E28-legalizace

Cokoliv o čem se dá psát v souvislosti s BMW.
Odpovědět
Pete Schneider

E28-legalizace

Příspěvek od Pete Schneider » 11. 05. 2003 14:01

Nazdárek, mám(měl jsem) boží E28. Koupil jsem ji "na nahr. díly" od cizince žijícího v České kryplrepublice. Mělo to samozřejmě švédský značky. Abych s tím prozatím mohl bez většího strchu z bengálců mohl jezdit zatřel jsem VIN a dal štítek z jiný E28, na kterou mám TP. S tím, že si časem vyřídím clo a udělám legální přestavbu. Nic v této zadlužené zemi není tak jednoduchý, jak by mělo být nebo alespoň mohlo být. Na celnici mi ty blbečkové auto normálně zabavily, protože s ním byl spáchán celní delikt. Já teď budu platit clo , pokutu, ta je u fyzických osob asi do 250 000,-. Zatím čekám na výser rozhodnutí. Např. je potřeba potvrzení preferncí země původu. Jinými slovy, kde bylo auto vyrobeno, do nějakého roku 96 se BMW nedělalo nikde jinde než v SRN. Moje auto je vyrobeno 1987. Tak snad není co řešit. Ale v ČR je to nic neznamená, co když náhodou moje auto vyrobily v Rumunsku. Problém je, že toto potvrzení celníci musí mít od prodejce( autosalon) nebo výrobce, prohlášení stejné formulace od generálního dovozce vozů BMW (AuTec) pro ČR je nezajímá. Takže já asi musím zavolat do Švédska do autosalonu, kterej už třeba ani neexistuje a poprosit je jestli by mi neposlali kus hajzlpapíru, protože nám v ČR hajzpapír došel zrovna, když máme všichni rozetřenou prdel. Už vidím, jak to pro mě udělaj. Kdo mi to potvrzení může dát, když ne AuTec. Nevíte to hoši někdo? To si to auto asi budu muset nechat zabavit. Jestli mi to sečtou nad 30 000,-, tak jim ho nechám. A to se říká, že s poctivostí poctivý člověk nejdál dojde. Platí jen v případě, když jde směrem do prdele. To jsem nechtěl řezat do absolutně bez rezi karoserie. Jsem to ale hovado. Příště se chirurgickému zákroku-vyříznutí VINu a navaření jiného nebudu bránit. Leda že bych si změnil jméno na Vladimír Železný, to by pak clo za mě zaplatil stát. Mějte se všichni příznivci bavorských plnokrevníků a hlavně nebuďte takoví poctivci(nebo spíš blbci) jako já :aaa: .

Odpovědět