e39 okenko

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peredo
člen E30.cz
Příspěvky: 230
Registrován: 24. 10. 2012 18:26
Bydliště: https://t.me/pump_upp
Kontaktovat uživatele:

e39 okenko

Příspěvek od peredo » 25. 12. 2020 21:38

Zdar borci!
Potrebuju koupit "nove" Bawo! Zena jezdi 2x tydne s Tricou a bez garaze v zime to nejde. Trici jsem musel koupit po peti letech zimni kola a musi do zimy (protoze jsem konecne rozprodal vsechny winter pekace). Rano je auto vomrzli, nejdou zavrit dvere :D (jak u stare skodarny.), kompletne cely se to mlzi, v nejlepsim ti vokno namrzne i zevnitr... Je to proste starej pekac, a ne kazda zena to zvlada! :D
A navic to boli, kdyz auto i zena trpi! :|
Prvni typ co koupit byla e91 325i. Z najekeho duvodu jsem od ni prozatim opustil.
Pak se objevila F30 320d po kamosovi, za 220 000. Ma najeto dve ste tisic. Takze bych chtel delat rozvody a to je dalsich 40000, coz je mimo muj skrovny budget!
Posledni dobou ziju pro E39. Chtel bych 530i v kombajnu, manual. Sice se mi to auto z venku nikdy nelibilo a m-paket to rozhodne nezlepsi. Kazdopadne vozit se petkou by melo byt pomerne pohodlny, neni to "tak stary" a nacpu tam tri prdoly.
Verim, ze plno z vas e39 ma nebo melo. Takze prosim VSE co o nich vite, nacpete sem! :lol:
Co stoji rozvody a kdy se delaj? Co je na aute citlive, na co trpi, co byva nejvetsi investice. Kde to rezavi. Ktere auta mely v zadu mechy, jak to funguje a co to stoji.. Co motor? Co prevodovka? Jak v zime? Ma ten trilitr protiprohrab? A da se vypnout? :twisted:
Co to melo za diferaky? Da se to podrzet v driftu?
Jak je na tom Mpaket podvozek? Co kresla ve vnitr, jsou m-pakety jiny?
Posledni vec: mozna tu je i malinka sance, ze bych sel i do 530d v automatu.. Je to blbost?
Budget na nakup je 150 000 penez.

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3539
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Re: e39 okenko

Příspěvek od Asmodeus » 26. 12. 2020 20:06

E39 není ani trošku pěkná, ale je to dobré auto. Měl jsem jen 523i v Touringu, 125 kW. Chtěl bych vrátit čas a mít to auto znovu! :wink:
Jestli chceš auto pro ženu a tři děti, prodávám pěkného benzínového Tourana 2004 - je to předohrab, za to asi bude žena radši a má to vzadu 3 plnohodnotné sedačky, což značí, že tam dáš 3 autosedačky, když bude potřeba, a žádná z nich nebude zavazet zavírajícím dveřím, žádnou z nich ty dvě zbylé nebudou vytlačovat do prostoru, prostě komfort pro 3 děti. Proto jsem ho kupoval a dnes ho už nevyužiju, takže bych se rád vrátil k BMW. Jo a ušetříš 60 klacků, protože za něj chci jen 90 a je fakt v pěkném stavu :wink: :)


Zpět k E39 - byla v plynu, byla po velikém servisu, nebyla rezavá, takže jsem 5 let jezdil za pár korun s parádním pohodlím a vůůůůůůůůůůbec nic jsem neřešil. Jen se vychytala kosmetika - lakoval se celý předek a nějaké další věci ku mé spokojenosti. Jak říkám, jak říkáš, to auto nebylo hezké, ALE - když ho řídíš, z venku ho nevidíš! A to pohodlíčko a jízdní vlastnosti dají rychle zapomenout, že řídíš Multiplu, která stála dlooouho na sluníčku :twisted: :D :D
Koroze začala na 5- dveřích po pěti letech a to tak, že se trošku objevila zvenčí a najednou dveře byly v hajzlu - rez je sežrala zevnitř. Takže odstorjit, opískovat, vyvařit, nalakovat, vyvoskovat a zpět na auto. A hned na to jsem to prodal, blbec.. :roll: :D
Měl jsem látkový interiér a na sedáku řidiče se tkanina rozestoupila podobně jako u hadrových sedaček v E30 - náznak natrhnutí a než vymyslíš řešení, sedačka je v pičusu :D Interiér jsem pak koupil jiný s anatomama od Husky a lebedil jsem si moc.
Pak ještě zlobily pixely v displejích, ale to vyřešil DC - poslal jsem mu to, vrátil zpět opravené :wink:
Jinak to auto nechtělo lautr nic. Jo, 2x mi odešlo čidlo ABS v kterémsi (asi levém) zadním kole, protože jsem koupil šmejďoch. Projevilo se to tak, že nešel otáčkoměr a rozsvítily se nějaké kontrolky - tuším, že servo a ještě něco..
Jinak opravdu dobré a kvalitní auto. Až se prodá Touran, budu se rozhodovat mezi E39 a E46 touring, moooooožná E91, nevím.
Snad jsem svýma kecama odradil Tvoji ženu a nalákal ji na toho Tourana... :twisted:

