Cena BMW e30

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 13. 07. 2015 20:20

Ahoj, mam tokevej dotaz. Mozna pro nekojo trapnej, mozna mi par lidi odpovi. Ale chtel bych poradit. Chtel bych si poridit e30 1.8i nebo 1.8is tak nejak v normalnim stavu( ne schnía jako prdel) a v pojizdnim stavu( takze motor nevyradenej od mladyho joudy). A prave chci se Vas zkusenejsich zeptat kolik by se tak pohybovala cena? Nasel sem na netu spoustu e30 0d 15-45tis. A vsichni samozrejme pisou auto v super stavu.... Cemuz se za 15tis tezko veri. Tak prosim o par rad. A hlavne IS je celkem tezko sehnatelny ne? Tak prosim poradte. Dopredu upozornuju nemam s e30 skoro zadny zkusenosti. Jen je to muj sen od mala a spis si o ni zjistuju veci na netu + ctu tady na foru. Dik za pripadny rady

Uživatelský avatar
alkaba
Příspěvky: 2329
Registrován: 11. 01. 2010 00:25
Bydliště: Štramberk (Severní Morava)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od alkaba » 13. 07. 2015 22:08

Nejdříve se rozhodni, jestli je E30 pro tebe dostatečně velká srdcovka, anebo jestli chceš jen sednout a jezdit. Protože v tom druhém případě si budeš muset v dnešní době už docela dost připlatit. A hlavně pokud bych kupoval teď třícu, tak bych ji určitě nekupoval v Česku... :roll: Hezké IS s nevyběhaným motorem asi horko těžko seženeš...a když už, tak s cenovkama okolo 80tis nahoru. Obyčejná 1.8 by se dala sehnat za menší peníze, ale stejně na tom vždycky bude nějaká práce...a hlavně většina M40 už bude po smrti.
Samozřejmě se technický stav neodvíjí pouze podle ceny. Všiml jsem si, že poslední dobou lidi inzerujou neskutečné paštiky za ceny převyšující magickou hranici 100tis. :) Chce to prostě hodně času, nervů, objíždění debilů, kteří ti budou lhát na telefonu jak je auto v super stavu atd. Možná budeš mít štěstí a najdeš krasavce za 30, ale spíš ne, sorry :)
BMW E30 320i Turbo
BMW E46 328i Turbo tour
BMW E12 528i

Jednou tříca, pořád tříca...

Obrázek Instagram (ECU Garage CZ)
Úprava ŘJ MS41, MS42, MS43, Bosch Motronic, Ecumaster, kdfi

Gabo
člen E30.cz
Příspěvky: 4269
Registrován: 20. 02. 2006 18:51
Bydliště: Nížkov (ZR)

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Gabo » 14. 07. 2015 05:29

No, můj názor je ten, že za slušnou E30, která bude schnilá jen trochu, nebude mít úplně v prdeli podvozek a motor si musíš připravit 50 000 a víc. Ale třeba budeš mít štěstí na pěknej kus a kupce co chce prodat. A jestli ti můžu radit, neřeš co má E30 za motor ale stav.
Moje auto třeba nechtěl nikdo ani za 30 000 a to si myslim, že mechanicky je to velmi slušnej povoz, akorat kastle volá po flexe a svářečcce.
EX: E36 318i 4/94, e30 325iT LPG 8/88, Favo 7/90, Golf II 1.8 GT 1986, Škoda 120 M1 1984
Akt:
Octavia 1 TDi 2000
Peugeot 106 1.1 1996
E36 316i Compact 26.6.1998
PER ASPERA AD ASTRA

Uživatelský avatar
Wosa
člen E30.cz
Příspěvky: 930
Registrován: 12. 10. 2011 11:02
Bydliště: Praha

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Wosa » 14. 07. 2015 05:49

Určitě se i tady v Čechystánu sehnat dá, jen to chce mít připravený peníze a čekat. Někde se občas něco zajmavého objeví, ale to pak člověk musí rychle jednat a ideálně mít sebou někoho, kdo e30 rozumí a ví, kam se dívat ohledně koroze, případně ví, jak se má správně daný motor projevovat a jak má jezdit :) To platí i o případný koupi z DE, protože toho tam už taky tolik nezbylo a stav nemusí být top, to už o většině aut z německa taky neplatí.
A jak píše Alkaba, musíš si být jistej, jestli to pro Tebe bude dostatečná srdcovka a aby jsi nedopadl jako spousta projektů tady, kdy si někdo koupí třícu, v lepším případě já tu představí a napíše crazy story o tom, jak udělá všechno do posledního šroubku a pak vlákno utichne a za měsíc je na prodej v rozebraném stavu :D jde o to, že ikdyž koupíš "libovku" stejně do ní něco budeš muset vrazit (bavim se o penězích :D )
E30 ´86 M20 Coupe M-Tech I "Chromtechnik"
E34 ´93 M50 Tour "Mobydick II"
E34 ´93 S38 AvusPower
E36 ´97 m43 Tour Dayly

