosvoru na e36 je přes 10k – ne 3,5k,… .

Proč k tomuto tématu, ale přispívám. Protože chci upozornit na podobnou amorálnost jakou je prodávat bližním něco za tržní ceny ( já to za amorálnost nepovažuju ). Řekl bych, že se jedná o daleko horší vlastnost. Je to neomalenost - vychcanost. Neomalenost, kterou v mých očích jednou ( naposled ) prezentoval autor tohoto povzdechu nad amorálností některých druhých z nás :twisted: - „bmwm3“. Mám s ním jednu zkušenost. Poptával řj ABS do e30. Měl jsem dvě. Tak jsem mu ji nabídl. Znám ho od počátku, kdy se tady objevil. Vždy na mě dělal jen nejlep&scaron ;í dojem. Napsal jsem mu, ať mi navrhne cenu. Řekl mi, že mi dá 300,-. Normální tržní cena řj ABS byla minimálně 1000,-. Ale mě to bylo jedno. Byl jsem srdcař a přál jsem srdcařům a bylo to pro Michala. Tak jsem souhlasil. Pak měl ještě jednu prosbu, jestli, když se budu motat na čerňáku, jestli bych mu to nemohl hodit do práce na Prosek. Opět jsem v nějakém, snad zatmění mysli, souhlasil. Chtěl jsem se s ním setkat,… - namluvil jsem si pozitivní důvody, proč udělat takovou píčovinu – prodávat něco cca 700,- pod cenou a ještě mu to dovést. Prakticky těch 300,- projet.

No, když jsem se dosral po cca 45 minutách jízdy v zácpě na Prosek, zavolal jsem mu – další peníze do hoven( někdo by řekl malichernost, ale mě už to jedno nebylo ). Setkal jsem se s nasraným Michalem. Chtěl si u mě ještě rozměnit „litra“. A divil se, že mu k tomu nedávám nějakou tašku. Přivezl jsem mu obě řj, aby si vybral hezčí. Ještě se nestyděl vybrakovat relátka, který byly na tý řj, co si nebral. Ani mi nepoděkoval za to, že jsem mu to přivezl – jak by mohl, byl přece nasranej na někoho v práci….

Já jsem si v tu chvíli připadal jako blbec. Sralo mě to.

Jsem mu, ale za tu zkušenost vděčen – stálo mě to jen cca 300,-. Od té doby seru na každého, a zvlášť na toho, kdo na mě dělá dobrej dojem ( děda mi dycky řikal, nevěř tomu, kdo se na tebe směje, většinou něco bude za svou přízeň chtít ) . Mám tu jen několik málo lidí, pro které rád něco udělám, aniž bych za tím hledal nějaký profit = vrácení nákladů,…

Ale jinak to sázím, padni, komu padni. Mám rád obchodování s lidmi, kteří jsou ochotni dobře zaplatit. A nesnáším jejich opak – nesolventní žvanily, kteří pořád něco poptávají = otravují všechny, nikdy jim není žádná nabídka dobrá – jak psal třeba Dantd,..

A nemá cenu o tom dál psát. Chtěl jsem jen upozornit, zdůraznit, že by si měl každej hlavně zamést před vlastním prahem než začne moralizovat. Za kolik, že nabízí třeba pan „Vasa“ ten M-Packet ? Za 9600,- ? Tak ať nemoralizuje o cenách. Pro srdcaře by ho měl dát maximálně za půlku, snad.