Uživatelský avatar
adam320
Příspěvky: 4562
Registrován: 26. 08. 2004 16:28
Bydliště: mt. Blanc

Re: e39 okenko

Příspěvek od adam320 » 26. 12. 2020 20:17

Asmodeus píše:
26. 12. 2020 20:06
Snad jsem svýma kecama odradil Tvoji ženu a nalákal ji na toho Tourana... :twisted:
Nic jinyho v tom Tvym pribehu neshledavam :lol: :lol: :lol:
smyk prekvapi pouze toho kdo v nem neni

Uživatelský avatar
peredo
člen E30.cz
Příspěvky: 230
Registrován: 24. 10. 2012 18:26
Bydliště: https://t.me/pump_upp
Kontaktovat uživatele:

Re: e39 okenko

Příspěvek od peredo » 26. 12. 2020 20:33

Asmodeus píše:
26. 12. 2020 20:06
E39 není ani trošku pěkná, ale je to dobré auto. Měl jsem jen 523i v Touringu, 125 kW. Chtěl bych vrátit čas a mít to auto znovu! :wink:
Jestli chceš auto pro ženu a tři děti, prodávám pěkného benzínového Tourana 2004 - je to předohrab, za to asi bude žena radši a má to vzadu 3 plnohodnotné sedačky, což značí, že tam dáš 3 autosedačky, když bude potřeba, a žádná z nich nebude zavazet zavírajícím dveřím, žádnou z nich ty dvě zbylé nebudou vytlačovat do prostoru, prostě komfort pro 3 děti. Proto jsem ho kupoval a dnes ho už nevyužiju, takže bych se rád vrátil k BMW. Jo a ušetříš 60 klacků, protože za něj chci jen 90 a je fakt v pěkném stavu :wink: :)


Zpět k E39 - byla v plynu, byla po velikém servisu, nebyla rezavá, takže jsem 5 let jezdil za pár korun s parádním pohodlím a vůůůůůůůůůůbec nic jsem neřešil. Jen se vychytala kosmetika - lakoval se celý předek a nějaké další věci ku mé spokojenosti. Jak říkám, jak říkáš, to auto nebylo hezké, ALE - když ho řídíš, z venku ho nevidíš! A to pohodlíčko a jízdní vlastnosti dají rychle zapomenout, že řídíš Multiplu, která stála dlooouho na sluníčku :twisted: :D :D
Koroze začala na 5- dveřích po pěti letech a to tak, že se trošku objevila zvenčí a najednou dveře byly v hajzlu - rez je sežrala zevnitř. Takže odstorjit, opískovat, vyvařit, nalakovat, vyvoskovat a zpět na auto. A hned na to jsem to prodal, blbec.. :roll: :D
Měl jsem látkový interiér a na sedáku řidiče se tkanina rozestoupila podobně jako u hadrových sedaček v E30 - náznak natrhnutí a než vymyslíš řešení, sedačka je v pičusu :D Interiér jsem pak koupil jiný s anatomama od Husky a lebedil jsem si moc.
Pak ještě zlobily pixely v displejích, ale to vyřešil DC - poslal jsem mu to, vrátil zpět opravené :wink:
Jinak to auto nechtělo lautr nic. Jo, 2x mi odešlo čidlo ABS v kterémsi (asi levém) zadním kole, protože jsem koupil šmejďoch. Projevilo se to tak, že nešel otáčkoměr a rozsvítily se nějaké kontrolky - tuším, že servo a ještě něco..
Jinak opravdu dobré a kvalitní auto. Až se prodá Touran, budu se rozhodovat mezi E39 a E46 touring, moooooožná E91, nevím.
Snad jsem svýma kecama odradil Tvoji ženu a nalákal ji na toho Tourana... :twisted:
Asmo, jses zlato! Takovej med kolem huby jsem potreboval! Auto, ktere jezdi za hubicku!
Tourana vezmu, pokud bude kufr zaskladany kozlikama a dostanu dozivotni servis od Dvořisa! :lol:

lahvon
Příspěvky: 629
Registrován: 29. 12. 2013 14:55
Bydliště: Knajpa v Olomóckém kraji

Re: e39 okenko

Příspěvek od lahvon » 27. 12. 2020 14:50

peredo píše:
26. 12. 2020 20:33
Asmodeus píše:
26. 12. 2020 20:06
E39 není ani trošku pěkná, ale je to dobré auto. Měl jsem jen 523i v Touringu, 125 kW. Chtěl bych vrátit čas a mít to auto znovu! :wink:
Jestli chceš auto pro ženu a tři děti, prodávám pěkného benzínového Tourana 2004 - je to předohrab, za to asi bude žena radši a má to vzadu 3 plnohodnotné sedačky, což značí, že tam dáš 3 autosedačky, když bude potřeba, a žádná z nich nebude zavazet zavírajícím dveřím, žádnou z nich ty dvě zbylé nebudou vytlačovat do prostoru, prostě komfort pro 3 děti. Proto jsem ho kupoval a dnes ho už nevyužiju, takže bych se rád vrátil k BMW. Jo a ušetříš 60 klacků, protože za něj chci jen 90 a je fakt v pěkném stavu :wink: :)