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 06:48

Kluci verte ze to je moje velka srdcovka. Je to pro me asi jediny auto co v dobr schovava srdce i dusi. Je mi jasny ze spousta lidi prodava vrak a doufa, ze si toho kupujici nevsimne. A je mi jadny ze v dobrym stavu se ceny pohybujou okolo 80tis a vejs. Ale ja bych chtel nejakej prumer v kterym muzes denne jezdit a po vecerech polibit kapotu a vrhnout se na renovaci. Urcite tady nebudu psat jaky to bude zihadlo jak budete vsichni koukat. To ne. To auto je srdcovka pro me. Moje predstava je takova. Ze si ji za cas poridim. Budu sni jezdit a postupne a asi hodne pomalu si ji budu renovovat. Nejaky ty upravy na kastli ohledne koroze. Je mi jasny ze dneska to auto uz nejakou tu korozi mit bude. Ale v de o to v jak moc velkym stavu. Nechci abych sednul do auta a za mesic se mi propadla podlaha. A motor aby nebyl vybehanej a za 200km ti neodesel. Proste chtel bych e30
V nejakym rozumnym stavu za rozumny penize. Na denni jezdeni a sam postupne opravat a davat dokupy. Toje moje predstava. Nechci nejakej uzasnej tunning. Na to srat. E30
Nepotrebuje zadny upravy je to kraska sama o sobe. Coz mi tady uzna asi
Kazdej. Slo mi o to zda se da sehnat neco rozumnyho do 50tis. Jasne IS je asi nejlepsi volba v pomeru vykon x spotreba. 1.6i je lina a zere jak tank. 2.0 si mxslim ze motor stoji za hovno. A 2.5 to je asi nejlepsi volba ze vsech ale sezen si rozumnou 2.5 v cechach. Kdyz tak za 100 tis a vejs a nebo to bude totalni vrak. Proto chci tu 1.8 pac to je takovej pro me asi rozumnej stret.nebo mate jinej nazor? Rad si necham poradit

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 06:52

A jinak jedina uprava co bych tomu autu udelal je lizatko. A hodit na 16" bbs rs repliky. To je vse. Mozna snizit predek. Tohle by byly moje celkovy upravy toho auta. videl sem upravy u kterejch se mi chtelo brecet protoze to auto uplne zkurvili. Ukradli mu jeho dusi. Nektery tuningari nemaj apsolutne smysl pro vzhled. Hold nekdo si mysli ze cim vic uprav tim to auto je hezci. Coz u e30
Je presne naopak

Uživatelský avatar
maca
člen E30.cz
Příspěvky: 6234
Registrován: 02. 01. 2005 17:51
Bydliště: osek-teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od maca » 14. 07. 2015 07:43

trosku si protirecis, pises, ze chces jezdit kazdej den a po vecerech renovovat, hele neber to zle, ale trica neni v dnesni dobe moc na denni jezdeni, jeji provoz uz stoji sakra penez a zas abys koupil auto ktery nespolkne ani korunu do udrzby, tak zas je jinde v porizovacce a jestli je trica velka srdcovka, tak to srdce bude plakat pokazdy kdyz ji budes muset vytahnout a ject s ni ve snehu, ve srackach, v desti a pod, jakmile chces udelat renovaci a to poradne, tak ji odstav, rozeber a pust se do toho poradne, ver ze vim o cem mluvim, mam ted kabro jako daily a samotnaho me t sere, kdyz vidim za kolik, a jak to jede a kolik se toho postupne sype......ale zas abych nebyl jen negativni, pokazdy kdyz jedu z prace tak mam rohlik od ucha k uchu a jsem stastnej ze mam tricu, zas kdyz pak projizdis vesnicema a lidi ti ukazujou vztycenej palec tak to je pocit k nezaplaceni :wink:
clovek jak starne tak zjistuje, ze original je stejne nejlepsi :mrgreen:

