V čem je BMW lepší než ostatní auta ?

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
Zamčeno
euromen
Příspěvky: 2050
Registrován: 13. 06. 2005 10:39
Bydliště: Děčín

Příspěvek od euromen » 05. 11. 2006 12:03

i když tu už Dk neni můžu ti hochu s klidnym srcem říct že BMW a Škoda 120L (v mém případě) se nedá v ničem srovnávat.. pouze opravdu jen s tím náhonem na zadní nápravu
ve škodovce si dobře neposedíš, va zatáčce si dáváš na sedačcě vodní pólo jak v ní plaveš, nezabrzdíš s ní, nechá tě v průšvihu protože nemá dostatečnej výkon aby z problému odjela, s porovnánim s BMW který sem měl (E30 320i chrom) je škodovka opravdu jen to přibližovadlo.Sice je prvda, že díly seženeš u každýho dědečka v garáži a že si vše opravíš jen "s hasákem a kladivem" a opraví to pravdu každej s prominutim blbec. Znám spoustu lidí co na škodovku nedaj dopustit, já je chápu, je to právě jejich srdeční záležitost. Ale i tak, jedonoho sem povozil v BMW, a on sám řekl že škodovka je proti tomuhle hračka pro děti. Srovnávat BMW a Škodovku může jen hlupák, dítě, ten kdo závidí nebo člověk kterej ani v BMW a ani ve Škodě 120L neseděl

Jedno můžu s klidnym srdcem říct.. obě auta maj něco do sebe...ale jak jednou "ochutáš" BMW, škodověnka ti přídě jako nemotorný auto vhodný pro sběratele a pro milovníky škovovek

jen dodám.. taky sem si myslel o asiatech jenom špatný věci..ale jezdil sem ve dvouch.. první huyndai pony 1.5 a cosi dál.. auto z roku 91 neznalo únik oleje.. moc nerezlo.. vše fungovalo a mělo vymoženoti který v tý době byly jen v dražších vozech... jo a mimochodem zejdilo za krásnejch 5 na sto
a druhý je teď rodinný auto huyndai elantra 1.6GL je nový..ale za cenu fabie si dostal ekvivalent oktávky... cice interier je... neni nej..ale co by ste chtěli... osobně už asiaty beru jako normální auto
dočasný konec BMW :-(

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 21. 11. 2006 08:54


Uživatelský avatar
DC
Příspěvky: 9362
Registrován: 26. 08. 2003 06:10
Bydliště: Řáholec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DC » 21. 11. 2006 09:52

všimněte si, že obě ty auta maj nastavovaní podvozku - to sem ještě u M3 E30 neviděl :shock:
Docent Chocholoušek BMW světa...
pořádám BIG BMW Classic a sbírám starý klumpry

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 21. 11. 2006 10:38

ted na to koukam a ta 190ka je dvakrat drasi. hups. ja bych to EVO strasne chtel. ale posledni se v cechach prodalo za 800 000,-kc.

Uživatelský avatar
paca
Příspěvky: 1022
Registrován: 23. 02. 2004 12:33
Bydliště: 323i

Příspěvek od paca » 22. 11. 2006 17:15

No ale zkus porovnat ten vnitřek, myslím, že bafo vypadá o dost líp.
Obrázek
ex 323i empakeťák

pina
Příspěvky: 91
Registrován: 07. 07. 2006 10:36
Bydliště: praha

Příspěvek od pina » 22. 11. 2006 22:47

to je otazka vkusu. me se interiery mercedesu libej vic nez BMW. nemam u BMW rad to jak je vsechno natoceny na ridice. sice ted nemam zadny MB ale bavo, E39. tam je ta pristrojovka dost podobna mrcedesum. neni to tak natoceny.

Uživatelský avatar
Crazytony
Příspěvky: 1420
Registrován: 13. 05. 2006 20:01
Bydliště: Cheb+Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Crazytony » 25. 11. 2006 00:59

To natočení je v baworáku právě hustý máš všechno krásně před sebou 8)
Nejkrásnější pohled na svět je z BMW
325ic

Uživatelský avatar
ARMAN
člen E30.cz
Příspěvky: 8549
Registrován: 24. 07. 2004 14:55
Bydliště: Praha

Příspěvek od ARMAN » 25. 11. 2006 01:02

Souhlasim, natočena palubka je moc dobreh tah staršich BMW takže nikdo ti tam neleze :) škoda že novějši už to nemaji... berou ohled i na spolijezdce phee! :roll: 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
DAN
Věčně nespokojený
Příspěvky: 3683
Registrován: 24. 07. 2003 11:35
Bydliště: Mrdákov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAN » 25. 11. 2006 05:38

pina píše:to je otazka vkusu. me se interiery mercedesu libej vic nez BMW. nemam u BMW rad to jak je vsechno natoceny na ridice. sice ted nemam zadny MB ale bavo, E39. tam je ta pristrojovka dost podobna mrcedesum. neni to tak natoceny.
BMW je vzor ergonomie. Bylo by snad lepší, aby byly ovladače co nejvíc z dosahu ?