Zpět k E39 - byla v plynu, byla po velikém servisu, nebyla rezavá, takže jsem 5 let jezdil za pár korun s parádním pohodlím a vůůůůůůůůůůbec nic jsem neřešil. Jen se vychytala kosmetika - lakoval se celý předek a nějaké další věci ku mé spokojenosti. Jak říkám, jak říkáš, to auto nebylo hezké, ALE - když ho řídíš, z venku ho nevidíš! A to pohodlíčko a jízdní vlastnosti dají rychle zapomenout, že řídíš Multiplu, která stála dlooouho na sluníčku :twisted: :D :D
Koroze začala na 5- dveřích po pěti letech a to tak, že se trošku objevila zvenčí a najednou dveře byly v hajzlu - rez je sežrala zevnitř. Takže odstorjit, opískovat, vyvařit, nalakovat, vyvoskovat a zpět na auto. A hned na to jsem to prodal, blbec.. :roll: :D
Měl jsem látkový interiér a na sedáku řidiče se tkanina rozestoupila podobně jako u hadrových sedaček v E30 - náznak natrhnutí a než vymyslíš řešení, sedačka je v pičusu :D Interiér jsem pak koupil jiný s anatomama od Husky a lebedil jsem si moc.
Pak ještě zlobily pixely v displejích, ale to vyřešil DC - poslal jsem mu to, vrátil zpět opravené :wink:
Jinak to auto nechtělo lautr nic. Jo, 2x mi odešlo čidlo ABS v kterémsi (asi levém) zadním kole, protože jsem koupil šmejďoch. Projevilo se to tak, že nešel otáčkoměr a rozsvítily se nějaké kontrolky - tuším, že servo a ještě něco..
Jinak opravdu dobré a kvalitní auto. Až se prodá Touran, budu se rozhodovat mezi E39 a E46 touring, moooooožná E91, nevím.
Snad jsem svýma kecama odradil Tvoji ženu a nalákal ji na toho Tourana... :twisted:
Asmo, jses zlato! Takovej med kolem huby jsem potreboval! Auto, ktere jezdi za hubicku!
Tourana vezmu, pokud bude kufr zaskladany kozlikama a dostanu dozivotni servis od Dvořisa! :lol:
Dvoris nedela koncern!!! nechce to ani videt !! bacha na to :D
bmw e30 325i EX projekt PRODAN
bmw e30 324TD EX mechanicke čerpadlo
bmw e38 740i EX manual 210 kw
Octavie 1.9tdi EX 81kw rs packet poladeny na 115kw
Transporter T4 EX

bmw e30 325e
bmw e30 320i cabrio
bmw e36 320i touring M52

Uživatelský avatar
Asmodeus
Příspěvky: 3539
Registrován: 28. 01. 2004 08:19
Bydliště: Kopřivnice

Re: e39 okenko

Příspěvek od Asmodeus » 27. 12. 2020 19:11

peredo píše:
26. 12. 2020 20:33

Tourana vezmu, pokud bude kufr zaskladany kozlikama a dostanu dozivotni servis od Dvořisa! :lol:
Ten kufr je tak velký, že by cena piva překročila cenu auta. Dej to, prosím, přečíst svojí ženě! :twisted:
A proto, že jsme s Marťasem spojení pupečními šňůrami, nebo jsme se dotknuli šulinama, když jsme chcali u dálnice po cestě od Tomika, to už nevím přesně, ale protože jsme takřka bratři, vyjednám Ti u něho takový servis, žes to ještě neviděl! A propos, Touran žádný servis nepotřebuje, je v naprostém richtiku! Poslední větu dej, prosím, přečíst svojí ženě! :D


lahvon píše:
27. 12. 2020 14:50

Dvoris nedela koncern!!! nechce to ani videt !! bacha na to :D

Nu, a toto jsme vůbec nečetli... :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Ropák
E30.cz mecenáš
Příspěvky: 1278
Registrován: 03. 05. 2007 23:14
Bydliště: Hluboká n/Vlt.
Kontaktovat uživatele:

Re: e39 okenko

Příspěvek od Ropák » 28. 12. 2020 10:57

Kvůli konverzacím tohohle typu sem tak rád chodím :D

Jinak e39 jsem nikdy neměl (krom jednoho vraku na demoderby), ale všechny, co jsem v životě řídil, byly sráče. Asi je nutný počítat s tím, že je to komplikovanej stroj, na kterým se po určitým kilometrovým proběhu začne srát jedna věc za druhou, včetně takových, o kterých jsi ani nevěděl, že tam jsou. Zanedbanou údržbu už asi nedoženeš, a to dle mýho vyřazuje z výběru převážnou většinu aut z inzerce.
Nemám třícu 8)

Odpovědět