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 11:32

Já myslim renovaci jako výměnu silembloku, napravy, tlumiče atd. takovýhle věci co si můžeš udělat po večerech. Pokud bereš piskovaní kastle a takovýhle zásahy. Pak ano je lepší ji odstavit hned. Ale jo chci sní jezdit každý den. a mít ten rohlík od ucha k uchu. a být šťstnej jako malej kluk protože sis splnil sen. Věnovat ji nějakej čas kterej ti pak e30 s radostí vrátí. a co sem se tak bavil tak když jedeš setrně s 1.8i nebo IS tak prej hodně lidí mi řeklo že se sní dá jezdit za 8-9l. což dneska žere kde co. i takovej golf 3-4 ti sežere kolem 9l. a to je o 15let mladší než e30 a 100x hnusnější :D. Já říkám chci si ji pořídit jezdit sní a pomalinku poladovat nedostatky. a jednou si z ní udělám jak říkáš tu srdcovku v garáži co ji vezmeš jednou za čas ven, a po návratu ji zabalíš do igelity aby na ní nešel prach náhodou :D

Gabo
člen E30.cz
Příspěvky: 4269
Registrován: 20. 02. 2006 18:51
Bydliště: Nížkov (ZR)

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Gabo » 14. 07. 2015 11:45

Jak trica neni na denni jezdeni? Ja s ni mam najeto cca 96000 km a jsem s ni na denni jezdeni spokojenej. Na palivo jezdim za stejne penize jako felicii, lip se sveyu, lidi se uz po tomdle aute zacinaji otacet a ja si (skoro) kazdou jizdu uziju.

Ale k tematu - ver ze renovace za pochodu je absolutne na vyliz prdel, pardon za ten vyraz, ale tohle se za pochodu moc poctive delat neda. Kdyz chces delat neco vetsiho, musi na to bejt cas, jinak ti zustane mrak nedodelku. Vim o cem mluvim, protoze renovaci delam v podstate prubezne a minimalne zvenku to na tou autu neni znat. A furt mam neco, co bych poteboval resit.
EX: E36 318i 4/94, e30 325iT LPG 8/88, Favo 7/90, Golf II 1.8 GT 1986, Škoda 120 M1 1984
Akt:
Octavia 1 TDi 2000
Peugeot 106 1.1 1996
E36 316i Compact 26.6.1998
PER ASPERA AD ASTRA

Uživatelský avatar
Wosa
člen E30.cz
Příspěvky: 930
Registrován: 12. 10. 2011 11:02
Bydliště: Praha

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Wosa » 14. 07. 2015 13:18

Jo, to je lepší si třícu koupit, sezonu odjezdit, aspon zjistíš, v jakém stavu je podvozkově, případně motorově a na zimu začít uplnou renovaci s odstrojením a zjištěním, v jakym stavu je koroze... to už je lepší k tříce si koupit ještě nějáký přibližovadlo na denní ježdění
E30 ´86 M20 Coupe M-Tech I "Chromtechnik"
E34 ´93 M50 Tour "Mobydick II"
E34 ´93 S38 AvusPower
E36 ´97 m43 Tour Dayly

ales.
Příspěvky: 652
Registrován: 04. 09. 2004 17:21
Bydliště: Olomouc

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od ales. » 14. 07. 2015 14:41

můj názor je, že nemůžeš koupit 25-30let starý auto v dobrým stavu, bez koroze a už vůbec ne za 50tis(bráno všeobecně a e30 není vyjímkou)...v dnešní době co tak pozoruju pomalu ani za 100tis...zadní kapsy, přední kostky, prahy...vše bude v určité části koroze...ikdyž to na první pohled může vypadat, že to není tak strašný, tak bez vyvaření a tím pádem odstrojení se to neobejde...pokud to teda nechceš zprasit a poslat rychle dál...zrovna tohle podstupuju a kdybych pak někdy prodával, pod 100tis bych vůbec neuvažoval...a tak to má být, auta z továrny dosluhují a pokud chceš mít pěknou třicítku, musíš počítat s tím, že do toho aby tak vypadala někdo vrazil spoustu peněz a bude je chtít zpátky.

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 14:59

Proto nechci funglovku. Chci jetou, jak sem psal v tak nejak v prumernym stavu. takze s nejakou tou korozí. ale ne aby se to auto rozpadalo. Kdybych chtěl funglovku kouknu do německa a ne na 1.8 ale rovnou na 2.5 když už. dá se sehnat v hodně pěknym stavu tak min za 4000Euro. ale sorry na to vážně nemám. A půjčku si na to brát nehodlám :D. Prostě něco rozumnýho za rozumný peníze. A je mi jasný že do toho auta pak narvu nějaký peníze aby byla k světu. ale to tak i tak nějakou dobu zabere..Je mi jasný, že to si pak vezme hodně penez na celkovou renovaci nebo aspon renovaci podvozku a kastle.