Podobný "natočení" má ještě Saab. Jinak jsou to čecko rovný palubky a u některejch krumplů se ještě řidič musí dívat směrem do příkopu, aby se nějak aspoň trošku dozvěděl kolik mu ta popelnice jede - to je uplně největší hovadismus - dělit se o přístrojovku se spolujezdcem. :roll:
BMW The Ultimate Driving Machine

Uživatelský avatar
Bobo
Příspěvky: 1938
Registrován: 13. 03. 2003 22:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bobo » 25. 11. 2006 14:16

Taky přihodim svoje.... uááááá :|
!! Koupím krémový interiér e30 4dv, nejlépe z 6V. Pouze v perfektním stavu !! sz, 774 894 601

Obrázek

Uživatelský avatar
LOPOLO
Příspěvky: 594
Registrován: 17. 02. 2004 07:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LOPOLO » 26. 11. 2006 17:14

LOL
very individual coupe E36 332i
LOPOLO AV PRODUCTION
http://www.3d.cz ( lopolo.cz, lopolo.eu)

packet
Příspěvky: 345
Registrován: 18. 09. 2003 12:22
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od packet » 26. 11. 2006 18:05

DK píše:Tohle téma jsem založil proto, že jsem chtěl aby tu maséři psali včem si myslí, že je BMW lepší než ostatní auta..... co jsem tu zatím viděl za články tak je jen něco o snech něco o tom že si mám někam sednout něco o baníkú něco o duševnu, ale konkrétní věc tu nezazněla. Takže mi to připadá, že tu je 80% lidí co si našetřilo 60 klacků koupilo vojetou plečku a teď tu ze sebe dělají machry....
Proboha, co je to debílka? Ten mukl nema ani ridicak, natoz nejaky priblizovadlo.... Je uplne blbej...
BMW E46 320i 6V 24V 150PS r.v. 2000

Uživatelský avatar
UFO
Příspěvky: 501
Registrován: 14. 02. 2004 14:07
Bydliště: Brno

Příspěvek od UFO » 26. 11. 2006 18:50

packet píše:
DK píše:Tohle téma jsem založil proto, že jsem chtěl aby tu maséři psali včem si myslí, že je BMW lepší než ostatní auta..... co jsem tu zatím viděl za články tak je jen něco o snech něco o tom že si mám někam sednout něco o baníkú něco o duševnu, ale konkrétní věc tu nezazněla. Takže mi to připadá, že tu je 80% lidí co si našetřilo 60 klacků koupilo vojetou plečku a teď tu ze sebe dělají machry....
Proboha, co je to debílka? Ten mukl nema ani ridicak, natoz nejaky priblizovadlo.... Je uplne blbej...
Však to je ono, plno parády za málo peněz. A jestli se ti M3 z roku 95 zdála líná, tak by ses neměl rozjíždět na trojku. :twisted:
BMW 325i Touring http://ufocz.wz.cz/

Uživatelský avatar
bazz
člen E30.cz
Příspěvky: 793
Registrován: 15. 06. 2004 12:08
Bydliště: Uherske Hradiste

to DK:

Příspěvek od bazz » 05. 12. 2006 13:51

To DK:

To je ale KOrytnačka.... Viděl a slyšel jsem hodně, ale čeho moc toho moc. No coment!!!!!!!!!§ :twisted:
BMW 318 IS that IS fun

Venca
Příspěvky: 3497
Registrován: 04. 04. 2004 08:09

Příspěvek od Venca » 22. 12. 2006 15:19

Proč je BMW lepší...?

Vylezl jsem ze Škoda Octavia Combi 1,9 TDi r.v. 2004, najeto 62000 km.
Tedy poměrně nový auto.

Za jízdy při každém pohnutí volantem mě brněly nohy. Spolujezdec vedle pociťoval totéž - vibrace od podlahy.
Příčina = posilovač řízení.
Při zastavení u přejezdu při vypnutém motoru jsem si zkusil volantem zatočit bez posilovače. Šlo to hůř než u Pragy V3S. Moje E30 posilovač nemá a zatím jsem nepocítil jeho absenci jako nedostatek.
Při jízdě po dálnici jsem slyšel od rychlosti 80 km/h výše podivné zvuky a svisty. Údajně se odráží nějaký zvláštní vnější hluk od svodidel (kde nejsou, není slyšet nic). Na stejné trase s E30 je ticho.
Co do ergonomie pracoviště řidiče se mi jeví Octavie spíše horší než E30.