Každá mince má 2 strany a nic není černobílý.
Míru zdar a ODS zvlášť. :twisted:
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 6122
Registrován: 16. 07. 2004 17:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety » 06. 11. 2008 15:16

Celej článek mě trochu pobavil, nicméně jedno bych si dovolil obhájit. Věřim tomu, že kdybych přišel za Vasou já nebo kdokoliv z toho užšího kruhu přátel E30, jistě bychom ten m-packet za půlku dostali :wink: Stejně tak by to bylo obráceně. Nicméně ve většině věcí na které poukazuješ s tebou souhlasím

Uživatelský avatar
Vasa
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 3034
Registrován: 17. 05. 2005 17:30
Bydliště: Plzeň +420775466722

Příspěvek od Vasa » 06. 11. 2008 15:36

DAN píše:
A nemá cenu o tom dál psát. Chtěl jsem jen upozornit, zdůraznit, že by si měl každej hlavně zamést před vlastním prahem než začne moralizovat. Za kolik, že nabízí třeba pan „Vasa“ ten M-Packet ? Za 9600,- ? Tak ať nemoralizuje o cenách. Pro srdcaře by ho měl dát maximálně za půlku, snad.

Koukam, ze v kazdem druhem prispevku si mne nekdo bere do huby :)

Tak treba pane "Dane", konkretne s tim M-Techem 1..., ver tomu ze kdyby ho chtel Tweety (tech lidi je vic) tak mu ho dam treba zadara. Nestavim penize (nejsem z tech co by byli za vodou a kacky se hodej vzdy) nad kamarady a kdyz vim, ze bude mit radost, klidne to udelam. Nevadi mi kdyz mi pred domem stoji 7 mesicu Zahyho auto a nevadi mi zaplatit za odtahovku tohodle auta ke mne na chatu. Proste to udelam, protoze vim, ze kdyz budu potrebovat ja, tak pro mne tech par lidicek pro ktere tyhle veci obcas delam mi kdykoliv pomohou (pokud je to v jejich silach) a mohu se na spolehnout. Ano jsem mozna naivni a nekdy se mohu splest, ale za tech usmudlanych par tisic. Kc prodelku mi to stoji. Ver tomu nebo ne. A je jedno zda to jsou letiti clenove nebo novacci.
Je to proste o lidech a mozna u vas v Repove (posta Prdelakov) pane "Dane" je to jinak...
Naposledy upravil(a) Vasa dne 06. 11. 2008 15:52, celkem upraveno 2 x.
90' 318iT M40 410tkm / 87' 325i M20 96tkm / 86' 316 M10 BaurTC 80tkm / 85' 325e M50 284tkm / 83' 318i M10 129tkm / 85' 325e M20 226tkm

Uživatelský avatar
bmwm3
Lon Don
Příspěvky: 2437
Registrován: 14. 08. 2003 08:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmwm3 » 06. 11. 2008 15:36

DAN píše:
bmwm3 píše:A teď mě zase někdo nařkne, že jsem komouš, ačkoli teda volím ODS.

Konkrétně tady na fóru je docela dost lidí, co se na mě tvářej jako kamarádi a pak když na to přijde, tak mi napálej stejnou cenu jako nějákýmu otrapovi z ulice a ještě mi prodaj polorozmrdanej sráč..
Já se jim Michale ani moc nedivím.



Myslím, že vím, proč vzniklo toto téma. Myslím, že znám pohnutky iniciátora této do prdele vedoucí diskuze.
"bmwm3" poptával před nějakým časem samosvor do e36. Samosvorů v e36 moc nebylo, a proto je jejich tržní cena všeobecně vyšší než cena samosvoru třeba do 535i E34, kterejch je snad nejvíc – každá druhá 535i e34 měla samosvor.

Průměrná cena samosvoru na e36 je přes 10k – ne 3,5k,… .