Uživatelský avatar
DVORIS
Příspěvky: 6423
Registrován: 21. 12. 2005 21:01
Bydliště: Agip

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od DVORIS » 14. 07. 2015 18:58

machal1 píše:Proto nechci funglovku. Chci jetou, jak sem psal v tak nejak v prumernym stavu. takze s nejakou tou korozí. ale ne aby se to auto rozpadalo. Kdybych chtěl funglovku kouknu do německa a ne na 1.8 ale rovnou na 2.5 když už. dá se sehnat v hodně pěknym stavu tak min za 4000Euro. ale sorry na to vážně nemám. A půjčku si na to brát nehodlám :D. Prostě něco rozumnýho za rozumný peníze. A je mi jasný že do toho auta pak narvu nějaký peníze aby byla k světu. ale to tak i tak nějakou dobu zabere..Je mi jasný, že to si pak vezme hodně penez na celkovou renovaci nebo aspon renovaci podvozku a kastle.
Jak čtu tvoje názory,tak by jsi se měl štípnout a probrat ze svého snu.Nemáš náhodou prázdniny a nenudíš se? :wink: Poradím ti jednu věc.Kup si provozu schopnej pelech okolo 20ti,vyzkoušej ho,pojezdi,okus pár cen náhradních dílů(ne vše lze sehnat v replice) a uvidíš.Pak to buď pošleš dál nebo do toho skočíš po hlavě a zrenovuješ :wink: Jedinej motor kterýmu bych se obloukem vyhnul je M40 jinak je jedno co si pořídíš :wink:
Obrázek

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 19:03

Nasel swm jeden inzerat. Tak chci slyset vaz nazor. Tady je odkaz : http://auto.bazos.cz/inzerat/48035612/P ... jizdne.php
A ptam se rovnou investice aby byla pojizdna ? Vas odhad? Poradi nekdo?

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 19:35

Ver mi, ze ze svyho snu nepolevim. Ptam se jen na nazor. Nemam zkusenosti s e30 to uz sem psal. Ne nenudim se o prazdninach. Je. Nemam 100tis na koupi e30 v super stavu. Proto se tady ptam na cenu neceho normalniho. Rikam na rovinu je mi jasny ze do toho budu muset investovat a to asi hodne. Ale zkus me pochopit kdyz uz si ho koupim nechci hned druhej den ivestovat deseti tisice. Chci snim chvilku jezdit. A ano budu muset na vsechno setrit atd. Pokud si myslis ze mi je 18 a mam jen nejakej sen kterej sem si stanovil vcera a chci jen stim autem machrovat na kamose tak ne takovej nejsem. Anl urcite premejslim nad renovaci a dat si ji do kupy a pak ji mit na nejakej cas jako mazlika. Ale v nejblizsi dobe to nebude. Protoze na vse nejakej cas budu muset setrit. Ale vis co
Me to je jedno. Proste si svuj sen chci splnit. I kdyz vim ze to bude nejakou dobu trvat. Zkus se jen vzit do kluka co pres 10 let ma svuj sen. A ted teprve si ho muze splnit nejak. Ptam se Vas tady na rady protoze doufam ze vy zkusenejsi mi dokazete rozumne poradit a ne me tedy presvedcovat o tom ze se mam vzdar svyho snu.

machal1
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 07. 2015 12:46

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od machal1 » 14. 07. 2015 19:46