Vzhledem k tomu, že oba vozy od sebe dělí 20 let, je jasně vidět, kdo má navrch.

Uživatelský avatar
maca
člen E30.cz
Příspěvky: 6234
Registrován: 02. 01. 2005 17:51
Bydliště: osek-teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maca » 22. 12. 2006 19:19

Venca píše:Proč je BMW lepší...?

Vylezl jsem ze Škoda Octavia Combi 1,9 TDi r.v. 2004, najeto 62000 km.
Tedy poměrně nový auto.

Za jízdy při každém pohnutí volantem mě brněly nohy. Spolujezdec vedle pociťoval totéž - vibrace od podlahy.
Příčina = posilovač řízení.
Při zastavení u přejezdu při vypnutém motoru jsem si zkusil volantem zatočit bez posilovače. Šlo to hůř než u Pragy V3S. Moje E30 posilovač nemá a zatím jsem nepocítil jeho absenci jako nedostatek.
Při jízdě po dálnici jsem slyšel od rychlosti 80 km/h výše podivné zvuky a svisty. Údajně se odráží nějaký zvláštní vnější hluk od svodidel (kde nejsou, není slyšet nic). Na stejné trase s E30 je ticho.
Co do ergonomie pracoviště řidiče se mi jeví Octavie spíše horší než E30.

Vzhledem k tomu, že oba vozy od sebe dělí 20 let, je jasně vidět, kdo má navrch.
jj, dneska sem dela 4 roky starou fabii co mela najeto 103000 a delal sem na ni vsechny loziska v kolech, zadni bubny, komplet vfukpakny...a vsechno zarezly jako svine to se na mym bmw vse da povolit i po skoro 20 letech a jeste je vse v mnohem lepsim stavu i presto. ze mam najeto vic jak 2x tolik! proste ta kvalita je u bmw znat :wink:
clovek jak starne tak zjistuje, ze original je stejne nejlepsi :mrgreen:

Uživatelský avatar
Dušan M10B18
Příspěvky: 1376
Registrován: 19. 10. 2006 20:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Dušan M10B18 » 27. 12. 2006 20:59

castro píše:dneska jsem na regionále povozil kennedyho kterej přišel z VW klubu že se mu líbí E36ka. Golfa mu ukradli tak se chtěl podívat co je to ty¨bmw za auta. Posadil jsem ho za volant ať se sveze a byl z toho uplně paf, že se to krásně řídí. Já tomu řikám BMW kouzlo který se těžko hledá někde jinde. Tyhle auta si člověka prostě dokážou dostat. A neni to o rychlosti jestli je na sprintu něco rychlejší protože to má o 300kg míň.

myslim že v bmw se tomu říká.... sakra jak oni tomu.... jo! - "RADOST Z JÍZDY" :wink:
Přesně... k tomu se taky musím přidat, i když mám "jen" 1.8i M10... Nedávno jsem povozil kámoše, taky celkem zazobaný... no jezdí s malým Seátkem Ibizou 1.2i r.v. 2002....jeho brácha měl Hondu CRX 1.6, když už byla řeč o japoncích, no a tak jsem ho svezl a celou dobu měl vyvalený oči a mrmlal něco o zadním pohonu, pak něco o zvuku atd... nakonec z něho vypadlo, že prodá ibizu a koupí si takovou starou E30cu... prostě SHEER DRIVING PLEASURE.... :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
aula
člen E30.cz
Příspěvky: 1924
Registrován: 26. 11. 2005 13:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aula » 28. 12. 2006 12:23

Venca píše: Za jízdy při každém pohnutí volantem mě brněly nohy. Spolujezdec vedle pociťoval totéž - vibrace od podlahy.
Příčina = posilovač řízení.
Při zastavení u přejezdu při vypnutém motoru jsem si zkusil volantem zatočit bez posilovače. Šlo to hůř než u Pragy V3S. Moje E30 posilovač nemá a zatím jsem nepocítil jeho absenci jako nedostatek.
Při jízdě po dálnici jsem slyšel od rychlosti 80 km/h výše podivné zvuky a svisty. Údajně se odráží nějaký zvláštní vnější hluk od svodidel (kde nejsou, není slyšet nic). Na stejné trase s E30 je ticho.
Co do ergonomie pracoviště řidiče se mi jeví Octavie spíše horší než E30.
Nechci se tu nějak zastávat oktavie, ale jel sem s r.v. 2003 cca120k a naprosto v poho, takže s tím posilovačem to neplatí obecně. A co se týče zatáčením bez posilovače, zaprvé k tomu přeci není důvod a za druhé není to náhodou namáhavější protože krom kol ještě točíš s tim servem :wink:
325iC: LSD, StarTec, semi M-Technic I, Smoked Hella