Proč k tomuto tématu, ale přispívám. Protože chci upozornit na podobnou amorálnost jakou je prodávat bližním něco za tržní ceny ( já to za amorálnost nepovažuju ). Řekl bych, že se jedná o daleko horší vlastnost. Je to neomalenost - vychcanost. Neomalenost, kterou v mých očích jednou ( naposled ) prezentoval autor tohoto povzdechu nad amorálností některých druhých z nás :twisted: - „bmwm3“. Mám s ním jednu zkušenost. Poptával řj ABS do e30. Měl jsem dvě. Tak jsem mu ji nabídl. Znám ho od počátku, kdy se tady objevil. Vždy na mě dělal jen nejlep&scaron ;í dojem. Napsal jsem mu, ať mi navrhne cenu. Řekl mi, že mi dá 300,-. Normální tržní cena řj ABS byla minimálně 1000,-. Ale mě to bylo jedno. Byl jsem srdcař a přál jsem srdcařům a bylo to pro Michala. Tak jsem souhlasil. Pak měl ještě jednu prosbu, jestli, když se budu motat na čerňáku, jestli bych mu to nemohl hodit do práce na Prosek. Opět jsem v nějakém, snad zatmění mysli, souhlasil. Chtěl jsem se s ním setkat,… - namluvil jsem si pozitivní důvody, proč udělat takovou píčovinu – prodávat něco cca 700,- pod cenou a ještě mu to dovést. Prakticky těch 300,- projet.

No, když jsem se dosral po cca 45 minutách jízdy v zácpě na Prosek, zavolal jsem mu – další peníze do hoven( někdo by řekl malichernost, ale mě už to jedno nebylo ). Setkal jsem se s nasraným Michalem. Chtěl si u mě ještě rozměnit „litra“. A divil se, že mu k tomu nedávám nějakou tašku. Přivezl jsem mu obě řj, aby si vybral hezčí. Ještě se nestyděl vybrakovat relátka, který byly na tý řj, co si nebral. Ani mi nepoděkoval za to, že jsem mu to přivezl – jak by mohl, byl přece nasranej na někoho v práci….

Já jsem si v tu chvíli připadal jako blbec. Sralo mě to.

Jsem mu, ale za tu zkušenost vděčen – stálo mě to jen cca 300,-. Od té doby seru na každého, a zvlášť na toho, kdo na mě dělá dobrej dojem ( děda mi dycky řikal, nevěř tomu, kdo se na tebe směje, většinou něco bude za svou přízeň chtít ) . Mám tu jen několik málo lidí, pro které rád něco udělám, aniž bych za tím hledal nějaký profit = vrácení nákladů,…

Ale jinak to sázím, padni, komu padni. Mám rád obchodování s lidmi, kteří jsou ochotni dobře zaplatit. A nesnáším jejich opak – nesolventní žvanily, kteří pořád něco poptávají = otravují všechny, nikdy jim není žádná nabídka dobrá – jak psal třeba Dantd,..

A nemá cenu o tom dál psát. Chtěl jsem jen upozornit, zdůraznit, že by si měl každej hlavně zamést před vlastním prahem než začne moralizovat. Za kolik, že nabízí třeba pan „Vasa“ ten M-Packet ? Za 9600,- ? Tak ať nemoralizuje o cenách. Pro srdcaře by ho měl dát maximálně za půlku, snad.

Každá mince má 2 strany a nic není černobílý.
Míru zdar a ODS zvlášť. :twisted:
Proč jsi mi tohle nikdy neřekl do očí?
Mně teda nikdy nenapadlo, že bysis tohle o mně mohl myslet a docela mne to i mrzí.
Každopádně pár obchodů jsme spolu uzavřeli a pravdou je, že jsi mi vždycky vstříc vyšel, to je pravda, pravda taky je, že né vždycky to byly věci za tři kila.
Každopádně tohle od Tebe číst je pro mne docela šok..