Jinak kdyz uz sme u toho jakej motor teda doporucujes? Nebo proc ne M40? Diky

Abc
Příspěvky: 109
Registrován: 21. 10. 2013 14:38

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Abc » 15. 07. 2015 07:57

Kromě dostatku času, peněz a trpělivosti ještě potřebujes i slusně vybavenou garáž s nářadím a jestli potřebujes jezdit do práce denně, tak ještě auto na denní ježdění:-) Vím o čem mluvím, protože jsem taky hrozně chtěl, vybíral a vybíral až nakonec koupil chromáka v hodně zachovalém stavu na pohled, ale motorově past - ujel jsem s ním asi 8 km, tak uvařil... Původní majitel nechtěl o vrácení ani slyšet, tak jsem se to toho po dotažení pustil s tím, že to bude hlava. Bohužel byl prasklý blok a na takové větší akce už je moje garáž malá, manželka měla stále kecy, tak jsem nakonec nevydržel a třicítku prodal. Stále sleduji jejich stav a stále bych ji chtěl, ale je mi jasný, že dokud budou malé děti, málo času a nebude minimálně dvojgaráž, že si třicítku nekoupim:-( Protože jsem realista a vidím ty ceny a stav aut, které jsou v nabídce a dnes již téměř nesehnatelné díly typu m-tech 1 a defacto i m-tech 2, tak se přikláním k názoru, že již třícu mít nikdy nebudu. Ono už začíná být problém sehnat v rozumném stavu za rozumné peníze i pěkné kupe e36...

Uživatelský avatar
mikin88
Příspěvky: 1882
Registrován: 08. 08. 2008 11:55
Bydliště: Haná

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od mikin88 » 15. 07. 2015 10:59

https://www.youtube.com/watch?v=ISNT8iD5kDc

Nedávno jsem viděl a při přečtení pár příspěvků se mi to spojilo. Ale jinak samo přeju abys sehnal. Jen nemeškej, protože cenová panika už nakazila celou ČR. :mrgreen:

Gabo
člen E30.cz
Příspěvky: 4269
Registrován: 20. 02. 2006 18:51
Bydliště: Nížkov (ZR)

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od Gabo » 15. 07. 2015 11:35

Já bych se nebál žádnýho motoru, jen M40 je proslavena projetejma vačkama. Zas spousta lidi s M40 objela zemekouli padesátkrát a bez problému. A uprime podle me je skoro nejlepsi koupit M20B20. Ma peknej sestivalcovej zvuk, vensicky tuneri vetsinou chteli na rasovani M20B25. Ale musis pocitat, ze snad kazda trica ve tvem cenvem rozpeti dostavaa za usi a podle toho je taky ve stavu jakym je. A takovz ty keci o tom ze dvolitr zere a nejede jsou jen vykriky do tmy. Zachovajel dvoulitr vzdycky pojede lip nez vymlacena dvaapůle.
Ad k tomu inzeratu - pokud tam ten motor nejni v dokladech (coz neprodpokladam) sel bych od toho pryc. Resit ruzne dojebavky s dokladama je zrout casu. A ten cas se da rozhodne lip stravit.
EX: E36 318i 4/94, e30 325iT LPG 8/88, Favo 7/90, Golf II 1.8 GT 1986, Škoda 120 M1 1984
Akt:
Octavia 1 TDi 2000
Peugeot 106 1.1 1996
E36 316i Compact 26.6.1998
PER ASPERA AD ASTRA

Uživatelský avatar
JohNNyE30
člen E30.cz
Příspěvky: 890
Registrován: 22. 08. 2008 23:47
Bydliště: Ostrava

Re: Cena BMW e30

Příspěvek od JohNNyE30 » 15. 07. 2015 19:08

Myslím, že tohle forum funguje více jak 10 let, takže kdyby to byl takový sen jak píšeš, tak to máš tak načtené, že by jsi nemusel pokládat takovéhle otázky. Věřím, že kromě mě je tu hodně lidí, kteří tady četli každý nový příspěvek a celkově to sledovali nějaký ten rok, než si koupili první třícu. Kdyby jsi se tomu věnoval, tak víš jaké jsou bolestivé místa, jaké jsou názory na motory a taky jaký je vývoj ceny.
Neříkám, že se s tím nedá jezdit každý den, ale jako každé staré auto tím trpí více než ty nové a hlavně si to nezaslouží. V každém druhém inzerátu sice najdeš třícu bez koroze, ale tomu se dá opravdu jenom zasmát, protože každá tu korozi má. Záleží jenom na tom, jestli narazíš na tu, která se už rozpadá nebo to na ni teprve čeká. Kolik stojí vyvářka u karosáře tu najdeš, pokud by jsi to dělal sám, tak to stojí hodně času (pokud nepreferuješ prase style) a takové ty lokální opravy, že jeden víkend vyvaříš jednu kostku je celkem na nic. Dle mě je i jedna zima krátká na pěknou vyvářku.
Každopádně počítej s tím, že pokud si jí chceš hýčkat, tak pozdější investice daleko přesáhnou pořizovací cenu. Pokud s tímhle nepočítáš, tak se na to rovnou vyser :wink:
Obrázek

Odpovědět