Uživatelský avatar
petto
Příspěvky: 289
Registrován: 05. 03. 2006 12:21
Bydliště: Šternberk

Příspěvek od petto » 28. 12. 2006 12:39

aula píše:
Venca píše: Za jízdy při každém pohnutí volantem mě brněly nohy. Spolujezdec vedle pociťoval totéž - vibrace od podlahy.
Příčina = posilovač řízení.
Při zastavení u přejezdu při vypnutém motoru jsem si zkusil volantem zatočit bez posilovače. Šlo to hůř než u Pragy V3S. Moje E30 posilovač nemá a zatím jsem nepocítil jeho absenci jako nedostatek.
Při jízdě po dálnici jsem slyšel od rychlosti 80 km/h výše podivné zvuky a svisty. Údajně se odráží nějaký zvláštní vnější hluk od svodidel (kde nejsou, není slyšet nic). Na stejné trase s E30 je ticho.
Co do ergonomie pracoviště řidiče se mi jeví Octavie spíše horší než E30.
Nechci se tu nějak zastávat oktavie, ale jel sem s r.v. 2003 cca120k a naprosto v poho, takže s tím posilovačem to neplatí obecně. A co se týče zatáčením bez posilovače, zaprvé k tomu přeci není důvod a za druhé není to náhodou namáhavější protože krom kol ještě točíš s tim servem :wink:
já měl octavii a nic podobnyho se neobjevovalo...musím se toho auta zastat...měl sem 1,6 (55kW) a jela velmi slušně, kufr jak krva, vevnitř místa taky dost...na dlouhý cesty pohodička, nikde nic nemlátilo a nevydávalo pazvuky a to byl vcelku zničená....ale zase jsem jel v OII funglovka a to auto mi přišlo daleko horší jak ta moje bejvalůka...a to myslím smrtelně vážně...možná to bude tím že na té mojí byl sport. podvozek :wink:
BMW E36 316i->BMW e36 325i coupe R.I.P.->e46 323i->e36 328i coupe ->e34 525iA->e36 316i compact->e36 323i coupe->e39 530d + e30 318i->e36 328i se svorem :-)) ->e46 318i LPG-> e39 530dA->e39 523i->e39 523iA->e36 318iS se svorem

Zomb
Příspěvky: 82
Registrován: 03. 10. 2006 12:07
Bydliště: Praha

checht

Příspěvek od Zomb » 24. 02. 2007 05:06

:twisted: uz od malicka asi od sedmi let dyz sem poprve videl na ulici jed cerny auto s cernejma sklama znacky bmw, tak sem vedel ze prave auto tydle znacky bude moje.... :idea:
pak prisla prvni kara shade120 viď :lol: prvni boky v blate a na snehu viď mam na ni dobry vzpominky :roll:
pak sem mel moznost od kamose koupit 318is a bylo to doma este mu za ni sice dluzim :wink: vedel sem ze sni kazdou druhou zatacku jezdil bokem a ze ji uplne vozralej zboural ale to me nezajimalo hlavne ze mam svoje prvni bavišťě :wink:
je z 90 to uz bude 17 let a je to best kara 220 sem stim jel a to oproti shade ktera byla o pet let starsi celkem skok uz dyz sem ho ridil poprve tak sem to malem zboural jak to jelo rychle :oops: ale to me poucilo :wink: skoro sem to este ani neskrabnul krom toho osudnyho rana co sem si odrel elektron o patnik asi v kylu dyz sem predjizdel total vozralej mercedes co zrovna predjizdel autobus na 150metrech v protismeru... :twisted:
ja to bmw proste miluju a presne jak sem tu u nekoho cetl jestli by mi i ta nejlepsi stetka co si dovedete predstavit rekla bud ja nebo to auto tak bych nevahal.... :wink:
no nic na zaver chci rict ze ja tu karu mam zatim necelej rok z toho mi tak pul roku stala ale to me nezajima hlavne ze za tejden zas pojede :wink: a malo veci na svete mi udela takovou radost jako se projed ve svym bmw a projed se bokem vpred to je jeden z mnoha duvodu proc bmw a ne jinou srač.u pak na ukazku dalsi: kvalita, pomer cenna/vykon, styl, a to ze sem evropan a chci evropskou karu a hlavne chciE30ku :!: :D :twisted: :roll: peace&check's all my dog´s witch E30. :wink:
f u c k o f f DK :!:

Zamčeno