Uživatelský avatar
bmwm3
Lon Don
Příspěvky: 2437
Registrován: 14. 08. 2003 08:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmwm3 » 06. 11. 2008 15:45

Každopádně tohle téma se zvrhlo někam, kam asi nemělo, ale jestli je tady víc lídí, který seru a neřeknou mi to do očí, tak ať mi to pěkně napíšou :idea:

Uživatelský avatar
Vasa
Moderátor e30.cz
Příspěvky: 3034
Registrován: 17. 05. 2005 17:30
Bydliště: Plzeň +420775466722

Příspěvek od Vasa » 06. 11. 2008 15:46

bmwm3 píše:Každopádně tohle téma se zvrhlo někam, kam asi nemělo, ale jestli je tady víc lídí, který seru a neřeknou mi to do očí, tak ať mi to pěkně napíšou :idea:
U mne OK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
90' 318iT M40 410tkm / 87' 325i M20 96tkm / 86' 316 M10 BaurTC 80tkm / 85' 325e M50 284tkm / 83' 318i M10 129tkm / 85' 325e M20 226tkm

Uživatelský avatar
Tweety
Příspěvky: 6122
Registrován: 16. 07. 2004 17:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tweety » 06. 11. 2008 15:56

bmwm3 píše:Každopádně tohle téma se zvrhlo někam, kam asi nemělo
Cos čekal Michale ? :)

Uživatelský avatar
bmwm3
Lon Don
Příspěvky: 2437
Registrován: 14. 08. 2003 08:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bmwm3 » 06. 11. 2008 16:05

Tweety píše:
bmwm3 píše:Každopádně tohle téma se zvrhlo někam, kam asi nemělo
Cos čekal Michale ? :)
Radost z toho, že se ten diff dá pořídit novej za o né moc vyšší peníze, než starej šrot..

Uživatelský avatar
Maranelo
Bublik a Ondrášek
Příspěvky: 3776
Registrován: 24. 02. 2003 00:52
Bydliště: někde v CZ... možná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maranelo » 06. 11. 2008 17:05

Az nekdo najdete cloveka kterej bude mit vybaveni a schopnosti slozit ten novej diff tak aby fungoval bez problemu xx tis km tak prosim dejte vedet :wink:
Zrovna nedavno jsem problem s difem resil na oktavce a vysledek meho shaneni zjistovani atd byl ze jsem radeji koupil komplet fungl novou prevodovku :wink:
Mam shnilou 325i s KO motorem :-(
Obrázek
325>kundolap/ 320>pracant/ 318>sekačka/ 316>nemám slov
Obrázek

Uživatelský avatar
T613
člen E30.cz
Příspěvky: 593
Registrován: 13. 03. 2006 01:07
Bydliště: Zlín

Příspěvek od T613 » 06. 11. 2008 17:12

ufff jsem to docetl :-)
Jsou tu napsane snad vsechny extremy co muzou nastat v oblasti "kseftu" a ja bych rekl ze na kazde veci je pravdy trochu. POchybuju ze nekdo tady proda svor "znamejsimu" za 3 nez neznamemu za 8. To je extrem, ale chapu ty uzavrenejsi komunity. Taky to tak mame kolem 7er.

Ale co jsem nepochopil tak vyznam tohoto tematu at uz je to jak chce a budu prodavat shnily rozpadly svor za 150t aneb jedno moudro "kdo te kurva nuti to kupovat?"
prodavam ND z techto aut: E38 730iA M60 V8, 730iL piste SZ nebo ICQ
prodavam ND z techto aut: E32 750iL 740iL 735i 730i, piste SZ nebo ICQ

Uživatelský avatar
DC
Příspěvky: 9362
Registrován: 26. 08. 2003 06:10
Bydliště: Řáholec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DC » 06. 11. 2008 17:35

Maranelo píše:Az nekdo najdete cloveka kterej bude mit vybaveni a schopnosti slozit ten novej diff tak aby fungoval bez problemu xx tis km tak prosim dejte vedet :wink:
Zrovna nedavno jsem problem s difem resil na oktavce a vysledek meho shaneni zjistovani atd byl ze jsem radeji koupil komplet fungl novou prevodovku :wink:
Jirka Savka se tím zabývá běžně, dokonce i upravuje svornost
Docent Chocholoušek BMW světa...
pořádám BIG BMW Classic a sbírám starý klumpry

Odpovědět